1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Abdulhamit Gül'den önemli hamle
Bakan Abdulhamit Gül'den önemli hamle

Bakan Abdulhamit Gül'den önemli hamle

Küskünlük ve kırgınlığa son

A+A-

AK Parti içerisindeki huzursuzluk ve sıkıntılar, sonundaBakan Abdulhamit Gül'ün şehrimize gelişiyle birlikte kucaklaşma ve el ele verme adımıyla geride bırakıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, seçim telaşından kafasını kaldırır kaldırmaz, doğruca Gaziantep'in yolunu tuttu ve partilileri, belediyele başkanlarını bir araya getirerek küskünlüğü kırgınlığa son verdi.  

Ak Parti İl Başkanlığının yanısıra Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkanlarını ziyaret eden, aynı gün iftar programına katılan Bakan Gül 31 Mart seçimleri ve gündemle ilgili önemli mesajlar verdi. 31 Mart seçimlerinde Gaziantep ve Türkiye’de çok büyük bir başarı elde ettiklerini belirten Gül, ”Bu başarıda teşkilatlarımızın çok büyük bir alınteri var. Gece gündüz çalıştınız. gençlerimiz, kadın kollarımızın ulaşmadığı hiç bir yer kalmadı” dedi. Bakan Gül’ün yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Teşkilatımızın her kademesine, il başkanı başkanlığında, kadın, gençlik kollarımıza teşekkür ediyoruz” derken, İl Başkanı Eyüp Özkeçeci de, “Çok şükür Gaziantep teşkilatı yine yüzünün akıyla bir destan yazdı. Layıkı vesile hepsi çalıştı, ben buna kefilim” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi. Bakan Gül, YSK’nın İstanbul kararını eleştirenleri eleştirerek, “YSK'nin kararını beğenirsiniz, beğenmezsiniz ancak YSK'nın kararlarına saygı duymak, bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır.”dedi.

ÖZKEÇECİ: BEN ÇALIŞTIKLARINA KEFİLİM

Bakan Gül,ilk ziyaretini Ak Parti il Başkanlığına yaptı. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye BaşkanıRıdvan Fadıloğlu ile kadın ve gençlik kolları başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, yerel seçimlerden yeni çıktıklarını belirterek şunları söyledi:”Çok şükür Gaziantep teşkilatı yine yüzünün akıyla bir destan yazdı. Layıkı vesile hepsi çalıştı ben buna kefilim. Ana kademeler, gençlik kollarımız, kadın kollarımız, 9 ilçemiz, il teşkilatımız 31 Mart gececi sonuçları alana kadar görevlerini yaptılar. Çok şükür bu ciddi çalışmamızın, sorumlu çalışmamazın neticesini de aldık. İnşallah 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerindede yine İstanbul halkının iradesini gaspedenler gerekli dersleri alacaklar, ben buna inanıyorum. Teşkilatımızın, genel merkezimizin bize vereceği her türlü görev içinde İstanbul için yapmaya burada hazırız, tüm teşkilat olarak.”

TEŞKİLATLAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de 31 Mart seçimlerinde Gaziantep ve Türkiye’de çok büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek şöyle konuştu:”Cumhur ittifakıyla çıktığımız bu yolda güzel bir sonuç aldık hamdolsun. Bu başarıda teşkiatlarımızın çok büyük bir alınteri var. Gece gündüz çalıştınız. Gençlerimiz, kadın kollarımız, ulaşmadığımız hiçbir yer kalmadı ve bu fedakarlığın neticesinide hamdolsun aldık. Gaziantep’te bize oy veren, güvenen bütün hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra görev Gaziantep’in duyduğu bu güvene layık olmaya çalışmaktır. Tabi Gaziantep seçimlerinde Ak parti değil Gaziantep kazanmıştır. Çünkü oy veren oy vermeyen bütün hemşehrilerimizin başkanı olarak bütün belediye başkanlarımız çalışacaktır. Zira Ak partinin misyonu bir Türkiye partisi olarak oy vermiş olsun, oy vermemiş olsun bütün hemşehrilerine, bütün vatandaşlarına hizmeti doğrudan götürmek ve ulaştırmaktır. Dolayısıyla bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimin kazananı milletimiz olmuştur ve Gaziantep’tede tüm hemşehrilerimiz 5 yıl yerel yönetim hizmetini alacaktır.”

