1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Baro'da yüzler gülüyor
Baro'da yüzler gülüyor

Baro'da yüzler gülüyor

Gaziantep Barosu’nun yeni başkanı kolları sıvadı. Bin 16 avukatın oyunu alarak bir dönem ardından yeniden başkanlığa seçilen İskender Kahraman’ın ilk durağı eski baro başkanı Bektaş Şarklı’yı ziyaret etmek oldu.

A+A-

 Genel kurulda TBB delegeliğine seçilen Şarklı, “Gaziantep Barosu Başkanlığına yeni seçilen Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender Kahraman’ı tebrik ediyor, yeni dönemde Gaziantep Barosu yönetiminde ve kurullarında yer alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.  Baro Başkanı İskenden Kahraman ise, yorucu bir seçim çalışmasından sonra üyelerin tercihiyle seçildiğini belirterek, “Yorucu ve yapılması gereken pek çok işle dolu bir dönüm bizi bekliyor. Projelerimizi gerçekleştirmek ve bayrağımızı yukarılara taşımak için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

KAHRAMAN FARK ATTI

5 adayın yarıştığı 45. Olağan Genel Kurul'da İskender Kahraman diğer adaylara fark attı. Seçimlerde bin 16 oy alan Kahraman’ı Ömer Faruk Akan 333 oy ile takip ederken, Serpil Yılmaz 252, Ali Bakım 130, Erdal Geçit ise 114 oy aldı.

YENİ YÖNETİM BELLİ

Yarışta İbrahim Onur Ağalın 814, Aybars Cem Özaslan 812, Erdem Gökpınar 783, Melihşah Korkmaz 762, Cumali Şimşek 700, M.Kemal Akaltun 661, Elif Koçaslan 658, Yunusf Emre Özmen 646, Suat Gençal 641 ve Nesrin Bulut 565 oy alarak yönetime giren isimler oldu. 

DİĞER ADAYLAR VE ALDIĞI OYLAR 

Yönetime aday olan diğer isimlerden İbrahim Gören 545, İslim Arğıllı Suvat 513, Ebru Güneş Tanrıvere 485, Abdullah Durdu 467, Murat Arun 422, Ulaş Sayğıdar 418, Süleyman Mehmet Yıldız 406, Bülent Öztürt 390, Onur İldokuz 331, İsmail Erkmenpakhuylu 306, Seher Geleri Kıracı 294, Vahap Özbudak 292, Ali Kimya 826, Yakup Koca 270, Mehmet Barış Kınacılar 250, Ömer Durkal 185 ve Ali Öztürk 95  oy aldı. 

DİSİPLİN VE DENETİM DE TAMAM 

Gaziantep Barosu4nun 45, olağan genel kurulunda disiplin ve denetim kurulları da belli oldu. Disiplin kuruluna Serpil Uludil bin 191 oy alarak,, Aykut Ekinci 989 ve Mehmet Erdem 877 oy alarak girdi. Denetleme kuruluna ise   Canan Özge Parlak Keresteci 924, Ömer Kılıç 817, Fethiye Ersoy 749 oy alarak başarıya ulaştı. 

ŞARKLI TBB DELEGESİ

Türkiye Barolar birliği Delegeliğine ise Bülent Duran 801, Bektaş Şarklı 753 ve Serdar Serçe 717 oy alarak girdi.  Emine Aybüken Yıldırım 686, Sibel Gürsel 634, Abdulkadir Özçelik 540, Umut Soysüren 416, Mesut Karavelioğlu 277 oy alan isimler oldu. 

YENİ DÜZENLENMELER YAPILACAK 

Gaziantep Barosu Başkan İskender Kahraman, "Baromuzda artık genç avukat nüfusumuz çok fazla. Bu nedenle onlarla ilgili çeşitli düzenlemeler yapmak artık zorunlu hale geldi. CMK görevlendirmelerinden meslektaşlarımızın her ay ortalama eline geçen para belli. Yeni başlayan bir arkadaşın ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak. Daha önce uygulamaya konuşan ancak yönetim kurulundan alınan puan avantajı uygulaması kararı ile İdare Mahkemesi’nde dava konusu oldu ve iptal edildi. Hal böyle olunca bu listede çalışma verimliliğini de artırmak için gerçekten ihtiyacı olan meslektaşlarımıza ulaşabilmek adına yönetmelikte değişiklik yapmak üzere çalışma yapılacak. Bu çalışmaların içeriği ise yıllık mazeret ve uygulama kuralının daha az uygulanması olacak, ancak doğum ve askerlik istisna tutulacak. Görevlendirmeleri 3 kez üst üste reddeden meslektaşlar görevlendirmelerden geçici uzaklaştırma şeklinde, atandığı mahkemeye mazeretsiz katılmayan meslektaş hakkında yine geçici uzaklaştırma şeklinde yaptırımlar uygulayarak hem CMK görevinin gereği gibi yapılmasını hem de gerçekten ihtiyacı olan meslektaşlar için bir fayda sağlayacağını düşünüyoruz." LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.