Evet, sevgili okurlar… Yazımızın başlığını oluşturan ve Ankaragücü taraftarının yaptığı bu tezahürat, eminim, hiçbir maçta bu kadar somut karşılık bulmamıştır. Çünkü karşıda oyun sisteminden yoksun, ezberlenmiş yerlerinde bilinçsizce sağa sola, ileriye geriye hareket eden/koşan bir oyuncu grubuyla oynayınca bu tezahürat da karşılık bulmuş oluyor oyun içerisinde. Kendi takımımıza “takım” diyemiyorum, çünkü değil; bir grup oyuncu işte. Sahada gördüğümüz bu…  

Jose'nin Ankara, Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarından sonra yaptığı açıklamalara bir bakın lütfen… Her üç maçtan sonra kurduğu ilk cümle şu: “En kötü maçımızı oynadık.” Sayın Jose bundan sonraki maçlarda da aynı cümleyi kurmaya devam ederse bilin ki kollarını açmış bizi bekliyor olacak Bank Asya 1. Lig…

Bundan önceki yazılarımızda da vurguladık: Sezonun en kötü top oynayan takımlarındanız. Kasımpaşa, Sivas, Gaziantep ve FB'den 90.dakikada yediği gole bakınca tabii ki Antalya… Kasımpaşa, emektar hoca Yılmaz Vural'la ilk puanı kaptı, hem de Kayseri deplasmanından. Sivas, İstanbul BB maçında dünyaları kaçırdı, son dakika golüyle 3 puan sevincini bir sonraki maça erteledi. Bu arada, korkarım, Sivas bu sezon ilk 3 puanını da bizden alır böyle devam edersek. Antalya hazırlık kampından bu yana devam eden parasal problemlerini aşamadığı için FB'den de 90.dakikada saçma sapan bir gol yedi. Bu arada Nurullah Hoca'nın Denizli'si o geldiğinden beri 3 puanla tanışmadıysa da en azından hiç yenilmedi.  

Evet, Gaziantepspor'umuzun adı bu sezon böylesine takımlarla anılır oldu. Anadolu yakasının temsilcilerinden Bursa, Eskişehir, Gençlerbirliği aldı başını gidiyor. Bu arada Gençlerbirliği'nin hocasının da yabancı olduğunu hatırlayalım ve kadrosu da bizim takımımız kadar geniş ve teknik değil.   Jose ve ekibinin oyun planlarının yanlış olduğunu bu köşeden birçok defa dile getirdik. Sayın Jose Coucerio siz Jose Mariunho değilsiniz; Gaziantepspor da İnter değil… Benzer bir oyun şablonunu Gaziantepspor'a uygulatamazsınız.  

Orta sahası ile savunma ve hücum hatları arasında bu kadar boşluk bırakırsanız, bu Turkcell Süper Lig'de hiçbir takımı yenemezsiniz. Jose'ye sormak gerekiyor: Ankaragücü'nün hiç maçını izlediniz mi daha önce? İzlemediyseniz bile oyun içerisinde Ceyhun diye biri orta sahada resmen at koşturuyordu, en azından M.Ceylan'a onu durdurma görevini verseydiniz. Yılların Ceyhun'u yıllar sonra sayemizde haftanın karmasına seçildi, 3 asistle. Bravo hepinize…   M.Ceylan'ı maç içerisinde bir ara yine savunmanın sağında denemeye kalktınız. Biraz ironik olacak ama; kaleci Mahmut hariç herkesi denediniz orada… İvan bu takımın sol bekidir, bırakın adam yerinde oynasın; Olcan'la olmuyor işte.  

Taraftarın gelmeyişinin nedenlerinden biri de takımın oynadığı berbat futboldur. Takımımız yenilebilir, çok kötü bir skorla da sahadan ayrılabilir. Ama bu her maça yansırsa taraftarın tepkisinden nasiplenmeniz kaçınılmazdır. Geçen sezon kendi sahamızda 4-1 kaybettiğimiz İstanbul BB maçında bile bundan çok daha iyi oynamıştık. Bu arada Gençlik 27'nin de nasıl bir taraftar topluluğu olduğunu daha iyi anlamış olduk bu maç esnasında… Oynanan berbat futbola tepki gösteren taraftarlara küfredip koltuk fırlatanlar, bu oyunun değil de başka bir oyunun parçası olduklarını göstermiş oldular hepimize…  

Kale arkası biletlerinin 10 TL olmasına da anlayış göstermemizi beklemesin Sayın İbrahim Kızıl yönetimi… Takımın gidişatına dair de tedbirler almak zorundalar, görünen o ki Jose ve ekibinin yönetim desteğine/yardımına ihtiyacı var. Hatta yerli ve deneyimli bir yardımcı antrenörden de yararlanabilirler bu konuda. Şehrimizden yetişmiş önemli isimlerin desteğini isteyebilirler bu konuda.  

Her şeye rağmen takım kadromuzun iyi olduğuna, sadece sistemde birtakım düzenlemeler yaparak işlerin yoluna koyulabileceğine olan umudumuzla maçlara gelmeye devam edeceğiz. Umarım, yukarıda söylediğimiz olumsuz sözlerin hepsini boşa çıkarıp Gaziantepspor'umuzu bu sezonki hedefine ulaştırırlar.