Ticaret İl Müdürlüğü kent genelinde marketler, AVM’ler, bayramlık ve gıda ürünleri satışı yapan işletmeleri denetledi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri de baklava üretimi ve satışı yapılan işletmelerine gitti. Müdür Mehmet Karayılan, “Avrupa Birliğinden tescilli ürünüz Antep Baklavası, üretimi ve satışı yapılan işletmelerimizi denetledik. İşletmelerde, hijyen denetimlerinin yanı sıra gramaj denetimleri de yapıldı. Bayramda vatandaşlarımız tescilli tatlımızı gönül rahatlığıyla yiyebilirler. Denetim çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam edecek’’ dedi. 

İNCESOY: MUTLAKA FATURA ALIN

Gaziantep Ticaret İl Müdürü İsmail İncesoy, İl Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşların ürün satın alırken dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen İncesoy,  “Vatandaş bir ürün alırken faturasını kesinlikle alsın. İndirimin gerçek olup olmadığını kontrol etsin. Çünkü mağdur olduklarında ellerinde bir fatura var ise onunla Tüketici Hakem Heyeti olarak gereğini yaparız.” 

FAHİŞ FİYAT BAKANLIĞA BİLDİRİLİYOR

Denetim çalışmalarında etiketi olmayan ürünler hakkında işletmelere cezai işlem uygulandığını anlatan İncesoy, “Eğer fahiş fiyat olursa onu da bakanlığa bildiriyoruz. Onun da cezası 100 bin lira ile 2 milyon lira arasında değişiyor. Şu anda 20 denetim elemanımız var. Bu ekiplerimiz kentte denetimlerini aralıksız sürdürüyor.  Günlük en az 50 firmayı denetliyoruz. Esnafı herhangi bir cezaya maruz kalmaması için etiket kurallarına uyması gerekiyor” dedi. 

BAKLAVA VE GIDACILAR SIKI DENETİM 

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ve şekerleme üretim merkezlerine denetim çıktı. İl Müdürü Mehmet Karayılan’ın katılımıyla düzenlenen denetimlerde, baklava üretimi ve satışı yapılan işletmeler denetlendi.  Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, “Bayram öncesi Gıda Denetimi için ben de Gıda Şubemizle birlikte denetime çıktım. Tabi benim denetimim daha çok moral motivasyon içindi. Hem mesai arkadaşlarım için hem de gıda işletmelerimiz için… Güvenilir gıdaya ulaşmak hepimizin hakkı, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

GRAMAJ VE HİJYEN DENETİMLERİ YAPILDI

Gaziantep'te 1 Milyon TL'lik Kaçak Sigara! 32 Gözaltı Gaziantep'te 1 Milyon TL'lik Kaçak Sigara! 32 Gözaltı

İşletmelere yönelik yapılan denetimleri anlatan Karayılan, ‘’Avrupa Birliğinden tescilli ürünüz Antep Baklavası, üretimi ve satışı yapılan işletmelerimizi denetledik. İşletmelerde, hijyen denetimlerinin yanı sıra gramaj denetimleri de yapıldı. Bayramda vatandaşlarımız tescilli tatlımızı gönül rahatlığıyla yiyebilirler. Denetim çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam edecek’’ ifadelerini kullandı.