1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bağımsızlığımız en büyük gücümüz
Bağımsızlığımız en büyük gücümüz

Bağımsızlığımız en büyük gücümüz

Bu yıl 97’inci yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaya hazırlandığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınlanan mesajlarda birlik beraberliğimize vurgu yapıldı.

A+A-

KUTLAMA PROGRAMI

Zafer Bayramı kutlama programı Valilik tarafından açıklandı. Bugün saat 10'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Atını'na çelenk konulmasıyla başlayacak olan kutlamalar Valilik makamında tebriklerin kabulü ile sürecek. Aynı gün saat 19.30'da Şahinbey Akkent Kongre ve Kültür Merkezi'nde resepsiyon yapılacak.

GÜL: ONURLUYUZ

Vali Davut Gül,  "Zafer Bayramımızın 97. Yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve onurla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.   30 Ağustos Zafer Bayramı,  milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Cumhuriyetimiz, bugün demokrasi, insan hakları ve refah yolunda çok büyük adımlar atarak, modern dünya ailesinin en saygın üyelerinden biri olabilmeyi başarmıştır.  Her gün olduğu gibi, bu bayram da huzur ve güven içinde yaşadığımız modern Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlar altında ve hangi güçlüklerle kurulduğunun genç neslimize tekrar hatırlatılması bakımından da çok önemli bir gündür."                      

ŞAHİN:   KURTULUŞ DESTANI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 30 Ağustos 1922 tarihinin; Türk milletinin kadınıyla, erkeğiyle, tüyü bitmemiş yetimiyle tek yürekle yazdığı Kurtuluş Destanı’nın zaferle taçlandığı gün olduğunu kaydetti.  Başkan Şahin, “Bu millet hiçbir güç ve yaptırım karşısında eğilmedi, eğilmeyecek! Çünkü biz geçmişini bilen, tarihine saygı duyan, ataları ve onlardan aldıkları mirasla gurur duyan bir milletiz. Gerektiğinde yeni destanlar yazacak, yeni zaferler kazanacak kudrete sahibiz. Türkiye, geleceğine umutla, güvenle ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir"

ERDOĞAN: EN BÜYÜK DESTAN

Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın en önemli destanlarından birisi olan Büyük Zaferin 97. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.  Şanlı tarihimizde Ağustos ayının farklı bir yeri vardır. “Zafer ayı” olarak nitelendirdiğimiz Ağustos ayı içerisinde, Malazgirt'le başlayan Anadolu'yu kendimize vatan kılma mücadelemizi en zor dönemimizde yedi düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın şahlanışa dönüşmesidir."

BAKBAK: GURUR GÜNÜMÜZ

AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, "30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılı kutlu olsun. Bugün ulusumuzun milli mücadeledeki en büyük adımı, gurur günümüz. Bu aziz milletin atalarından aldığı güç ve inanç ile kazanılan zaferler ışığında daha nice zaferlere imza atacak, nice destanlar yazacak.   Azim ve kararlılıkla kazanılan askeri zaferleri şimdi bilim, teknoloji ve ekonomi alanındaki şahlanışla taçlandıracağız.   Ülkemizi milli seferberlik ruhu ile 2023, 2053 ve 2071’e taşıyacağız. Bu kutlu yolculukta 17 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milletimizle el ele, gönül gönüle, omuz omuza yürüyeceğiz"

UZER: DÖNÜM NOKTASI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.Uzer, “30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Millet olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılında bu büyük destanın coşkusunu ve gururunu bir kez daha yaşıyoruz” dedi.

KOÇER: BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

Gaziantep Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Sözcüsü  Nejat Koçer, "30 Ağustos 1922, mazisi kahramanlıklarla dolu Türk Milletinin elde ettiği zaferlerin en büyüğü, bağımsızlık mücadelesine vurduğu mührüdür.” dedi. Tarih boyunca, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan güçlerin, devletimizin gücü ve milletimizin feraseti karşısında biçare kaldıklarını belirten Koçer,  "Bugün sahip olduğu siyasi ve ekonomik gücüyle mazlumlara umut, teknolojik ve askeri gücüyle düşmana korku veren  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş habercisidir"

ŞAHİN: ÖNEMLİ BİR MÜCADELE

AK Parti Milletvekili Ali Şahin, "Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından, Türk ordusunun ve Türk milletinin var olma mücadelesinin önemli günlerinden birisi olan 30 Ağustos 1922 tarihte kazanılan büyük zaferlerdendir. İstiklal Savaşı'nda düşman kuvvetlerin ülkeden tamamen çıkarılması yolunda kazanılmış bir önemli mücadeledir. Tarihimizde Ağustos ayı zaferler ayı olarak ayrı bir yere sahiptir ve hiçbir zafer, alın teri ve kan dökülmeden kazanılmamıştır. Bundan dolayı bulunduğumuz coğrafyada her alanda güçlü olmamız gerektiğini biliyoruz."

