1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başka Türkiye yok
Başka Türkiye yok

Başka Türkiye yok

Şehitkamil Belediyesi, Ağustos ayının ilk meclis toplantısı başkan Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında yapıldı.

A+A-

HABER - MERAL KINACILAR
21 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantı Demokrasi Şehitlerinin ruhuna dua ve bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ak Parti, CHP ve MHP darbe girişimini kınayan ortak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Darbe, muhtıra, ihtilaller tarihin çöplüğüne atılmıştır. Hepimiz cennet vatanın parçalarıyız. Başka Türkiye yok" dendi.

KINIYORUZ

Rıdvan Fadıloğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı'nın dik duruşu, milletin iradesiyle püskürtüldüğünü söyledi. 'Ortak paydamız vatan toprağı, bayrağımız' diyen Fadıloğlu, "Terör örgütü ve işbirlikçileri TBMM, Cumhurbaşkanlığı külliyesi, emniyet genel müdürlüğü, Özel Harekata yapılan saldırıları kınıyoruz. unlar insanlık dışı hareketler. Birlik ve beraberliğimizi artırarak bunlara fırsat vermememiz gerekiyor" dedi. Bunların bir anlık organize ile oluşmadığını, yılların organizesi olduğunu söyleyen Fadıloğlu, "İğne oyası gibi işlediler. 40 yıllık hesapları önce Allah'ın izniyle milletin iradesiyle yerle yeksan oldu. Bu acımasız saldırıyı hep birlikte kınıyoruz" dedi.

DEKLERASYON OKUDULAR

Fadıloğlu'nun konuşmasının ardından Ak Parti, CHP ve MHP meclis üyeleri ortak bir deklerasyon okudu. Ak Parti Meclis üyesi Halil Uğur, milli iradenin üzerinde hiç bir güç kabul etmediklerini belirtti. Uğur, "Tarihi bir destan yazıldı. Şimdi birlik, beraberlik ve yaraları sarma zamanı. Bu hainler en ağır şekilde cezalandırılmalı. Darbe, muhtıra, ihtilaller tarihin çöplüğüne atılmıştır. Hepimiz cennet vatanın parçalarıyız. Başka Türkiye yok" dedi.

İŞTE ORTAK AÇIKLAMA

"Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde Peygamber Ocağımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine gizlenmiş FETÖ Terör örgütü ve yandaşları tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur. Aziz Milletimiz darbe girişimine karşı tüm siyasi farklılıkları, etnik kimlikleri bir tarafa bırakarak dik durmuş, demokrasiye sahip çıkarak meydanları darbecilere bırakmamıştır. Hemen darbe girişimden itibaren tek yürek, tek ses olan Gazi Şehrin evlatları meydanlara inerek, mücadeleye omuz vermişlerdir. Bu süreçte vatan için, bayrak için canını feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza yüce Allah’tan acil şifa diliyoruz.

Darbe girişimi püskürtüldükten sonra Darbeci zihniyete karşı, tüm dünyada olduğu gibi Gazi Şehirde de milletin iradesini göstermek için demokrasi nöbetimiz tüm siyasi partilerin, stk ve birliklerin katılım ve destekleriyle başlamış ve devam etmektedir. Bugün olduğu gibi, milletçe el ele vererek her zamankinden daha fazla bir azimle demokrasimizi savunmayı sürdürmeye devam ve gayret edeceğiz.

