1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. <b>Baltalar gömüldü, dosyalar rafa kaldırıldı..</b>
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

<b>Baltalar gömüldü, dosyalar rafa kaldırıldı..</b>

A+A-

Kayserispor maçını unutmak çok zor.. Herhalde uzun yıllar aklımızdan çıkmaz, tıpkı 4-3'lük Fenerbahçe maçı gibi..
Hayatta bazen böyle maçlar olabiliyor ve yaşayanların aklından bir türlü gitmiyor..Kayserispor maçı bizim cephemizde tebessüm ve gurur hatırası olarak kalırken, Kayseri cephesinde ise tıpkı 4-3'lük Fenerbahçe şoku gibi uzun süre etkisini sürdürecek..
Futbolda bunlar var ve her zaman da olacaktır..
Böyle maçlar ve sonuçlar elbette kolay kolay olmaz, ama sadece oyun ve skor açısından değil, kulübün mevcut konumu yönünden de böylesine mükemmel bir zamanlama, herhalde bazılarına ders verecek kadar önem taşır..
BİR, alınan galibiyetten çok, oynanan oyun ve sergilenen müthiş mücadele, kentteki havayı değiştirmiştir...
İKİ, son günlerde tek başına bırakılmak istenen ve en yakınında görünenlerinden bazıları dahil, arkasından da çeşitli oyunlar oynanmaya çalışılan Başkan İbrahim Kızıl'a derin bir soluk aldırmıştır...
ÜÇ, ligin başından beri alınan sonuçların yanısıra takım oyununa yönelik pozitif bir görüntü sergileyemeyen, taraftarların kafasını karıştıran ve teknik direktörlük kariyeri tartışılmaya başlanılan Mesut Bakkal'ı, belki de istifa yolundan döndürmüştür..
DÖRT, kişisel düşünmekten ve her şeye bu gözle bakmaktan kendini kurtaramayan, üstelik herkesin öyle düşünmesini isteyen ve tersine düşünenlere düşman gözle bakıp, iftira dahil her türlü pisliği bulaştırmakta beis görmeyen. meslek ilkelerini unutup, bu tür ilkesizliği kentine ve kulübüne zarar verici bir silah gibi kullanmayı kendinde hak görmüş bazı basın mensuplarının, başarısızlık halinde önceden belirlemiş oldukları saldırı nitelikli stratejileri, şimdilik kaydıyla rafa kalkmıştır..
BEŞ, Gaziantepspor'dan maddi manevi nemalanan, hatta yöneticilik bile yapmış olan bazı kişiler, bu sonuçla, bu oyunla ve bu hırsla beklemedikleri şekilde darbe yemiştir, savaş baltalarını toprağa gömmüştür..
Ve tüm bu gelişme ışığında lütfen bundan sonra olacaklara dikkat edin.. Kişisel hesapları olanlar, kişisel beklentileri olanlar, hatta İbrahim Kızıl'dan intikam alma uğruna Gaziantepspor'a zarar vermeye ve kulübü ateşin içine sokmaktan asla çekinmeyenler, şimdi tavır değiştireceklerdir..
Dostluk ve uzlaşma mesajları vereceklerdir..
Bu yaklaşımları Gaziantepspor'un başarısı devam ettiği sürece devam edecektir. Ama en küçük bir başarısızlıkta, baltalar topraktan çıkartılacak, dosyalar raftan indirilecektir.. Bunlara bir de ZAMANE ADAMLARINI eklemelisiniz..

NOT: Uyarıda bulunmak, bilinçli şekilde yararlı olabilecek eleştiriler getirmek başka birşey, kasıtlı olarak yönetimin zayıf olduğu noktalarda, destek verme yerine farklı maksatlarla eleştiri yaparak kulübe zarar vermeye çalışmak başka şeydir..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.