ARTIK ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

31  Mart seçimlerinin geride kaldığını belirten Bakan Gül, “Artık önümüze bakacağız. 5 yıl vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetleri artırarak sürdüreceğiz. Yerel yönetimlerde bu olurken merkezi yönetimde de Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemiz, reformlarla yoluna devam edecektir. Bütün enerjimizi, bütün mesaimizi ülkemizi daha iyi yerlere götürmek için harcayacağız. Bizim kısır çekişme ve bu anlamda vatandaşımızı yoracak hiç bir gündemle işimiz olmaz. Hukuki, siyasi reformları yaparak, özgürlüğü, demokrasiyi, soframızdaki ekmeği artırarak vatandaşlarımızın güvenine layık olmaya çalışacağız. Tüm bu gayreti yaparken bir Türkiye ittifakı paydasında vatandaşlarımızı, 82 milyonunu kucaklayacak şekilde çalışmalar devam edecektir.  AK Parti olarak Cumhur İttifakı'yla, kucaklayıcı misyonumuzu devam ettireceğiz." diye konuştu.

ÇELME TAKMA GİRİŞİMLERİNİ BOŞA ÇIKARTACAĞIZ

Hükümet olarak ülkenin temel meselelerine odaklanmaya devam edeceklerini bildiren Gül, "Ülkemize karşı planlı olarak sürdürülmeye çalışılan, Türkiye'ye çelme takma girişimlerini boşa çıkaracağız. Bunu yaparken de sırtımızı her zaman olduğu gibi milletimize yaslayacağız. 82 milyon hep birlikte el ele vererek, sorunlarımızı aşacağız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesle yolumuza devam edeceğiz. Eğer Türkiye'nin ayağı tökezlerse Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de birçok yerde mazlumların ve masum insanların umudu tökezlemiş olur. O yüzden dünya insanlığının vicdanı için umut olan Türkiye, inşallah milletimizle beraber kutlu yoluna devam edecektir." dedi.

BU ÜSLUP YSK ÜYELERİNİ ALÇALTMAZ

Bakan Gül, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçiminin yenilenmesi kararının ardından yapılan eleştirilere yönelik de şunları söyledi:"Eleştirileri YSK'nin saygın üyelerini hedef gösterip, isimlerini, soy isimlerini söyleyerek, itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. İsimlerini okuyarak, yüksek mahkeme üyelerine yönelik bu tür davranışlar asla kabul edilemez. Bunlar muhalefetin üslubuna da yakışmayan bir davranıştır. Bu üslup YSK üyelerini alçaltmaz ama üslubu kullanan kişilerin seviyesini gösterir. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. YSK'deki 7 üye farklı, 4 üye farklı karar vermiş. Dolayısıyla böyle bir itibar cellatlığına, isimleri okuyarak hedef gösterme kimseye yakışmayan ahlaki sorumsuzluk örneğidir. Karar vermeden önce YSK'ye saygı duyuyorsunuz, 'YSK kararları bağlayıcıdır' diyorsunuz. Ama işinize gelince saygı duyacaksınız, işinize gelmeyince saygı duymayacaksın. Böyle olmaz. Kararı İstanbul seçmeni verecektir. İstanbul seçmeni hangi kararı verirse, İstanbul'un 5 yıl meselelerini çözecek kişi göreve gelecektir. "

ŞAHİN:GAZİANTEP MODELİ SANDIĞA YANSIDI

Bakan Gül, İl başkanlığının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Bakan Gül’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Fatma Şahin, ”31 Mart seçimlerinde çıkan sonuç yüce mevlanın büyük bir zaferle sonuçlandırmasıdır. Yüce Mevlamıza hamdediyoruz, şükrediyoruz. Halkımıza bize duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların güvenine layık olabilmek için bütün arkadaşlarımızla, bütün belediye başkanlarımızla, ustalık döneminde onlara verdiğimiz sözleri yerine getirmek için yolumuza devam ediyoruz. Teşkilatımızın her kademesine, il başkanı başkanlığında, kadın, gençlik kollarımıza teşekkür ediyoruz. Teşekkürlerimizden en büyüğü sayın bakanımıza. Onun liderliğinde hakikaten çok güzel bir seçim kampayası geçirdik. Toplumun herkesimini kucaklayacak, herkesi kapsayacak şekilde bir Gaziantep modeli oluşturduk. Bu sevgi, kardeşlik, iyilik, birlikte kalkınma modeli oldu. Bu Gaziantep modeli sandığa yansıdı. Yüzde 54 gibi oy aldık, ilçelerimizde de çok güzel başarılar elde edildi” dedi.

