Erdoğan, 6 Şubat depreminden kısa süre sonra, 27 Nisan 2023’te kimyasal madde içerek yaşamına son vermek istedi. Uzun süre tedavi gören Erdoğan 17 Mayıs 2023’te hayatını kaybetti. Av. Arb. H. İbrahim Bozdoğan, “Öncelik yol, metro, tünel değil…06/02/2024 den bu yana depremzedeler için ne yapıldı lütfen açıklayın.. Amacımız sosyal medyadan ulaşarak sizleri kötülemek değil dikkatinizi çekmek… İntihar eden depremzede dikkatinizi çekemediği için intihar etti” dedi. 

GAGİAD’ın 31'inci yılını kutladı GAGİAD’ın 31'inci yılını kutladı

EVİNE AĞIR HASARLI RAPORU VERİLDU 

Orhan Erdoğan’ın ağır hasarlı raporu verilen evinin ağır hasarlı olmadığını kimseye anlatamadığını söylediği öğrenildi.  Erdoğan’ın, intihar etmeden önce, kendi elleriyle inşa ettiği iki katlı binaya dair ağır hasarlı raporu verildiğini ama kararın doğru olmadığını belirterek binasının tekrar kontrol edilmesini istediği anlaşıldı. Ancak Erdoğan’ın belediye, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile valiliğe yaptığı tüm başvurular sonuçsuz kaldı.  Yaşamına son veren Erdoğan’ın ölüm belgesinde de ölüm nedeni “Korozif madde alımına bağlı gelişen komplikasyonlar” şeklinde açıklandı. 

AVUKAT BİLGİ VERDİ 
Av. Arb. H. İbrahim Bozdoğan, sosyal medya hesabından “ Öncelik yol, metro, tünel değil…06/02/2024 den bu yana depremzedeler için ne yapıldı lütfen açıklayın..amacımız sosyal medyadan ulaşarak sizleri kötülemek değil dikkatinizi çekmek… İntihar eden depremzede dikkatinizi çekemediği için intihar etti. 1 haftadır  Fatma Şahin  başkanımıza ulaşmaya çalışıyorum.. randevu birimi cevap vermiyor ,sonra sesiniz gelmiyor deyip kapatıyor ,sonra numaranızı bırakın arayacağız diyor… DEPREMZEDELERİM sorununu görüşücez diye not bırakıyoruz ama ULAŞAMIYORUZ… 
Sorun görünenden çok daha büyük… bu şekilde çok daha fazla haber görmemek için  Fatma Şahin özellikle sizin desteklerinizi bekliyoruz.  Lütfen deprem sorununa öncelik verin” 
 

Editör: Ebru Kont