YILMAZKAYA: EHLİYET VE LİYAKAT HER KURUMDA İŞLEMELİ

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya,  Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan Ulusal Kurtuluş Hareketinin, tüm yurda dalga dalga yayıldığını ve Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı ile zaferle taçlandığını söyledi. Yılmazkaya, ”30 Ağustos Zafer Bayramının üzerinden 97 yıl geçmesine rağmen şunu görmekteyiz ki; bağımsızlık ve özgürlük adına vermemiz gereken mücadele devam etmektedir.  Yüce Önder'i kendine örnek alan, aklı ve bilimi rehber edinen, yeniliklere, gelişmelere ve değişimlere açık bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız” dedi.

KAPLAN: MİNNETLE ANIYORUZ

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak emperyalizme karşı büyük zaferimizin 97. yıl dönümünü kutladı. Kaplan, yazılı açıklamasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşını saygı, sevgi ve minnetle andı. Kaplan, “Tarihimizin en anlamlı mücadelesi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz Zafer Bayramımız, ulusumuz için en önemli dönüm noktalarından biridir. 30 Ağustos özgürlüğümüzü tüm dünyaya ilan ettiğimiz gündür"  dedi.

TAŞDOĞAN: KUTLU OLSUN

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan,  Samsun’dan başlayan Kurtuluş Savaşı’na yedisinden yetmişine her fert katılmıştır. Kadın, kız, kızan… “Nerede bir Anadolu türküsü duysam şairliğimden utanırım.” diyor, ya şair. Anadolu türküleri kolay yazılmamıştır. Her satırında, her sözcüğünde Anadolu insanının vakarı, vefası, acısı, yiğitliği vardır. İşte Kurtuluş Savaşı, bir milletin var olup yok olma mücadelesinin adıdır. Ve türkülerimizin şairleri neden utandırdığının en güzel anlatımıdır.  Vatanı sevmek, toprağı kutsal bilmek; ilmin ve irfanın ışığında ülkemize hizmet etmekle mümkündür.   Yüce Türk Milleti’nin Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun."

KİRAZOĞLU: ÖZEL BİR ANLAM VE ÖNEME SAHİP

Ak Parti Gaziantep Milletvekili M.Sait Kirazoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımızın düşmandan bütünüyle arındırıldığını söyledi. Kirazoğlu, ”30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. 30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir” dedi.

FİLİZ: BU ZAFER MİLLETÇE YAZDIĞIMIZ TARİHİ BİR DESTANDIR

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 Milletvekili Filiz mesajında, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunun ve ulusun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını kaydetti.  Filiz, " Bağımsızlık, egemenlik ve vatan sevgisi gibi kavramların yüceliğini simgeleyen 30 Ağustos, Büyük Önder Mustafa Kemal Paşa tarafından başlatılan Milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanmıştır"

KARADUMAN:TÜRK TARİHİNİN KIVANÇ DOLU DÖNÜM NOKTASI

Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarihin adı olduğunu söyledi. Karaduman, “Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.” dedi.

FADILOĞLU: MİLLETİMİZ ASLA ESARET ALTINA ALINAMAYACAKTIR

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, mesajında Türk milletinin özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını ve malını seve seve feda etmekten hiçbir zaman çekinmeyen bir millet olduğunu vurguladı.  Fadıloğlu, "Milletimiz asla esaret altına alınamayacaktır. 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin vatanını işgal eden şer güçlere karşı elde ettiği eşsiz bir zaferdir. Türk milleti, tarih boyunca esaret altında kalmayı reddeden özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını ve malını seve seve feda etmekten hiçbir zaman çekinmeyen bir millettir. Her türlü yokluğa rağmen el ele, omuz omuza vatan sevgisiyle birlik ve beraberlik içinde zorlukların üstesinden gelen Tük milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük bir zafer kazanmıştır"

KILIÇ: ORTAK SORUMLULUK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk Milletinin yeniden doğuşunun müjdeleyicisi olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Tarih yolculuğumuzdaki şeref halkalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinden ilham alarak, demokrasimizi güçlendirmek hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

DEMİR: CUMHURİYETİN TOHUMLU ATILDI

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, "Büyük Önder'in bizlere sunmuş olduğu Cumhuriyet'e ve onun ilkelerine sahip çıkmak son günlerde daha da önem kazanmış ve içinde bulunduğumuz durum 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını yeniden düşünme ve değerlendirme yapma noktasına getirmiştir. Büyük Önder'in, öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet'in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz. Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır"

