1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Barış ve huzur dilediler
Barış ve huzur dilediler

Barış ve huzur dilediler

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala verilen mesajlarda barış ve huzur ön plana çıktı.

A+A-

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, “"Tüm dünyanın ekonomik anlamda sıkıntı yaşadığı, ülke ekonomilerinin beklenen büyümeyi gerçekleştiremediği bir dönemden geçiyoruz. Yaşanan sıkıntılar geçicidir. Ülke olarak dünya genelindeki olumsuzluklardan en az şekilde etkilenmek için birlik ve beraberliğimizi korumalı, daha çok çalışmalı ve daha çok üretmeliyiz. Gaziantepli sanayiciler olarak bu bilinçle hareket ederek, daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat için çaba göstermekteyiz" dedi.  İnancımızda önemli yeri bulunan dini bayramların her türlü küskünlüğün ve kırgınlığın unutulduğu, sevgi, barış ve kardeşlik duygularının hakim olduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın üst seviyelere çıktığı müstesna günler olduğunu ifade eden Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, "Müslümanlar olarak 11 ayın sultanı Ramazan ayının ardından bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

KADOOĞLU: BİRLİK VE BERABERLİK ÖNEMLİ

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, “İslam alemi olarak evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı’na kavuşmanın huzurunu ve sevincini yaşıyoruz" dedi. Bayramların gerek dinimizde gerekse de kültürümüzdeki önemli yerine değinen Başkan Kadooğlu, yayımladığı mesajda, "Bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve kardeşlik duygularının dalga dalga toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği özel günlerdir. Bayramlar aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışma duygularının öne çıktığı toplumsal huzurumuza ve barışımıza önemli katkısı olan günlerdir. Bayramlarda hastaları, yaşlıları ve aile büyüklerini ziyaret ederek hayır dualarını almalı, çocukları sevindirmeliyiz”

KAPLAN: EN ÖZEL GÜNLER

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan,İslam alemi olarak rahmet, mağfiret ve ilahi affın zirveye ulaştığı mübarek Ramazan Bayrama kavuşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,  “Bolluk ve bereketin, rahmet ve mağfiretin zirveye ulaştığı Ramazan ayını geride bırakarak bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar her yıl gelip geçen sıradan günler olmayıp, dargınlık ve küskünlüklerin giderildiği, barış, sevgi ve kardeşlik duygularının toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği özel günlerdir. Bizler için önemli fırsatlar sunan bayramları anlamına uygun bir şekilde kutlamak, aile büyüklerimizi, yaşlıları ve hastaları ziyaret etmek, çocukları sevindirmek birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek, toplumsal yaraların sarılmasını sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi

ÇIKMAZ: SEVİNÇLİYİZ

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz mesajında, “Müslümanlar olarak birlik, beraberlik, sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın ardından bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Bayramların, toplumun tüm kesimlerini birbiri ile kaynaştıran, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine önemli katkı yapan özel günler olduğuna dikkat çeken Mehmet Çıkmaz mesajında, “Bayramlar paylaşma ve dayanışma günleridir. Ramazan Bayramında başta aile büyüklerimizi, akrabalarımızı, sevdiklerimizi, komşularımızı, hastaları ve bilhassa da yaşlıları unutmamalıyız. Onların ziyaret ederek, yanlarında olduğumuzu, mutluluklarını ve dertlerini paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeli, dualarını almalıyız. Ne yazık ki, bu yıl da dünyanın dört bir tarafında savaşların, akan gözyaşlarının gölgesinde Ramazan Bayramına giriyoruz. Dünyada yaşanan olumsuzlukları görünce, birlik ve beraberliğimizin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ülkemizi her alanda daha ileriye taşımak için birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek, daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz. Bu vesile ile ihracatçılarımızın ve tüm Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, bayramın insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini Cenabı Allah’tan dilerim” ifadelerine yer verdi.

ABİDİN KAPLAN: 

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kaplan mesajında, bayramın önemine vurgu yaparak, "Müslümanlar olarak on bir ayın sultanı olan ve aynı zamanda rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak nitelendirilen Ramazan ayından sonra bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Bayramların her türlü küskünlüğün, kırgınlığın unutulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın üst seviyelere çıktığı günler olduğunu vurgulayan Başkan Abidin Kaplan, "Hem inancımızda hem de kültürümüzde önemli yeri bulunan bayramları anlamına uygun bir şekilde kutlamalıyız. Bunun için kırgınlıklara ve küskünlüklere son vermeli, yaşlılar, hastalar ve aile büyükleri ziyaret edilmelidir. Ayrıca bayram demek paylaşmak demektir. Herkes imkânları ölçüsünde çevresindeki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmalı, onların gönüllerini kazanmalıdır" ifadelerine yer verdi. Merve Parlak

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.