1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Birliğimizi bozamazlar
Birliğimizi  bozamazlar

Birliğimizi bozamazlar

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde önemli mesajlar verdi. Mesajlarda " “Vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez" denildi

A+A-

KOÇER: DESTAN YAZDIK

AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, "Ülkemiz; birlik ve bütünlüğüne, istikrarına kasteden hainlerce 15 Temmuz 2016 gecesi tarihimizde  hiç yaşanmamış bir darbe girişimine maruz kalmıştır. Cesaret ve ülke sevdası ile demokrasiye sahip çıkararak darbe girişimini engelleyen 251 şehit, 2193 gazi ve milyonlarca vatandaşımız yeni bir destan yazmış, silahların gölgesine sığınan hainlerin alçakça emellerine ulaşmasına mani olmuşlardır. Devlet aklı her zaman galip gelecek, darbe girişimlerine müsade etmeyecektir"

ERDOĞAN: UNUTMAYACAĞIZ

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmeninin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti ve Türk demokrasisinin hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!  15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakârlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir"

UZER: GURURLUYUZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün dördüncü yıldönümünü milletçe birlik, beraberlik ve gururla kutlamanın onurunu yaşadıklarını söyleyen Milletvekili Uzer, "15 Temmuz 2016'da TSK içerisinde yuvalanmış hain FETÖ yapılanmasına mensup bir avuç cuntacı, milletin iradesiyle göreve gelen devlet yönetimine eşi benzeri görülmemiş bir darbe girişiminde bulundu. O gece gözü dönmüş FETÖ hainleri, milletin silahını millete yönelterek 251 vatandaşımızı şehit etti, yüzlerce vatandaşımız ise gazi oldu" dedi.

ÖZKEÇECİ: TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIK

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 4. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bu toprakları vatan, bizleri de millet yapan değerler uğruna bir olduğumuzu tüm dünyaya haykırdığımız, tarihinin hiçbir döneminde hıyanete teslim etmediğimiz, irademizi canımız pahasına müdafaa ettiğimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla ölümüne meydanlara koştuğumuz ve tarihe altın harflerle yazdırdığımız günün adıdır 15 Temmuz" dedi. 

TAHMAZOĞLU: MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminin yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajda,  "Aziz vatanımızı ve devletimizi bu ihanet çetesi mensupları aracılığıyla, devletimizi teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz akşamı harekete geçenler, ertesi gün akşamı daha 24 saat olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.  Aziz milletimiz Ecdadımızın Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve Kurtuluş Savaşında ortaya koyduğu destansı mücadeleyle vatanın bağımsızlığı için şehadete yürüdü. O ecdadın 248 kahraman torunları da 15 Temmuz gecesi vatanın ve milletin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan, hiç düşünmeden şehadet şerbetini içti. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

FADILOĞLU:  MİLLETİMİZ, HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TAKDİRİ HAK EDİYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, darbe girişiminin üzerinden 4 sene geçtiğini anımsatan Başkan Fadıloğlu, “Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimizi de minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi. Fadıloğlu, "15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. Bundan 4 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimi, halkımızın destansı direnişiyle etkisiz hale getirildi. Bu vatana hep birlikte, omuz omuza sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah, bizlere bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın"

ŞİMŞEK: TARİHİN EN BÜYÜK İHANETİ

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Başkanı Cengiz Şimşek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Şimşek, “Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü coşku ile kutlarken, hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz” dedi.  15 Temmuz 2016’da tarihin en büyük ihanetlerinden birinin yaşandığını hatırlatan OSB Başkanı Şimşek, “Bundan 4 yıl önce gözbebeğimiz olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde yuvalanmış bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkarak alçakça bir darbe girişiminde bulunmuştur. FETÖ terör örgütü üyesi bu hainler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, milletimizin darbeye geçit vermeyen kararlı duruşu ile alçakça emellerine ulaşamamıştır. Birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bütünlüğüne, demokrasimize karşı girişilen bu alçakça başkaldırıyı püskürten milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir” diye konuştu.  

GTO: HAİNLERE HİÇBİR ZAMAN GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ticaret Odası Başkanları “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur yayımladıkları mesajda, Türk milletinin ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, 15 Temmuz gecesinde gövdesini vatan uğruna siper edenlerin de bunun en net örneklerinden biri olduğunu belirttiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek var olabilmesi için her türlü kirli oyunu bozacak iradeye, ferasete ve dirayete sahip olduklarının altını çizen GTO Başkanları açıklamalarına şöyle devam etti: “Türk milleti, demokrasi ve milli irade dışında bir seçeneği kabul etmeyeceğini 15 Temmuz 2016 gecesi net bir şekilde göstermiştir. Tüm dünya o gece bir kez daha anlamıştır ki ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan hiçbir saldırı başarılı olamaz, bu millet hiçbir zaman hainlere geçit vermez. Türk milleti gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi meşru kabul etmez, demokrasi ve milli irade dışında bir seçeneğe de asla boyun eğmez.

