1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Aysel Erdemoğlu Anadolu Fen Lisesi açıldı
Aysel Erdemoğlu Anadolu Fen Lisesi açıldı

Aysel Erdemoğlu Anadolu Fen Lisesi açıldı

Erdemoğlu ailesinden eğitim yatırımı

A+A-

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Aysel Erdemoğlu Anadolu Fen Lisesi törenle açıldı.

Açılış törenine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Besni Kaymakamı Çağlar Partal, Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Bayram Yılmazkaya, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Erdemoğlu Ailesi, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kurum amirleri muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

BABAMIZIN YOLUNDA İLERLİYORUZ

24 derslikli Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi'nin açılış konuşmasını yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Şimdi biz babamızın açtığı yolda Besni ilçemizin her ihtiyacında ama her ihtiyacında var olduğumuzu gösterdik. Bundan sonra da imkanlarımız ortamında var olduğumuzu göstereceğiz. Bunu bilmenizi isterim, öncelikle bu okulumuzun Besni’mize hayırlı uğurlu olmasını diledikten sonra önümüzdeki yıl eğitimle ilgili 2 yıllık yüksekokulumuzu hayırlısı ile inşallah bitirip eğitim ve öğretim için hizmete açacağız. Burada rektörümüzden bir ricamız var, Türkiye’nin sanayisinin ara eleman sıkıntısı var. Bu 2 yıllık okulumuzda gerek makine gerek elektrik gerek elektronik gerek bilgisayar ve diğer konularda Besni ilçemizde hızlı bir şekilde açıp önümüzdeki sene Türkiye’nin ara eleman işinde bu bölümleri açarak hem Besni’mize öğrenci kazandırmasını rica ediyoruz hem de bu bölümlerin açılmasını rektörümüzden rica ediyoruz. Önümüzdeki yıl yani Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Gaziantep’te 3, Adıyaman’da 1, Besni’mizde 1 ve Trabzon’da 1 okul olmak üzere toplam 6 okul yaparak ülkemize katkıda bulunacağız. Sanayi noktamıza gelirsek organize sanayimizi elektrik sorunları çabalara rağmen şuana kadar çözülmedi ama çözüm yolunda ilerlediğini biliyoruz. Ancak bunun hızlandırılarak hızlı bir şekilde Besni organize sanayide yüksek ödenen ücretlerin olması gereken seviyelere gelmesini hızlı bir şekilde bekliyoruz. Valimiz bu konu ile çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüyor, biraz daha destek verirse daha çabuk olmasını rica ediyoruz. Çünkü şu anda organize sanayi bölgemizde Besni’mizden yaklaşık bin 350 kişi çalışmaktadır. Önümüzdeki yıl bu rakamların iki binleri geçeceğini söyleyebilirim ama asıl hedefimiz bunlar çözülüp, yeni organize sanayimiz yapıldıktan sonra Besni’mizde en az 5 bin kişinin istihdam edildiği bir organize sanayi olmasını istiyoruz” dedi.

GÜL: HEYECANLIYIZ

Vali Davut Gül konuşmasında, “Özellikle İbrahim beyi dinlerken o heyecanı herkes hissetti. Zenginlikle varlıklı olmak arasında temel fark şu. Bankanızda paranız varsa gayrimenkulünüz varsa varlıklı insanlarsınız. Ama bunu paylaşıyorsanız zenginsiniz. Biz şahidiz Erdemoğlu Ailesi gerçekten varlıklarını paylaşan bir aile ben kendilerine teşekkür ediyorum. Besni için yaptıklarını görüyoruz. Gaziantep’te de yaptıklarını biliyoruz yaşıyoruz millet için devlet için ihtiyaç olan her konuda imkanlar ölçüsünde ellerini uzatıyorlar. Bu açıdan Gaziantep’te olmaları da bizim için bir şans. Özellikle hem kendi adlarına hem hanımefendi adlarına yapıyorlar. Bugün yapılan bu okulda gençlerimiz inanıyorum ki yeni Erdemoğulları olacak, yeni Besnililer olacaklar, Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklar. Bu vesileyle ben kendilerine, bugün yalnız bırakmayan dostlarına ve Besnililere teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

CAMİ İBADETE AÇILDI

Adıyaman’ın Besni Küçük Sanayi Sitesi'nde yapılan Merinos Haci Mustafa Rabuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Açılışa Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Besni Kaymakamı Çağlar Partal, Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan ve Bayram Yılmazkaya, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Erdemoğlu Ailesi, STK temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.  İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.