Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

BARİ SİZ SAKİN OLUN

A+A-

Arkadaşlar.. Sayın Gaziantepli vekillerimden bazıları.. Sayın AK Partili gençler, yöneticiler ve sosyal medyada yazanlar..

Lütfen sakin olun.. Durun birazcık.. Sizin gibi düşünmeyenleri düşman görme hastalığına düşmeyin ne olur..

Empati yapın.. Tahrik edici sözlerden kaçının..

İşte görüyoruz hep birlikte, Sayın Başbakan'ın her konuşmasından sonra sokaklarda kalabalıklar daha da artıyor.. Oysa iki çift güzel laf bekleniyor kendisinden.. Bu gidişle yapılan tüm güzel projeler güme gidecek..Ülkede kargaşa yaratmak isteyenlerin eline fırsat geçecek..

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bu olay organizeli şekilde başlamadı.. Taksim'deki gezi parkındaki ağaçların kesilmesini istemeyen gençler bunu protesto etti, oraya çadırlar kurdu.. Gece oturdular, müzik çaldılar, sonra da kurdukları çadırda dinlenmeye geçtiler...

Sonra ne yapıldı ? Sabahın 05'inde polis baskınıyla bu insanlara uyurken biber gazı ile saldırıldı. Çadırları yakıldı.. Ve herşey ondan sonra başladı..

Oysa ciddi bir yönetici sorumluluğuyla hareket edilse bunların hiçbiri olmayacaktı.. Yani Valisi, Belediye Başkanı ve emniyet müdürü bu gençlerin yanlarına gidip sohbet etse, bir çayını içse, sorunlarını dinlese, onları ikna etse inanın bunların hiçbiri olmayacaktı. Tam tersini yaptılar ve biraz da gücün verdiği sorumsuz davranışla, bu insanlara saldırdılar. Sonrasını zaten biliyorsunuz.. Oysa bakın Gaziantep'e... Valisiyle emniyet müdürüyle bu olayı nasıl mükemmel yönetiyorlar.. Herkes gösterisini yapıyor tepkisini gösteriyor ama, polisin sağduyulu davranışı sayesinde herhangi bir olay çıkmıyor..

Tıpkı şimdi geldiğimiz noktayı gördüğümüz gibi..

Sevgili arkadaşlar, zıdlaşmak, hakaretler etmek, küçümsemek, olmayan şeylerle suçlamaya yönelmek bu ülkeye çok şey kaybettirir.. Oysa eleştirsek de, bazı uygulamalara katılmasak da, bu ülke özellikle ekonomik yönde iyi yönetiliyor..Yollar dahil çok güzel projeler hayata geçiriliyor..

Sözü uzatmak istemiyorum..

Lütfen sakin olun.. Sizler gibi düşünmeyene düşmanca tavırlar sergilemeyin.. Meseleyi başka noktalara çekmeyin.. Böyle yaparsanız, gerçekten marjinal gruplar sızar..Ülkeyi karıştırır ve düzenimizi bozarlar..

Özellikle sosyal medyada yazan dostlarım, arkadaşlarım.. Lütfen siz sakin olun.. Lütfen...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.