1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Baltalimanı grubu Gençlerin katılımı ile zenginleşiyor
Baltalimanı grubu Gençlerin katılımı ile zenginleşiyor

Baltalimanı grubu Gençlerin katılımı ile zenginleşiyor

Gaziantepli Öğretim Üyeleri Baltalimanı Grubu’nun 2018-2019 döneminin son toplantısı çok geniş katılımla İTÜ Vakfı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

A+A-

17 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen toplantının konuşmacıları Marmara Üniversitesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Karadağ, SANKO Holding Denetim ve Reorganizasyon Koordinatörü Selim Dai ve Bilişim Hukuku Uzmanı Av. Gökhan Ahi oldu. Toplantıya çoğunluğu Gaziantep Anadolu Lisesi mezunları olmak üzere, Gaziantep’in başarılı gençleri büyük ilgi gösterdi.

ba3.jpg

Gaziantepli Öğretim Üyeleri Baltalimanı Grubu Başkanı Prof. Dr. Türkan Uğur Dai toplantıyı açarken “Gaziantep’in yetenekli, başarılı, gurur kaynağımız olan gençlerine, onların burada yanımda konuşmacı olarak yer alan temsilcileri Bülent Karadağ, Selim Dai, Gökhan Ahi’ye, bu gençleri yetiştiren ve bugün aramıza katılan kıymetli hocalarına, değerli meslektaşlarıma, hemşerilerime, misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. Baltalimanı Grubu’nda 33 yıl öncesinden başlamak üzere, kurucu olarak, yönetici olarak yer alan, akademik kimliğinin yanı sıra, iş adamı kimliğiyle sitemize ve toplantılarımıza destek olan Biruni Laboratuvarı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Güzel, yine başından beri kurucu ve yönetici olarak değerli hocamız, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda uzun yıllar çalışmış ve halen Beykent Üniversitesi’nde olan Prof. Dr. Halil Tunalı ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Özyazgan, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Genel Koordinatörümüz Hüseyin Aldoğan bulunuyor. Grubumuzun kurucularından Prof. Dr. Aydın Barlas ve duayen hocalarımızdan Prof. Dr. Ali Çetin Sarıoğlu da bize desteklerini hiçbir zaman esirgemiyor. Ben de iki yıldır bu değerli grupta başkanlık görevini yürütüyorum. Marmara Üniversitesi Senato Üyesi ve Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalı başkanıyım. Burada öncelikli sıfatım, şu anda sizlerin arasında bulunan, 1993 yılında profesör olduğum zaman asistanım olan, Gaziantepli olduğunu daha sonra öğrendiğim başarılı gençlerimizden Prof. Dr. Emine Koyuncu ile Dr. Nilüfer Tunalı ve Selim Dai’nin hocasıyım.”

ba2.jpg

Bülent Karadağ, Gökhan Ahi, Selim Dai’nin sunumlarından sonra çoğunluğu Gaziantep Anadolu Lisesi’nden olan gençler ve bu gençleri yetiştiren hocalarından Matematik öğretmeni Yılmaz Güleç kendilerini tanıtarak, anıların paylaşarak yetiştikleri dönemin ruhunu katılımcılara aktardılar. HABER MERKEZİ

baa.jpg

ba1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.