1. YAZARLAR

  2. Orhan Dineri

  3. Avusturya Kampı
Orhan Dineri

Orhan Dineri

Yazarın Tüm Yazıları >

Avusturya Kampı

A+A-
Gaziantepspor?un 21 Haziran da başlattğ Kamp bugün sona erdi. İkinci etap kamp süresi için Avusturya seçildi. Bugün Avusturya yolculuğuna çkacak olan Krmz Siyahllar 12 Temmuz tarihine kadar hazrlk kampn Kitzbuhel kasabasnda sürdürecek.
Zorlu bir süreç Gaziantepspor?u beklerken önce UEFA maçlar arkasndan zorlu bir lig kendilerini bekliyor. Avrupa da ilimizi en iyi şekilde temsil etmek i_in ciddi bir çalşma gerçekleştiriyorlar. 6 Temmuz da Romanya ekibi FC Cluj ile 9 Temmuzda Rusya?nn Rubin Kazan ekibi ile önemli bir hazrlk maç yapacaklar.

Yabanclar Gitti
Sezon içindeki performanslar iyi olmayan yabanc futbolculardan Jorginho, Cesar, Zurita ve Beto ile yollar ayrld. Kaptan Yalçn Ayhan'da kadroda tutulmad. Gaziantepspor yeni sezonda Büyük düşünüyor bu yolda bütçe de her sezon kabarmaya devam ediyor.
Bütçeyi zorlayarak alnan yabanclarn bütçeye verdikleri eksilerin faturas kimseye değil kulübe kesiliyor.

Kombine Satş
Geçtiğimiz sezonlarda kombine kart satş internet üzerinden ve bir kuruluşa verilerek satlyordu. Kart alanlar için çile oluyor ve de ilgi duyulmuyor.
Daha önemli sezonlarda Taraftarlar derneği kombine kart satşn shhatli bir şekilde yapyor ilgide oluyordu. Birilerini ödüllendirme uğruna takma sahip çkmaya çalşanlarn elinden bu frsat alnmş oluyordu. Taraftarlar derneği beklentilerin çok olduğu bu sezonda kombine kart satşnn kendilerine verilmesini bekliyorlar. Taraftarlardan bu takm bu kadar uzaklaştrmaya kimsenin hakk olamaz.

Futbolun Patronu
Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel kurulu Seçimi Ankara da yapld.
Tek liste ile yaplan seçimde M. Ali Aydnlar futbolun patronu oluverdi. Yaplan seçim sonunda 204 delegenin 201tanesinin oyunu alan Aydnlar TFF yeni başkan oldu.
Gaziantepspor? dan hiç bir delege TFF listesine giremedi ve görev alamad. Gaziantepspor 7 kişi ile Ankara?ya seçime çkarma yapt ama liste dşnda kald. Yeni yönetim iş baş yapt ama Gaziantepspor dan kimsenin yönetimde olmamas can skt.

Atmaz Listede
Gaziantepspor da yönetici ve delege olmamasna rağmen Asm Atmaz unutulmad. 5 yl sonra yeniden federasyon listesine girmiş oluyordu. Yönetim kurulu yedek üyeler listesine girerek şehrimizin onuru oluverdi. Gaziantepspor da eski başkan Celal Doğan Asm Atmaz' n delege olmamasnn sancs yaşanmyor değil demişti.

Büyük şehir Hedef Belirledi
25 kişilik güçlü bir kadro oluşturan B.şehir Belediyespor hedef belirledi. Yeni sezonda şampiyonluk hedefi koyan ekibimiz kaldğ yerden devam edip kaçrdğ hedefi yakalamak için düğmeye basyor. 5 futbolcu ile yollar ayrlrken dş transferde 7 ismi kadroya katmş oldu. Yeni kadro ile daha da güçlendiklerini belirten teknik kadro oldukça umutlu. Başkan Ünsal Göksen ve Teknik Direktör Erol Azgn ilerisi için umut dolu sözler söylüyor.
4 Temmuz Pazartesi günü kendi tesislerinde yeni sezon hazrlklarna başlayacaklar. Geçtiğimiz sezonlarda hedefsiz bir takm görüntüsü veriyorlard bu sezon öyle değil.
İddial konuşan, hedef koyan bir takm portresi çiziyorlar.


Gurbetçi Furyas

Süper lig ve diğer liglerde mücadele veren ekipler için Alt yap olmazsa olmazlardan. Alt yapya ve futbolcularna yeterli destek veriliyor mu?
Bu hep tartşlan bir konu.
Gaziantepspor içinde ayns, bir dokun bin işit.
Sorunlar eksikler bir birini kovalar. Hayatn futbola adayan, alt yapdan gelenlerin yaş dolup bir yerlere sçrama yapmas beklenirken kulüp dşna konuluyor. Yaş dolmuş A takma sçrama sçrama yapmamş bir başka kulüpte istememişse vay haline. Futboldan kopup, hayat mücadelesine başlyor. Genç yaşta kulüpten içeri adm atp, futbolcu olma hayali içinde her şeyini futbola bağlayan bu gençlere ne kadar ilgi gösterip, onlarn gelişmesine ne kadar destek olabiliyoruz.
Bu görevde kulüp başkan ve yöneticilere düşüyor. Son yllarda Gaziantepspor alt yapsndan kaç futbolcu A takm kadrosuna alnd ki.
Alt yap Teknik sorumlular sadece gençleri yetiştirip A takma sçrama yapmalarna katk sağlar. Takmn teknik patronu isterse alt yapdan oyuncu alr. Her kulübün alt yaps ve yaş gruplarnda mücadele veren her yaştan futbolcu almaya uygun.
Her şeye rağmen kendileri yetiştirip, oynatma yerine daha çok transferlerle takm donatyorlar. Ligdeki kulüplerimize baktğmzda alt yapdan çok Avrupa da yetişen gurbetçi gençlerimizin peşindeler. Her kulüpte kadroya dâhil edecek isimler bulunmakta.
Bu isimler kadar kendi yetiştirdiği alt yapdan gelen futbolcular olsa kazanan kim olur?
Kulüplerimiz borçlanmay unutup transferlerle takm oluşturma çabas içindeler. Harcanan paralarn çoğunluğu ve hatta tamam transferlerde harcanmş böyle olunca da bütçeleri borç kamburuna dönüyor.
Önceki gün gazetemizde çkan haberde süper ligdeki gurbetçiler yazl haberde her kulübün en az bir takm teşkil edecek kadar futbolcusu bulunmakta, bu sayda her geçen gün hzla artmakta.
Düşünmeden edemiyoruz. Alt yap ve burada yetişen isimler ne olacak?
Kulüplerimiz Avrupa da gurbetçi avna çkp araştrma yapp transferde geldiği kulübe bonservis bedeli ödeyeceğine kendi alt yapsndan yetişen gençlere kapsn açsa iyi olmaz m?Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.