3 dakikalık videoda Gaziantep’in bir ‘Arap şehrine’ dönüştüğü anlatan ve kirliliği belgeleyen Meriç, “Bu şehrin sonu bu olmamalıydı. Birkaç sene sonrasını hayal bile edemezsiniz. Dönün bu yanlıştan artık. Gaziantep'e ihanet etmeyin.” dedi. 


CHP’li Milletvekili Melih Meriç, Gaziantep’te Suriyeli yoğunluğunu  gösteren 3 dakikalık videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.  Meriç’in paylaştığı  videoda Gaziantep’in bir ‘Arap şehrine’ dönüştüğü gözler önüne serildi. CHP’li Meriç, çektiği videoda Gaziantep sokaklarında gezdi. Meriç’in girdiği bir fırının tabelasının Arapça olduğu görüldü. Fırındaki esnafla sohbet eden Meriç, çalışanların Suriyeli olduğunu gördü.

Hayvanlar için protesto Hayvanlar için protesto

KİMDEN İZİN ALDILAR ?

Meriç, sokakları gezerken sokakların kirli olduğuna da dikkat çekerek, “Burayı bu hale getiren yetkililer hiç gezdiler mi gördüler mi?” sorusunu sordu. Meriç, videoda sözlerine şöyle devam etti: “Burada daha önce yaşayan insanlar  Gaziantep’in dirayetli, vatanını, milletini seven insanlarıydı. Demin bu konuşmaları yaparken biri “Senin Allah’ına kurban” dedi. Çünkü halk o kadar bıkmış ki bu olaydan… Ama seslerini kimseye duyuramıyorlar. Bu dükkanları açmak için kimlerden izin aldıklarını merak ediyorum.”

BU BİR BEKA SORUNU

CHP’li Melih Meriç  videoyu “Gelin 3 dakikada  Gaziantep'in son halini izleyelim. Bu şehrin sonu bu olmamalıydı! Bir kaç sene sonrasını hayal bile edemezsiniz.Dönün bu yanlıştan artık! Gaziantep'e ihanet etmeyin.Suriyeli mülteciler artık bir sorun değil, beka sorunu haline geldi. Misafirlik bir yere kadar. Bizler yakında kendi vatanımızda misafir hale geleceğiz” mesajıyla paylaştı.

YORUM YAĞDI

Meriç’in paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Gaziantep eski Milletvekili ve Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, siyasetçiler ve vatandaşlar, kentin içinde bulunduğu bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler. Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, ‘’ Melih bey, Gaziantep’in bu hale gelmesinden hiç şüphesiz  AK Parti 1. Derecede suçlu. Sizin partiniz CHP ise hala “gönüllü olanları yollayacağız” diyerek AK Parti’nin suç ortağı. Daha 3 gün önce genel başkan yardımcınız İlhan Uzgel, sığınmacı ve kaçakları yollamayacağız, gönüllü gidenler giderler dedi. Sorun bakalım Suriyelilere gönüllü olarak giderler miymiş?’’
 

Editör: Ebru Kont