ÜNVERDİ: HAİN DARBE GİRİŞİMİ

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez. Şanlı tarihimizde olduğu gibi bundan dört yıl önce de aziz milletimiz istiklal ve istikbaline canı pahasına sahip çıkmış, hain darbe girişimine dur demiştir” ifadelerini kullandı.GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi,  "Devletimiz tarafından salgın sürecinde de birçok ülkeye öncelikli ihtiyaçlar olan medikal malzemeleri gönderilmiş, bin yıllık medeniyetimizin insana verdiği değer bir kez daha gözler önüne serilmiş, asil milletimizin vakur duruşunu tüm dünya bir kez daha görmüştür. Bu zor günleri de birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza inancım tamdır."*

GTB: DESTANSI MÜCADELE

 Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı,  “Bundan 4 yıl önce demokrasimize ve aziz milletimizin hür iradesine kasteden menfur darbe girişimi, milletimizin destansı mücadelesi ve devletimizin kararlı duruşuyla akamete uğratılmıştır. 15 Temmuz gecesi istiklaline ve milli iradesine uzanan hain elleri tek tek kırarak istikbaline sahip çıkan, bu uğurda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz tüm dünyaya gür bir sesle ‘Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiçbir iradeyi meşru kabul etmeyiz Bu dik duruş aslında Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bu asil ruhunda ebediyen yaşayacağının en somut göstergesidir"

 KAPLAN: NEFRETLE KINIYORUZ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajla Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.  Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz 2016’da başlattıkları hain darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınadıklarını ifade eden TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, “Türkiye’nin başta ekonomi ve diplomasi olmak üzere her alanda güçlenmesine engel olmak isteyen şer odakları tarafından başlatılan hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde meydanlara inen milletimizin kararlı duruşu ile püskürtülmüştür. Milletimiz istikbalimize ve istiklalimize karşı girişilen bu darbeye geçit vermeyerek, darbecilere adeta darbe yapmıştır. Vatana, bayrağa, ezana ve birlik ve beraberliğimize yönelik bu hain kalkışmayı bozguna uğratan milletimiz, her türlü övgüyü hak etmektedir” diye konuştu. 

ÇELİKTÜRK: HER TÜRLYÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Darbeye geçit vermeyen milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Gününü coşkuyla kutluyoruz” dedi. 15 Temmuz 2016’da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan Fetullahçı Terör Örgütü mensubu askerlerin emir-komuta zincirinin dışına çıkarak ülkeyi karanlığa sürükleyecek bir darbeye teşebbüs ettiğini ifade eden İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, “Milletimiz darbelerden çok çekti. Her darbe demokrasimize, özgürlüğümüze ve ekonomimize zarar verdi. FETÖ terör örgütü mensuplarının dört yıl önce kalkıştığı hain darbe girişimine milletimiz top yekun bir şekilde canı pahasına geçit vermeyerek hainlerin planını bozmuştur. Her türlü darbeyi lanetliyoruz” dedi. 

ZEYBEK: ORTAK MÜCADELE

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "15 Temmuz 2016 günü Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir. Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir" dedi.

GÜR: 15 TEMMUZ TARİHİN EN HAİN İŞGAL GİRİŞİMİDİR

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Hain FETÖ terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim, Cumhurbaşkanımızın liderliği, milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuş, hainler tarihin kara sayfalarında yerini almıştır” dedi.

TAŞDELEN: DEMOKRASİYE PRANGA VURULMAK İSTENDİ

Özel MMT Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taşdelen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Taşdelen, yayınlamış olduğu mesajda, Türk milletinin o gece geleceğine sahip çıktığını dile getirdi. Taşdelen, 15 Temmuz gecesi Türk Milletinin Kurtuluş mücadelesi verdiğini belirtti. Taşdelen, “15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türk ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti ardından hançerlenmişti” dedi.

AHMET KAPLAN: BAĞLILIĞIN GÖSTERGESİ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, 15 Temmuz’un Türk milletinin vatan, bayrak, ezan ve demokrasiye olan bağlılığının bir göstergesi olduğunu söyledi. GAHİB Başkanı Kaplan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016’da, Fetullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup askerin emir-komuta zincirinin dışına çıkarak başlattıkları hain darbe girişimini kınadıklarını açıkladı. “Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü coşkuyla kutluyoruz” diyen Kaplan, “Türk milleti 15 Temmuz’da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde vatanına, bayrağına, ezanına ve demokrasiye el uzatanlara, millet iradesini yok saymak isteyenlere karşı destan yazmıştır” dedi. 

ANKA'DAN MESAJ

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Sofuoğlu, mesajında mücadelenin milletin bağımsızlığına göz diken hainlere verilmiş olan bir ders olduğunu söyledi.  Milleti, ülkeyi bölmek isteyenlere 15 Temmuz’da gereken cevabın verildiğini belirten Sofuoğlu, “Demokrasimize kasteden, birlik ve beraberliğimizi yok etmek isteyen, FETÖ’nün hain darbe girişiminin dördüncü yılındayız. Terör örgütünün darbe girişimine karşı vatanı, demokrasi ve bağımsızlığı uğruna kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla tek vücut olan kahraman milletimiz, ülkemizi bölmek isteyenlere karşı 15 Temmuz’da gerekli cevabı vermiştir. Sokaklarda şehit olma pahasına teröristlere direnen, tanklara karşı koyan milletimiz, günlerce meydanları boş bırakmayarak, demokrasimize sahip çıkmıştır"

CİHAN KOÇER: DÖNÜM NOKTASI

GAGİAD Başkanı Cihan Koçer,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.  Koçer mesajında, "Bugün tarihimizin en önemli dönüm noktalarından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünü kutluyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti, tarihe adını altın harflerle yazdıran kahramanca bir destan yazmıştır. Milletin iradesi vedemokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı tüm dünyaya kanıtladığımız bu günde,büyük bir kararlılık emsali gösterdik.Darbe girişiminin önlenmesinde emekleri yadsınamaz olanvatandaşlarımızın cesaret ve fedakârlık timsali tutumları, hür ve bağımsız bir şekilde bayrağımız altında yaşamak için şüphesiz gelecek nesillerimize yol gösterici olacaktır"

KILIÇ: DÜNYA'YA DERS VERDİK

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  15 Temmuz 2016 gününün Türkiye Cumhuriyeti tarihe altın harflerle yazılan bir destan olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “15 Temmuz destanı, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği tarihi bir gün, tüm dünyaya ders veren bir destandır” ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.