1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BAKBAK, ÜSKÜP’TE KUZEY MAKEDONYA MECLİSİ’NDE KONUŞTU
BAKBAK, ÜSKÜP’TE KUZEY MAKEDONYA MECLİSİ’NDE KONUŞTU

BAKBAK, ÜSKÜP’TE KUZEY MAKEDONYA MECLİSİ’NDE KONUŞTU

Çağımız bilgi toplumu çağı

A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Kadın -Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Dr. Derya Bakbak, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi toplantısına katıldı.  Bakbak, çağın bilgi toplumu çağı olduğunu belirttiği konuşmasında, "Teknolojinin gelişmesine paralel olarak da kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla beraber bilginin üretilmesi ve transferi oldukça kolay hale gelmiştir. Dezenformasyon yani bilgiyi çarpıtma, yanlış olduğu halde kasıtlı olarak yayarak kamuoyunu yanıltma da tam bu noktada başlamaktadır.  Bilgisayar ve internetin aracı olduğu enformasyon çağı, dezenformasyon yöntemlerinin değişerek gelişmesini beraberinde getirmiştir" dedi.

HERKES SORUMLULUĞUNU BİLMELİ

Bakbak, konuşmasının son bölümünde Türkiye’nin uluslararası toplumun sorumlu bir üyesi olarak, istikrarlı ve müreffeh bir Balkanların yaratılması konusunda kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğini vurguladı ve şöyle devam etti:  “Bu coğrafyanın da “yıpratarak var olma” politikasından uzak, ortak değerleriyle birbirini besleyerek, güvenlik ve istikrarı ön planda tutarak bölgemizi yukarıya taşıyacağına inanıyorum.

Bu kapsamda dezenformasyon ile mücadeleyi ortak geçmişimizden aldığımız güç ile birlik ve beraberlik içerisinde etkin olarak sürdürdüğümüz zaman bölgemizden başlayarak, dünya barışına olumlu katkılar vereceğimize yürekten inanıyorum.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.