Ünlü eserler sergilendi Ünlü eserler sergilendi

Heykeltraş Özgür Çağlar, sergi açılışında yaptığı konuşmada, doğup büyüdüğü Gaziantep’te eserlerini sanatseverle buluşturmaktan gurur duyduğunu söyledi. Eserlerinin konusunu imlerin oluşturduğunu belirten Çağlar, “Türkçe sözcük olan im işaret, emare, simge, belirti gibi anlamlara gelmektedir. Bu bağlamda yaptığım heykeller tarihsel, toplumsal olaylar ve toplumda iz bırakan kişilerden kesitleri yansıtmaktadır” dedi.

SANKO Sanat Galerisi’nin kültür ve sanata sunduğu katkının önemine de vurgu yapan Çağlar, “Eserlerime ev sahipliği yaparak Gaziantepli sanatseverlerle buluşturan SANKO Sanat Galerisi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Aykanat, SANKO Sanat Galerisi’nin destekleriyle yayımlanan Zeugma Fırat’ın Gerdanlığı isimli yayını Çağlar’a takdim etti. Sergi açılışına, SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Muhammed Aliyev, Bekir Baba, Tuğrul Damgacı, SANKO Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Tanyeri, Ressam Gülay Karslıgil, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Özer Çağlar, sanatseverler ve davetliler katıldı. Özgür Çağlar’ın 30 eserinin yer aldığı “Bİr-iki-İM-lerim” temalı resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi’nde 7 Haziran 2024 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Editör: Leyla Özekşi Polat