Milli iradenin üzerinde hiç bir gücü kabul etmiyoruz. Bir avuç dış bağlantılı vatan haininin milletin önünü kesme teşebbüsü başarılı olmamış ve olamayacaktır. Geçmişteki bütün darbelerin ülkemiz ve milletimize hep zarar verdiği, ülkemizi geri götürdüğü ve ülkemizin tarihine ve halkımızın hafızasına kara birer leke olarak kaldığı herkesçe kabul edilen bir gerçektir. Halkın iradesiyle seçilmiş olan siyasi partiler ve iktidar, kim ve hangi görüşte olursa olsun ancak yine halkın iradesi tarafından değiştirilebilir. Darbelerle bunun değiştirilmesi teşebbüsüne şiddetle karşıyız.  Demokratik ülkelerde darbelere müsaade edilemeyeceği gibi, paralel devlet yapılanmalarına da izin verilmez. Bu rezaleti, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, mazisi şan ve şerefle dolu olan Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize yaşatan hainler hiç şüphesiz ki en ağır biçimde cezalandırılacaktır. Aziz Milletimiz 15 Temmuz gecesi, kendine yakışır bir asalet ve olgunlukla gözü dönmüş darbecilere karşı koyarak, tarihi bir destan yazmıştır.Şimdi, birlik-beraberlik ve yaraları sarma zamanıdır. İhtilaller, muhtıralar, cunta devirleri tarihin çöplüğüne çoktan atılmıştır. Türkiye’nin geleceği hukuk ve demokrasidir. Hiçbir çete, hiçbir paralel yapı, hiçbir terör örgütü bu zemini çatlatamayacaktır. Bunların sonu her daim hüsran olacaktır. Dünya görüşümüz neyi işaret ederse etsin hepimiz Türkiye'nin mensubuyuz. Hepimiz cennet vatanın parçasıyız. Başka bir Türkiye yok. Başka vatan coğrafyası da yok."

BAYDİLEK: HEPİMİZ KAYBEDERDİK

CHP'li meclis üyesi Ahmet Baydilek, büyük bir badire atlattığımızı belirterek, "Darbe girişimi başarılı olsaydı, hem Türkiye, hem demokrasi, hem Cumhuriyet, hepimiz kaybederdik" dedi. 'Bu ülke topraklarında yaşayan bizler artık ayrı mahallenin insanları ve çocukları değiliz' diyen Baydilek, "Bu durum gösterdi ki, bu gemide hep birlikte yol almanın yöntemlerini geliştirmek zorundayız. Toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran bir yönetim anlayışı ile bunun yapılamayacağı açıktır. Aynı mahallede birbirimizi severek oynamak zorundayız" dedi.

ÖN YARGILI OLDUNUZ

Tüm bunlardan ders çıkarmamız gerektiğini söyleyen Baydilek, "İbadet ve inanç göstergesinin prim yaptığı değerli olduğu yanlışlar bizi bu noktaya getirmiştir. Sizin gibi olmayan, düşünmeyen ve sizlere oy vermeyen her kesime ön yargılı oldunuz. Geçmişte bu yapıya sağlanan olanaklar, güler yüz ve hoşgörü biz Cumhuriyet sevdalılarına asla gösterilmedi. Bunlar sizleri kandırdılar. Atatürkçü ve laik kesimi kandıramadılar ve üzülerek söylüyorumki bizleri haklı çıkardılar. Artık toplumsal ayrıştırmayı tetikleyen söylemlerin bir kenara itilme zamanı gelmiştir. Darbeye karşı yaşasın toplumsal barış" diye konuştu.

ERGİN: YENİ PARALEL YAPILANMALARA MÜSAADE EDİLMEMELİ

MHP Meclis üyesi Durdu Ergin ise konuşmasına Türkeş'in "En kötü demokrasi en iyi darbeden iyidir" sözleriyle başladı. Ergin, "Allah bu aziz millete öyle bir güç, öyle bir izzet ve şeref vermiştirki, küllerinden devletler, imparatorluklar kurmuş, düştüğü yerde ya Allah Bismillan diyerek yeniden kalkmayı her seferinde başarmıştır. Bu aziz millet bağımsızlığına, milli iradesine, özgürlüğüne birlik beraberlik içinde olarak pranga vurdurmamıştır. 40 yıl milletin sadaka, zekat, yardımlarıyla beslenen kam emecilere teslim olmamıştır. Batılı emperyalistlerin oyununa gelmemiştir. Çanakkale'de olduğu gibi milletimiz omuz omuza kol kola girerek, et ve tırnak olduğunu göstermiştir. Bundan sonra falanca cemaat, filanca hoca diyerek yeni paralel yapılanmaların önüne geçilmelidir. Hak hukuk ve liyakat hesaba alınmalıdır" diye konuştu.  Toplantıda Meclis üyelerine Türk Bayrağı hediye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.