1. WEB TV

  2. HABER

  3. Başkan yerinde inceledi

Başkan yerinde inceledi

Yer altı güçlenecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu hattı ve içme suyu deposu inşaat çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şahin altyapı çalışmalarıyla şehrin geleceğinin planlandığını kaydederek, “Altyapı çalışmalarına, günü birlik yaklaşmadık, popülizm yapmadık. Bu şehrin yer altını kuvvetlendiremezseniz yer üstünü kontrol altına alamazsınız” dedi.

25 bin nüfuslu Beylerbeyi-Beykent bölgesinin su ihtiyacını karşılayacak olan 47 milyon 753 bin TL bütçeli Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu projesi kapsamında 108 kilometre boru hattı döşenecek, çalışmaların tamamlanmasıyla 7 mahallenin su ihtiyacı giderilmiş olacak.

SU DEPOSU YÜZDE 40 BİTTİ

İl nüfusunun hızla büyümesi, barınma ihtiyacında artışa ve yeni yerleşim bölgelerinde yapılaşma hızının katlanmasına yol açtı, yeni yerleşim bölgelerinin altyapı çalışmalarının hızla hayata geçirilmesi zorunluluğu doğdu. Bu kapsamda GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından bir yıl önce başlatılan Beylerbeyi-Beykent bölgesi içme suyu hattı ve içme suyu deposu inşaat çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlandı.

 BEYLERBEYİ-BEYKENT ADETA BİR ŞEHİR

Bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Şehir çok hızlı büyüyor. Büyüyen şehrin ihtiyaçlarını büyük yatırımlarla gidermemiz gerekiyor. 250 bin kişinin yaşayacağı Beylerbeyi Beykent, kendi içerisinde bir şehir. Birçok ilden daha büyük olan bölge, başlı başına bir şehir olacak. Biz de halkımızın önünden giderek gelen göçü yöneterek, onların yaşam kalitesini, vatandaş memnuniyetini artırabilmek için su, kanalizasyon ve atık su gibi ciddi bir alt yapı yatırımı gerekiyor" dedi. 

SU HAYATTIR

"Bu şehrin en önemli işi su yönetimidir, bu şehir için su gerçekten hayattır" diyen Şahin, "Şehrin içme suyu ihtiyacının kendi sınırları içerisinde ancak yüzde 5’ini karşılıyoruz. Gelen suyun depolanması, uygun şartlarda, maliyette ve kalitede halkımıza problemsiz bir şekilde suyun götürülebilmesi için büyük bir yatırım gerekiyor. 20 bin metreküplük çok büyük bir deponun yüzde 40’ı tamamlandı, bir taraftan ön germeli borulardan çıkarak, yeni bir çelik boru sistemine geçiyoruz" şeklinde konuştu.

EKİBE TEŞEKKÜR ETTİ 

Şahin devamla şunları söyledi: "Altyapı çalışmalarıyla halkımızı rahatlatacak, yaşam kalitesini arttıracak bir gelecek planlıyoruz. Altyapı sorunlarına günü birlik yaklaşmadık, popülizm yapmadık. Bu şehrin yeraltını kuvvetlendirmeden yerüstünü kontrol altına alamazsınız. GASKİ, hem iyi proje üretiyor, hem de bu projeye en uygun bütçeyi finansı yakalıyor, bu manada Türkiye’nin en iyilerinden, hızlı ve kaliteli büyüyen GASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine bu özverili çalışmalarıdan dolayı teşekkür ediyorum”.

SÖNMEZLER BİLGİ VERDİ

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler de  çalışmaların yüzde 40’ının tamamlandığını, inşaatın bitmesiyle Beylerbeyi-Beykent bölgesinde yaşayan 250 bin kişiye su temin edileceğini belirtti. HABER MERKEZİ

İzlenme: 695

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar