BİK’ten reform niteliğinde kararlar BİK’ten reform niteliğinde kararlar

Bakbak’ın ilk ziyaret adresi Şehitkamil İbrahimli Durmuş Aykaç Polis Merkezi Amirliğiydi. Vali Kemal Çeber, İl Jandarma Komutanı Halil Şen ve İl Emniyet Müdürü Celal Özcan’ın da katıldığı ziyarette Milletvekili Bakbak, görevi başındaki polislere tatlı ikramında bulundu. Polisler ile yapılan keyifli sohbetin ardından önce Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığına ardından Adana yolu il girişindeki polis uygulama noktasına geçildi. Ekiplerin denetimlerine ortak olan Bakbak, uygulama noktasından geçen vatandaşlara tatlı ikram ederek hayırlı yıllar diledi ve çocukları sevdi. 

Akşam saatlerinde başlayan ziyaretlere gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden Milletvekilli Bakbak, Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği ile Yeşilvadi Şehit Ersan Gürpınar Polis Merkezi Amirliğindeki polisler ile buluştu. Bakbak’ın bir sonraki durağı Gaziantep İtfaiye Dairesi Başkanlığı oldu. Bakbak’ı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cafer Yılmaz karşıladı. İtfaiyeciler ile sohbet eden Milletvekili, 6 Şubat depremlerini hatırlattı. Gaziantep’in de etkilendiği depremlerde itfaiyecilerin arama kurtarma çalışmaları sırasında büyük bir özveriyle görev aldığını belirten Bakbak, itfaiyecilere teşekkür etti. 

SOHBET ETTİ

İtfaiyecilerin ardından son ziyaret 112 Acil Çağrı  Merkezineydi. Çağrı Merkezi Müdürü Serdar Koca tarafından karşılanan Bakbak, çağrı merkezi çalışanları ile tek sohbet etti, işlerinde kolaylık diledi.   Ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Bakbak, güvenlik güçlerinin, itfaiyecilerin ve 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarının Gaziantep’in huzuru, güvenliği için görev başında olduğunu belirterek, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve şunları söyledi: Bu akşam ziyaret ettiğimiz gerek güvenlik güçlerimiz gerek sağlıkçılarımız gerekse itfaiyecilerimiz gece gündüz demeden ailelerinden ayrı kalarak, bizler huzur ve güven için de olalım diye görevlerini ifa ediyorlar. Bugün onlara teşekkür ettik ve akşamlarına ortak olduk, aileleriyle, sevdikleriyle hayırlı bir yol geçirmeleri temennilerimizi ilettik’ dedi.