Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Yaz Okulu Lansman programı Gaziantep’te yapıldı. Gaziantep Burç Tabiat Parkı içerisinde düzenlenen program, Kur-an'ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda konuşma yapan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanında 200 bini aşkın orta okullu öğrencinin eğitmenler eşliğinde dersler alarak kendilerini geliştireceğini ve spor yapacaklarını söyledi. Düzenlenen lansmana Başta Necmettin Bilal Erdoğan olmak üzere, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, TÜGVA Başkanı İbrahim Beşinci ve kent protokolü katıldı.

Bütün dünyanın huzuru ve barışı için çalışacağız
Çocukların gelişmesinde katkı sağlayacak yaz okullarında öğrencilerin eğlenerek gelişeceklerini söyleyen Bilal Erdoğan, “TÜGVA'mız sizin gibi çocuklarımızın daha ortaokul çağlarından daha iyi yetişmesi için, daha iyi birer insan olmanız için, daha iyi birer vatandaş, daha iyi birer Allah kulu olmanız için sizi destekliyor. Bu yaz okullarımızda Türkiye'nin dört bir yanında her tarafında bu yaz 200 binden fazla ortaokullu çocuğumuz okullarda eğitmenlerin eşliğinde hem dersler alacaklar, kendilerini geliştirecekler, yazı boş geçirmemiş olacaklar, hem spor yapacaklar, değerli bir sürü aktivite yapacaklar, eğlenecekler. Siz de bu yaz boyunca eğleneceksiniz. Bunun için bütün destekleyenlere teşekkür ediyorum. Vakıf nedir çocuklar biliyor musunuz, vakıf aslında devletin yaptığı işleri destekleyen kurumlardır vakıflar. Çünkü sosyal devlet anlayışı diye bir şey var. Vatandaşın bütün ihtiyaçlarına koşturan vatandaşın bütün ihtiyaçlarını gidermeye çalışan bir devlet anlayışı. Vakıflar da devleti bu anlamda destekleyen kurumlardır. Onun için Türkiye Gençlik Vakfı Türkiye'nin en büyük gençlik vakfı olarak Türkiye'nin her tarafında gençlerimizin yaz eğitimlerine okullarla ve kamplarla destek oluyor. Siz de eğer bu yaz güzel vakit geçirirseniz bu yaz okulundan memnun kalırsanız seneye yine yaz okullarına, kamplarına katılır mısınız” ifadelerini kullandı.


Sizler bu düzeni değiştireceksiniz

Yaz okulunun açılışında emeği geçen herkese teşekkür eden AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, “Bilal Erdoğan Bey’e STK’lara yaptığı destekten ötürü Türkiye’de ki gençlik çalışmalarına destek verdiği için teşekkür ediyoruz. Gaziantep’e de hoş geldiniz diyoruz. Bu coşunuz, bu heyecanınız bize yeni bir dünyayı adil bir dünyayı Gaziantep TÜGVA olarak biz kuracağız diyorsunuz. Tebrik ediyorum. Dünyada adaletsiz sistem var Gazze’de bebekler, çocuklar ölüyor ama bu bozuk düzeni değiştirmeye hazır mıyız? Sizler bu düzeni değiştireceksiniz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman dediği gibi daha adil bir dünyayı sizler koruyacaksınız ağabeyleriniz de bu imkanları hazırlayacak ben yaz okulunda bu güzel katkılarınız için sizleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Birlik olma zamanı Birlik olma zamanı

“Daha adaletli bir dünya mümkündürü dünya düzeni yapacağız

Açılış konuşmasında söz alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Bizi bir araya getiren TÜGVA’nın kurulmasına vesile olan istişare kurulunda görev alan kıymetli Bilal Erdoğan Beyefendi’ye Genel Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu şehri spor şehri, eğitim şehri, sanat şehri yapacağız. Daha adaletli bir dünya mümkündürü dünya düzeni yapacağız” diye konuştu.
 

Editör: Ebru Kont