1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın
Ayağınızı yorganınıza göre uzatın

Ayağınızı yorganınıza göre uzatın

GAGİAD, ekonomi alanındaki değerlendirmeleriyle dikkatleri çeken Sagam Strateji Danışmanlık Kurucusu Murat Sağman’ı ağırladı.

A+A-

 Ekonomik verilerle Türkiye ve dünya ekonomisinin geldiği durumu ve geleceği hakkında yorumlar yapan Sağman, dikkat çekti. Toplantıya katılan Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ise genç iş insanlarına “ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda yarar var” şeklinde öneride bulundu.

GÜNCELİ KATİP EDİYORUZ

“Murat Sağman ile Ekonomi Buluşması” konulu organizasyonun açılışında konuşan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, geleceğe daha sağlam adımlar atabilmek adına sürekli olarak günceli takip etmeye çalıştıklarını söyledi. Farklı bir bakış açısıyla yaşanan gelişmeleri takip etmek ve Pandemiyle birlikte başlayan ekonomik kırılganlıkların küresel gelişmelerle devam ettiğini ifade eden Koçer, şöyle konuştu: “Navlun krizi ile başlayan süreç, emtia ve hammadde piyasasındaki değişimler ve enflasyonist ortam finansmana erişimi zorlaştırdı. Ancak devletimizin çözüm noktasında adımlar attığını ve önümüzdeki süreçte daha iyimser bir ortam yaratılacağını düşünüyoruz. Yakında daha etkin sonuçlar alınacağını öngörüyoruz. Her şeye rağmen Gaziantep, her şartta hedefe giden bir şehir." dedi. 

ÜNVERDİ DİKKAT ÇEKTİ

Toplantıya katılan  Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de genç iş insanlarına “ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda yarar var” şeklinde öneride bulundu. Yeni bir yatırım yaparken anlık gelişmeler yerine uzun vadeli planlar yapılmasını ve öngörülerde bulunulmasını isteyen Ünverdi, şöyle konuştu:

“Biz ülke olarak çok sıkıntılı süreçler de yaşadık. Bugün karşı karşıya kaldığımız enflasyonun daha büyükleriylede tanıştık. Ama hiç bir zaman yılmadık, çalışmaktan vazgeçmedik. Bu süreçlerinde geçeceğini düşünerek hareket ettik. Sadece bugünü değil, yarınları da düşünüp çalışmalarımıza yön verdik. O yüzden kendimize inanarak, yaşanan sıkıntıların içerisindeki fırsatları görüp hareket etmeliyiz.”

FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI

Konuşmasının hemen başında ülke ve dünya ekonomisi üzerine sunum yapan Murat Sağman, Türk ekonomisini ayakta tutan en önemli faktörün özel sektör olduğunu dile getirerek, bu anlamda güçlü dinamiklere sahip olan Gaziantep’e her geldiğinde moral ve motivasyon bulduğunu söyledi. Rusya-Ukrayna savaşının aslında tüm dünya için dengeleri değiştirdiğini anlatan Sağman, bu savaşın da bir süre daha devam edeceğinin öngörüldüğünü belirterek, bu yüzden tüm ülkelerin hazırlıklarını ona göre yapması gerektiğini vurguladı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.