1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakbak’tan Mevlid gecesi mesajı
Bakbak’tan Mevlid gecesi mesajı

Bakbak’tan Mevlid gecesi mesajı

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Mevlid Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin kâinatın tamamına nur saçıp aydınlattığını söyleyen Dr. Bakbak, “Sevgili Peygamberimiz, geçmişten geleceğe tüm insanlığın rehberi, güzel ahlak, adalet, merhamet gibi kavramların vücut bulmuş halidir. O’nun doğumuyla birlikte dünyaya yepyeni ve iyiliklerle, güzelliklerle dolu bir nizam hâkim olmuştur. Cehaletin yerini ilim ve irfanın, zalimliğin yerini merhamet duygularının, ayrışmanın yerini kardeşlik hislerinin aldığı ‘Asr-ı Saadet’ çağı başlamıştır. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.), Kur’an-ı Kerim’de tarif edildiği şekliyle, ‘Müjdeleyici, uyarıcı, dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak milyarlarca insanın gönlünde, zihninde sonsuza kadar yer edinmiştir. Rabbimiz, Fetih Sûresi’nin 17’inci ayetinde, ‘Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse, Allah onu içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar.’ buyurmuşlardır.” ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) 63 sene boyunca sürdürdüğü örnek hayatı tüm insanların dikkatlice incelemeleri gerektiğini ifade eden Dr. Bakbak, “Uyguladığı dahiyâne yöntemlerle dağınık kabileleri İslam bayrağı altında bir araya getiren usta bir devlet adamı, en zorlu anlaşmazlıkları çözmek için her daim kapısı çalınan ‘Emin’ yani güvenilir kişilik, kuşu öldü diye bir çocuğa taziye ziyaretine giden uçsuz bucaksız bir merhamet abidesi, tüm bunlar Sevgili Peygamberimizi (S.A.V.) anlatacak sadece birkaç cümle olabilir. O’nun ortaya koyduğu adil ve insan odaklı dünya nizamı düşüncesi, günümüzde birçok bölgede karşılaştığımız sorunların çözümüne en üst düzeyde yardımcı olabilecektir. Resulullah’ı (S.A.V.) anlamak, O’nun verdiği evrensel ve manevi mesajı kuşaktan kuşağa aktarmak, hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Gecesi’ni tebrik ediyor, Rabbimden birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmesini niyaz ediyorum.” dedi.HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.