1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BEZMi ÖZKA
BEZMi ÖZKA

BEZMi ÖZKA

AMATÖR VE PROFESYONEL FARKICelal Doğa'ın yaptığı basın toplantısında Başkan Güzelbey'i "mahkemeye" vereceğini açıklamasından sonra ortalık kızıştı....

A+A-

AMATÖR VE PROFESYONEL FARKI

Celal Doğa'ın yaptığı basın toplantısında Başkan Güzelbey'i "mahkemeye" vereceğini açıklamasından sonra ortalık kızıştı. "Kör kuruş" tartışmasına dönüşen "restleşmede" Güzelbey de yaptığı basın toplantısı ile Doğa'a cevap verdi. Bundan sonra olacaklar belli gibi. Celal Doğan Güzelbey'e; Güzelbey'de Doğa'a cevap verecek... Ve bu böyle sürecek!

Bana göre, bu "hesaplaşma" daha kolay, daha inandırıcı bir şekilde yapılabilirdi! Mesela her iki belediye başkanı, en çok izlenen bir televizyon kanalına, "çatır çatır" tartışır ve gerçekler ne ise "su yüzüne" çıkarılabilirdi!

Öyle ya da böye. Konu "kör kuruşun" hesabı; konu vatadaşın parasının "çar-çur" edilmesi olunca, iş kişisellikten çıkıyor.

"O beni mahkemeye verirse, ben de onu mahkemeye veririm", "O işi yargıya taşırsa ben de MNG dosyasını hakimin önüne koyarım!" gibi sözlerle savunma yapılmaz. Bu sadece kafa karıştırır.

Ortada gizli bir "anlaşma" yapılmak isteniyor gibi hava esti!

"O verirse ben de veririm; o vermezse ben de vermem!..."

Ne yani. Celal Doğan, Başkanı mahkemeye verme kararından vaz geçerse, Güzelbey elindeki yolsuzluk olduğunu söylediği MNG dosyasını yargıya taşımaktan vaz mı geçecek?

Bu ifadeler başka ne anlama gelir; siz söyler misiniz?

TOPLANTI BUNA DENİR!

Gaziantep Kulübü, bugüne kadar hiçbir sivil toplum örgütünün yapmadığını yaptı. Barajı geçme ihtimali bulunan siyasi parti 1. sıra milletvekili adaylarını aynı çatı altında bir araya getirdi ve "Anlatın bakalım; Gaziantep için öncelikli hedefleriniz nelerdir. Parti ve şahsınız olarak Gaziantep'in geleceği hakkındaki planlarınız ve çözüm önerileriniz nelerdir." demedi ama, sanki öyle demiş gibi yaptı!

Birol Güngör yönetiminde yapılan toplantıda seviyeli, düzeyli ve "seçilmişler" gibi muamele gören adaylar, 15 dakikayla sınırlı konuşmalarında ciddi ciddi düşüncelerini anlattılar.

Toplantıya; Saadet Partisi'nden Enver Bakırcı, MHP'den Hasan Özdemir, GP'den Dr. Cafer Sayılır, DP'den A. Şahap Ünlü, CHP'den Yaşar Ağyüz ve AKP'den de Fatma Şahin konuşmacı olarak katıldılar.

Sunuş konuşmasında, amaçlarının; "Gazi şehrimizde yaşayan, bu şehrin potansiyeli içinde eğitim, meslek ve itibar sahibi olan, Gaziantep kültür ve karakteri taşıyan insanların, yaşadığı çevreye karşı sorumluluğunu hissettiği hizmet borcunu ödeme düşüncesi" olduğunu anlatan Gaziantep Kulübü Başkanı Metin Kadıoğlu, sözü yönetmen Birol Güngör ve adaylarda bırakıp geçti yerine oturdu...

ADAYLAR, ADAYLARI TERLETTİ!

Sıralama rastgele yapılmıştı ama, söz sırası geldikçe konuşan adaylar, "siyasi dehalarını" kullanarak hem kendilerini hem de partilerini öne çıkardılar!

"Tecrübenin" ağır bastığı "vaat" ve salona hakimiyette, SP'li Enver Bakırcı ve CHP'li Yaşar Ağyüz yaptıkları konuşmalarla öne çıkan isimler olurken, MHP'li Hasan Özdemir ve GP'li Cafer Sayılır'ın siyasette "tecrübesiz" oldukları gözden kaçmadı. DP'li A. Şahap Ünlü'nün daha çok partisini konuştuğu toplantıda, AKP'li Fatma Şahin, istatistiklere dayandırarak hem kendisinin, hem de partisinin Gaziantep'e neler kazandırdığını anlatmaya çalıştı. İzleyicilerin "rakam" ve "istatistiklerden bıktık; biraz da kendini ve teşvik konusunu konuş" uyarısı üzerine Şahi'in, yapılan tüm iyi şeylere karşın teşvik'te yapılan hatanın bedelini ödemeye hazır olduğunu söylemesi, teşvik konusunu öne çıkaran adayların "başarısı" olarak kabul gördü.

Gaziantep Kulübünün düzenlediği toplantıyla ilgili söylenecek çok söz var. Onları sırası geldikçe anlatmaya çalışacağım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.