GTO: BU BAYRAM BİZİM BAYRAMIMIZ

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tüm Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında ayak izi olan Türklerin bayramı olduğunu söyleyerek, dini ve milli bayramların önemine dikkat çektiler. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da en önemli milli bayramlarımızdan biri olduğunu belirten GTO Başkanları "Unutulmamalıdır ki her birimizin borcu var bu vatana, bu millete... Geçmişimizi, yaşadığımız zorlu günleri, eşsiz zaferleri unutmayacağız… Unutmayarak geleceğe o şekilde ve o bilinçle yürüyeceğiz. Bir daha o zorlu günler gelmesin diye alnımızın teriyle durmaksızın çalışacak, üretecek, geliştirecek, refah seviyemizi artırmak ve daha güçlü bir devlet olmak için var gücümüzle çalışacağız, çalışmak zorundayız."

YILDIRIM:EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızın en büyük gücümüzdür olduğunu belirterek, “Kurtuluş Savaşının en zor günleri Büyük Önderimiz, silah arkadaşları ve düşmana karşı kendini siper etmekten çekinmeyen aziz vatan evlatlarımızın gösterdiği cesaret ve kararlılıkla büyük bir zaferle taçlandırılmıştır” dedi.

DAĞLI:TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİ

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Büyük Zafer’in kazanıldığı 30 Ağustos tarihinin, Türk milleti için gurur ve onur günü olduğunu kaydetti. Dağlı, milli bayramların yeni nesillere aktarılarak yaşatılması; birlik ve beraberlik içinde kutlanması gereken önemli günler olduğuna dikkat çekerek, “26 Ağustos 1922 tarihinde milletimizin kaderinde dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz, 30 Ağustos tarihinde büyük bir zaferle sonuçlanmıştır” dedi.

KİLECİ:TARİHİN DÖNÜM NOKTASI

GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Kileci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kileci mesajında, Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyetin temellerinin sağlamlaştırıldığını belirterek "Tarihinin her döneminde hür olan Türk milletinin yazdığı özgürlük destanlardan biri olan 30 Ağustos Zaferi ile, işgalden arındırılmış Türk topraklarının üzerinde yükselecek"

GTB: KAHRAMANLIK DESTANI

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladılar. GTB Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında 97 yıl önce Dumlupınar’da kazanılan büyük zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını kaydettiler "

ALTUNKAYA: TARİHE YÖN VEREN DESTAN

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz'un büyük bir zaferle sonuçlanmasının ardından vatan topraklarının tamamen düşmanlardan temizlendiğini belirterek, "Tarihimize yön veren en önemli kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz" dedi.

KAPLAN'DAN MESAJ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.  Başkan Kaplan mesajında, milletimizin vatan, bayrak ve ezan uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın bir kez daha tüm dünyaya ilan edildiği tarih olan 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

ANKA’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarihe altın harflerle yazılan, yüce Türk milletinin azim ve kararlığı sonucu elde edilen bu anlamlı zaferin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşadığımızı dile getirdi

ÜNVERDİ: BÜYÜK ZAFERİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Başkomutan Mustafa kemal Atatürk’ün, “Ya İstiklal Ya Ölüm” haykırışıyla milletimizin hürriyet ve bağımsızlık yolunda büyük bir destan yazdığını kaydetti. Ağustos ayının tarihimizde çok önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Ünverdi, “Bu ay ‘Zafer Ayı’ olarak nitelendirilen, şanlı tarihimizde dönüm noktalarının yaşandığı bir ay olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini almıştır. Ağustos ayı Anadolu’yu 948 yıl önce ebedi yurt edinişimizin kapısını açan Malazgirt Zaferi’nin, yine 503 yıl önce kazandığımız Mercidabık zaferinin ve aziz milletimizin canı ve kanıyla varoluş savaşı verdiği Milli Mücadele’nin destanlaştığı aydır” ifadelerini kullandı.

ÇIKMAZ: COŞKUYLA KUTLUYORUZ

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, Büyük Taarruz'un 97. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Zafer Bayramımızı coşku ile kutluyoruz" dedi.  Başkan Çıkmaz, ordumuzun 30 Ağustos 1922'de emsalsiz bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, "Bağımsızlığa olan inancımızı ve hür yaşama azmimizi tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97. yıldönümünü kutlamanın büyük gurur ve sevincini yaşıyoruz. "

SÖZEN'DEN MESAJ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.   Sözen: “Milletimiz, bağımsızlığını korumak ve ülkesine vurulmak istenen zincirlerden kurtulmak için 30 Ağustos 1922’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında kadın,erkek; genç,ihtiyar ve her bir bireyinin cesurluluğu ve kararlığıyla “Büyük Taaruz”u gerçekleştirerek emperyalistlerin emellerini hezimete uğratmıştır. "

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum