1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. BİR AKP GERÇEĞİ VE MALUMUN İLANI
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

BİR AKP GERÇEĞİ VE MALUMUN İLANI

A+A-

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN YENİ YOL HARİTASI, ÇEVİR KAZI YANMASIN

Türk toplumunu derinden yaralayan bu çıkış, vefanın salt İstanbul'da bir semt adı olmadığını gösterdiği gibi, Hakan Şükür'de pek olmayan ahde vefanın da boza sayılamayacağını ortaya koydu.

Mesut Özil için "Sahada Alman ancak özel yaşantısında tam bir Türk" değerlendirmesinde bulunan İspanyol gazetelerine "Türklüğümle ve Müslümanlığımla gurur duyuyorum" diyen Özil gerçeği, aslında Hakan Şükür'e verilmiş en güzel cevaptı.

Bu gerçeğe Afrika kökenli İngiliz ve Fransız futbolcuları da ekleyebiliriz. Tieri Henri geldiği coğrafya ile ya da mensup olduğu kökenle değil, Fransız futbolcu olarak tanımlanır. Hak eza Kuzey Afrika kökenli Zidan Cezayir asıllı olmasına rağmen Arap futbolcu olarak değil Fransız futbolcu olarak bilinir. Surinam asıllı Pierre Van Hooijdonk ve Ruud Gullit Hollandalı, Gana asıllı Danny Welback'ın İngiliz futbolcu olarak tanımlanması gibi.

Türk Milleti'nin yüreğinde yeşerttiği Hakan Şükür sevgisine karlar yağdıran sürecin mimarı, bu kez çevir kazı yanmasın hesabında.

"Milli formayı yıllarca şerefle taşıyan, İstiklal Marşı'nın sahalarda çalınması, Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesi için mücadele eden ve bu toprakların bir evladı olan bana, provokatif bir yaklaşımla yapılmak istenen amacı belli yaftalama girişimini vicdansız bir yaklaşım olarak değerlendiriyor, şiddetle kınıyorum."

Kendi kendini provoke eden Hakan Şükür, provokatif bir yaklaşımdan bahsedecek kadar ayakları yerden kesilmiş bir ruh hali içinde uyur gezerliğe devam ediyor.

Ülkemizin geçtiği bu son derece hassas dönemde, sanki Hakan Şükür'den böylesi bir açıklama bekleniyormuş gibi, hazretin çapından büyük laflar yuvarlaması, bu namüsait sürecin önemli yol kazalarından biri sayılacaktır.

İnsanlar durduk yere Hakan Şükür'ün salt kökeninden dolayı onu itham etmişler gibi bir tavır alınarak mağduriyetten güç devşirilmeye çalışılıyor. Egemenliğin milletten alınıp alt kimliklere geçmesi halinde ortada ne devletin ne de milletin kalmayacağının ayırdında olmayacak kadar zavallı bir görüntü.

Hakan Şükür'e ait bu söz konusu savunmanın içinde bile "Ben Arnavut kökenliyim ancak yüce Türk Milleti'nin de bir parçasıyım" sözü yok. Türklük nasılda dokunmuş bu adamlara. "Artık ben de yarı Türk sayılırım" diyen Alex De Souza kadar bile Türk olamayan Hakan Şükür'ün bundan sonra kalbimizdeki yeri hep tartışılacak.

AKP'YLE BİRLİKTE YAŞANAN TÜRK'E KÜFÜR YARIŞI VE HAİN PATLAMASI

AKPiktidarıyla ve onun yaydığı negatif enerjiyle birlikte başlayan Türk'e küfür yarışı ve dünyayı milyon kere dönen karşı ihanet, bu toprakların sahip olduğu hain potansiyelinde de adeta bir patlama yapmıştır.

Sanki Türk olmak kirli ve eğreti bir elbiseymiş gibi onu sırtından atmaya çalışanların soysuzluğu artık mide bulandırmaya başlamıştır.

Bu karşı devrimci ve anti Türk süreç ilanihaye böyle gitmeyecektir. Bu işin bir sonu olduğu gibi herkesin ve her kesimin de bir hesabının olacağı açıktır. Onun içindir ki, diline sahip olamayanların bu akıl dışı cesaretleri istikbalde müsebbipleri için, iki artı ikinin dört etmeyeceği gerçeğinden bahisle yanlış karşılıklar bulması kuvvetle ihtimaldir. Bu zamana kadar başını kuma gömerek kendini gizleyen hainlerin koro halinde Türk Milleti'nin sahip olduğu milliyet mefkuresinin ve hissiyatın üzerinde tepinmesi cezayı gerektiren bir suçtur. Hiç bir suç ise cezasız kalmayacaktır.

Bizim Hakan Şükür'le ya da Recep Tayyip Erdoğan'la ne bir tarla davamız var, ne de şahsi bir problemimiz. Aramızdaki en büyük fark bizim Vatan'ımızı onlardan daha çok seviyor olmamızdır. Çünkü onların bizim gibi bir millet kaygısı olmadığı gibi, onların Vatan denildiğinde anladıkları ile bizim Vatan tanımımızın birbiriyle taban tabana zıt anlamları bünyesinde biriktirmiş olması ise aramızdaki anlayış farkının en yalın gerçeğidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.