Önemli mesajlar veren Babacan,  Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adaylarının Ekrem Kurt olduğunu açıkladı. Babacan, “Haksız rant şebeklerinden Gaziantep'i kurtarmak hepimizin boynunun borcudur. 6 Şubat Depremleri sonrasında Nurdağı ve İslahiye'yi gördük. Öyle şeylere şahit olduk ki bu kenti rant şebekelerine bırakmamız gerekiyor. Bu şehirde hapse giren ilçe belediye başkanına şahit olduk. Depremin ilk 72 saati insanlar can çekişirken, feryat ederken, sistemin nasıl kilitlendiğine şahit olduk” dedi. 

EN FAZLA SIĞINMACININ YAŞADIĞI İKİNCİ ŞEHİR

Türkiye’nin bir göç politikası olmadığına değinen Babacan, ‘’Gaziantep sığınmacıların en fazla yaşadığı şehirler arasında... Gaziantep, İstanbul'dan sonra en fazla sayıda Suriyeli Sığınmacının yaşadığı şehir. Cumhurbaşkanı kararıyla Sığınmacılar vatandaşlık alabiliyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çok kıymetli bir şey. Geçici sığınmacı statüsündeki kişilere vatandaşlık verilmemeli. Türkiye'nin bir göç politikasına ihtiyacı var.’’

İTTİFAK İDDİALARINA KAPIYI KAPATTI

İttifak olarak 14 Mayıs Seçimlerini kazanmadıklarını kaydeden Babacan, 31 Mart Yerel Seçimlerine kendi logo ve adayları ile gireceklerini söyledi. Babacan, ‘’Bu seçim merkezi hükümete de bir uyarı. DEVA Partisi, 31 Mart Seçimlerine kendi logosu ve adayları ile giriyor. Seçim pusulasında Deva partisi logosunu görecek ve oy verecek. İnşallah Gaziantepliler de adaylarımızı görecek, damgayı Damlanın altına basacaklar’’ dedi

ÇÖZÜMÜ YERELDEN BAŞLATACAĞIZ

MHP’de hareket başladı MHP’de hareket başladı


Yerel Seçimlerin yaklaştığını söyleyen Babacan, ‘’Size yıllardır aynı vaatleri verenler, hiçbir şey olmamış gibi tekrar gelecekler: 'Yüksek hızlı tren' diyecekler ama ortada bir şey yok. Kentsel dönüşüm' diyecekler. Neler yapamadıklarını ve bunun nelere mal olduğunu gördük. 'Sağlık sistemi' diyecekler, her girdiğinizde artık en az yüz lira gibi bir haracı eczanelere bırakmak zorunda kaldığınız bir sistemden bahsedecekler. 'Esnaf' diyecekler, 'sanayi' diyecekler, 'Gaziantep fıstığı' diyecekler, 'zeytin' diyecekler. 'Ekonomi' diyecekler bir de oralardan ikna etmeye çalışacaklar. Ama yok, artık yapamazlar. İnşallah biz çözümü yerelden başlatacağız.”

ADAYLARIMIZ ORTADA

İttifak olarak 14 Mayıs Seçimlerini kazanmadıklarını kaydeden Babacan, 31 Mart Yerel Seçimlerine kendi logo ve adayları ile gireceklerini söyledi. Babacan, ‘’Bu seçim merkezi hükümete de bir uyarı. DEVA Partisi, 31 Mart Seçimlerine kendi logosu ve adayları ile giriyor. Seçim pusulasında Deva partisi logosunu görecek ve oy verecek. İnşallah Gaziantepliler de adaylarımızı görecek, damgayı Damlanın altına basacaklar’’ dedi.

İŞTE DEVA’NIN ADAYLARI

Şehitkamil Belediye Başkan adayımız:Okan Kısacık
Şahinbey Belediye Başkan adayımız Bekir Saltan
İslahiye Belediye Başkan adayımız:Bekir Yücel
Araban Belediye Başkan adayımız :Ferit Karataş
Oğuzeli Belediye Başkan adayımız:Mehmet Bozkurt