YARIŞI AÇIK ARA BİTİRDİK

‘Bize oy veren vermeyen herkesin başkanıyız’ diyen Şahin,”Bizim başarımızın en büyük farklarından biri en yakın rakibimizle aramızdaki farkın iki katına çıkmış olması, açık ara bu yarışı bitirmiş olmamız. Bizde buradan aldığımız ilhamla, güçle halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için büyük bir gayret gösteriyoruz. Beyannamemizi halkımıza açıkladık. En büyük gücümüz bakanımız ve vekillerimiz çok güçlü bir aileyiz. Ankara ile Gaziantep arası ne kadar güçlü olursa, ne kadar birlik beraberlik olursa o kadar hızlı hizmete ulaşıyoruz. Şimdi Cumurbaşkanımızın liderliğinde bakanımızın takibiyle, Allahın izniyle halkımıza verdiğimiz her sözü yerine getirerek 2023’e hazırlanıyoruz. Bize göre 2023 yarın. Zaman çok hızlı geçiyor, seçimden bir gün sonra yakında bir seçim varmış gibi çalışmalarımızı hızlandırdık. Hiç durmadan, dinlenmeden ilçe başkanlarımız, teşkilatımız, sorumluluğumuzun, emanetin farkında olarak yolumuza devam ediyoruz. 2 milyonun emaneti var üzerimizde. Bize oy veren vermeyen herkesin başkanıyız” dedi.

GÜL:GAZİANTEP KAZANDI

Bakan Abdulhamit Gül, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdikleri büyük teveccüh için Gaziantep halkına teşekkür ederek, “AK Parti olarak hem merkezi hükümette, hem de yerel yönetimlerde Gaziantep’ten çok büyük bir destek gördük. Karşılığını vermek için gece gündüz tüm belediye başkanlarımız, tüm kadrolarımız çalışmaktadır. 31 Mart’ta vatandaşlarımız yine büyük bir teveccüh gösterdiler. Gaziantep için gece gündüz çalışan, büyük bir gayret gösteren değerli Fatma Şahin hanımefendiyi tekrar seçmişlerdir. Bundan dolayı biz de Gaziantep’e minnettarız. Oy veren, destek olan ve oy vermeyip yine Gaziantep’in büyümesi için beraber kalbimizin attığı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz, Gaziantep kazanmıştır. Sandıktan çıkan irade başımızın üstündedir. İnşallah, büyükşehir başkanımız tüm Gaziantep’in başkanı olarak Gaziantep’i daha fazla büyütmek, ulaşımda, trafikte, çevre sorunların ve diğer ana meseleleri çok iyi çalışılmış projeleri hayata geçirir” dedi.

ŞAHİN’İN ÇOK İYİ ÇALIŞILMIŞ PROJELERİ VAR

‘Her zaman Gaziantep’in yanında olacağız’ diyen Bakan Gül, ”Bu güne kadar olduğu gibi tüm milletvekili arkadaşlarımızla her zaman Gaziantep’in yanında olacağız. Gaziantep’in ne sorunu varsa o bizim sorunumuzdur. Beraber bu sorunları çözerek daha müreffeh, daha güçlü bir Gaziantep’e işsizlik sorunlarının çözüldüğü, Gaziantep’in ana sorunlarının sonuçlandığı bir dönemi inşallah hep beraber başaracağız. Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda, trafikte, çevre sorunları, ana meselelerinde çok iyi bir şekildi çalışılmış projeleri var bizlerde destek olacağız. Gaziantep büyükşehir belediye, ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinde hemşerilerimizin verdiği büyük desteğe çok teşekkür ediyorum. Bu yarışa katılan tüm adaylara da demokrasi yarışında olan tüm partilere de teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü, demokratik bir olgunluk içerisinde Gaziantep’te bir seçim geçirdik. Bu seçimin sonucunda milletin kararı ortaya çıktı. Şimdi millete mahcup olmadan milletin çözün dediği sorunları çözerek yolumuza devam etme zamanıdır” dedi. 

FADILOĞLU’NA “HAYIRLI OLSUN”A GİTTİ

Adalet Bakanı Gül, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında 3. kez Şehitkamil Belediye Başkanlığı’na seçilen Rıdvan Fadıloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bakan Gül, Rıdvan Fadıloğlu’na hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, görevinde başarılar diledi. Bakan Gül’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Fadıloğlu, Bakan Gül ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyaret sonrasında Bakan Gül ve beraberindeki heyet Şehitkamil Belediyesi’nden ayrıldı. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum