1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Biz niye aşılanmıyoruz
Biz niye aşılanmıyoruz

Biz niye aşılanmıyoruz

TMMOB Gaziantep İKK Eski Sekreteri ve İnşaat Mühendisi Burkay Güçyetmez, Mühendis, mimar ve inşaat emekçilerinin bir an önce aşılanması gerektiğini söyledi.

A+A-

 Güçyetmez, “İnsanların temel barınma ihtiyacından yollara, altyapıya, üstyapıya köprülere, barajlardan tünellere varan ve insan yaşamına etki eden, depreme dayanıklı yapılar oluşturmaya çalışan, yasaklarda bile çalışmaya devam eden İnşaat sektörü emekçilerinin, mühendis ve mimarların artık acilen öncelikli aşı grubunda geciken yerini alması gerekiyor” dedi. 

NEDEN GRUBA ALINMADI MI ?

İnşaat sektörünün nedense  öncelikli aşı grubunda yer almadığını belirten Güçyetmez, “Futbolcuların önemsendiği aşılandığı ülkemizde İnşaat Sektörünün paydaşları mühendis, mimar ve emekçi işçiler öncelikli aşı grubunda yer almadı. Mühendisler mimarlar ve çok fazla sayıda emek veren işçi arkadaşlarımız İş kazalarının en çok yaşandığı alanlardan biri olan şantiyelerde koronavirüs salgınıyla birlikte çok riskli ortamlarda yasaklarda dahi aralıksız çalıştı ve de hala inşaatlarda dip dibe, burun buruna çalışmaya devam ediyor. İnşaatlarda çalışan meslektaşlarımızın ve işçilerin çalışma koşullarında bir değişiklik yok” ifadelerini kullandı. 

FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Güçyetmez, “Üstelik Yapı üretiminin, insanların can ve mal güvenliği açısından en kritik üretim faaliyetlerinden biri olduğu zaten bilinen bir gerçek. Buna rağmen güvenli ve sürdürülebilir yapılaşma açısından önemi ve gerekliliği tartışılamaz olan İnşaat sektörü faaliyetlerine durmadan devam etti ve ediyor Meslektaşlarımız; gerek sahada şantiye şefi olarak gerek proje üretiminde iç içe, gerek kontrol birimlerinde, gerek müteahhitlik kısmında gerek kamu kurum ve kuruluşlarda denetim, gerekse üretim faaliyetlerinde olsun sektör gereği riskli ortamlarda görevlerini aşı olamadan yapmaya devam ediyor. Dolayısıyla bir an önce inşaat sektörünün aşılamada öncelikli gruplar arasında yer alması gerekiyor.” Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum