TBL yarı final serisinde Mersin Büyükşehir Belediye’ye elenen Gaziantep Basketbol’un Genel Menajeri Boray Dai, “Bu sezon öncelikli hedefimiz BSL’ye yükselmek değil, genç oyuncularımızın önünü kapatmadan gelişimlerine yardımcı olmaktı” açıklamasında bulundu. 

Sezona play-off hedefiyle başladıklarını ancak beklentileri aşarak finale yaklaştıklarını söyleyen Dai şöyle konuştu: Sezon başlarken A takım kadrosunda yer vermeyi planladığımız 8-9 genç oyuncunun önüne kimseyi koymamak ve gelişimlerini sağlamaktı. Sezon başladıktan sonra da ikinci yabancı olarak Freimanis dışında oyuncu almadık."

BU SEZON ZATEN HEDEFİMİZ YÜKSELMEK DEĞİLDİ

Gaziantep Basketbol genel menejeri Boray Dai, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu sezon önceliğimiz BSL’ye yükselmek değildi ama yaklaşmadık da değil. Bence çıkmamamız daha iyi oldu çünkü gençlerimizin TBL’de bir yıl daha deneyim kazanması onlara çok yararlı olacak. BSL’ye yükselsek, tehlikeye düşmemek için misyonumuzun dışına çıkmak zorunda kalabilir, gençlerimiz zarar görebilirdi. Bize BSL’ye döndüğümüzde altyapıdan yetişen oyuncularımıza rol vermek istiyoruz. Önümüzdeki sezon, BSL’ye çıkmak için doğru zaman olabilir."

EURO 2024 başlıyor EURO 2024 başlıyor

ALTYAPIMIZDA HUMMALI ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Boray Dai, sözlerini şöyle tamamladı; Koçumuz Ali Yıldırım ile devam edeceğiz. Ekibiyle birlikte güzel iş çıkardı. Gaziantep’in altyapısını, sadece BGL ve TBL takımlarında oynayanlarla sınırlı görmeyin. Altyapımızda hummalı çalışmalar sürüyor. Adıyaman’dan 2009 doğumlu 2.05’lik bir oyuncu getirdik. Gaziantepli 2.10 boyunda 2008 doğumlu bir çocuğumuz var. Altyapımızdaki 120 oyuncuyu üst liglere hazırlıyoruz. Sadece Gaziantep’i değil, bütün bölgeyi tarıyoruz" diye konuştu. Spor Servisi

Editör: Ebru Kont