1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. <b>Bir haber ve Mustafa Yılmaz</b>
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

<b>Bir haber ve Mustafa Yılmaz</b>

A+A-

Dün sabah gazeteye geldiğimde bir de baktım ki, Sayın Mustafa Yılmaz, bizim Leyla ve Bezmi Özkan ile oturmuş hararetli bir şekilde konuşuyor..
Daha söze girmeden, bu gelişin manşetteki haberle ilgili olduğunu anlıyorum.. Ama nedense içime bir korku düşüyor birden.. Çünkü Mustafa Yıllmaz geldiğine göre, muhakkak haberde bir yanlışlık var. Veya söylemedikleri yazılmış..
-"Eyvah" diyorum kendi kendime ve Leyla ile Bezmi Özka'ın gözünün içine bakıyorum.. Ama ikisi de o kadar rahat ki.. İşte o anda rahatlıyorum.. Çünkü haberin doğru olduğuna zaten eminim, ama "acaba bir anlaşılmazlık mı var?" diye içimden geçirmeden de edemiyorum..
Hoşgeldin faslından sonra masama geçiyor ve koltuğuma oturuyor, hararetli konuşmalara kulak kabartıyorum.. O sırada Sayın Yılmaz'ın ve beraberinde gelen Cengiz beyin telefonları hiç susmuyor.. Mustafa Yılmaz'a gelen tüm telefonlar gazetemizdeki haber için.. Dönüp bana bakıyor ve "daha bu ne ki, sabahın erken saatlerinden itibaren telefonlarım susmuyor. Gaziantep 27 gazetesinin okuyanı o kadar çok ki, zaten sizin gazetenizde bir haber çıktığı an hemen duyuluyor, gerçekten de takdir ediyorum. Ama bu kez sıkıntıdayım çünkü beni herkes arıyor. Hatta içlerinde sizin meslektaşlarınız bile var. Onlar da bana 'bu haberi yalanla, basın toplantısı yap' diye bastırıyorlar. Oysa yalanlamaya gerek yok ki, çünkü ben bu sözü Bezmi beye ve Leyla kızımıza söyledim. Zaten bu güne kadar sizin gazete olarak asla yalan yazmadığınızı biliyorum. Bir keresinde Sayın Yaşar Ağyüz de beni eleştiren bir haberi çıkmıştı, kendisini aradım ve 'sen 27'ye bunları söyledin mi?'dedim. Bana 'evet söyledim' diye karşılık verdi. Daha çok örnekleri var. Ama doğrusunu söylemek gerekirse bu konuşmam, maksadını aşan bir konuşma olmuş. Ben kafamdan sadece parlamentoyu düşünerek söylediğimi sandım, ama kesin olarak bir dil sürtüşmesi olmuş. 'Sadece parlamento anlamında' demek istediğim buydu" diye konuştu..
Evet..Sayın Yılmaz ile yaklaşık 2 saate yakın konuştuk, ama sadece bu konuyla ilgili değil, CHP ve şehrin genel sorunlarına yönelik sohbet ettik.. Bazıları yazılmamak kaydıyla söylendiği için yazamıyoruz, ama bu arada yerel siyasetten kopmayacağının sinyallerini aldığımı belirtmek zorundayım..
Görülen o ki, Gaziantep'te siyaset yerel seçimler yaklaştıkça hayli hareket kazanacak..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.