Avukat Ipek Yağcı, Avukat Oya Nur Selver Topal ve Ayşe Yağcı'nın ortaklığında açılan Glen Kafede birbirinden lezzetli pasta ve kahveleriyle misafirlerini ağırlıyor.  Glen Cafe, Gazianteplileri ilk kez baklavalı cheesecake ile tanıştırmanın gururunu yaşıyor. 

Şahin'in yeni yöntemi Şahin'in yeni yöntemi

Temel hedefi kente yeni bir soluk ve renk katmak olan Glen Kafe işletmecileri farklı bakış açılarıyla faaliyette.  İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirleri gezerek yeni trendleri değerlendiren ortaklar, farklı fikirler oluşturmak için şehirlerdeki kafeleri, kahve festivallerini ziyaret edip, kullanacakları ürünleri titizlikle seçtiklerini anlattı. Oya Nur Selver Topal pastacılık eğitimi aldığını, Ipek Yağcı Fransız pastaları eğitiminden geçtiğini , Ayşe Yağcı ise pastacılık alanında çeşitli eğitimler aldığını belirterek, “Sadece pastacılık eğitimleriyle sınırlı kalmayıp, ayrıca ürünleri geliştirmek adına Türkiye'nin ünlü Fransız pasta eğitmeni Ali Altun'dan danışmanlık aldık” dedi. 

MİMARİ PASTALAR GÖZ BEBEĞİ

Glen Kafe deFransız ve mimari pastalarının tanıtımının yapıldığını belirten üç ortak, “Fransız pastalarda fındık, çilek, vişne, elma, armut, bal kabağı, limon ve kahve çekirdeği şekillerinde pastalar sunuluyor. Bu özel lezzetlerin hazırlanması 3 gün süren titiz bir emek gerektiriyor. Ayrıca, Glen'de Gaziantepliler ilk kez baklavalı cheesecake ile tanıştırdık.  Mimari pastalarda ise dinara kaskonun tasarımları ve Glen'e özel reçetelerle mükemmel pastalar hazırlanıyor. Glen, özel günlerde catering hizmeti sunarak lezzetleri özel etkinliklere taşıyoruz” diye konuştu. 


 
ÖZEL KAHVE TEKNİKLERİ 

Avukat Ipek Yağcı, Avukat Oya Nur Selver Topal ve Ayşe Yağcı, “Gaziantep'in nitelikli barista konusundaki eksikliği düşünüldüğünde, kurucular olarak 2023 Türkiye Kahve Şampiyonu Alireza Razzaghzadeh ve 2023 Türkiye Cezve Şampiyonu Kevser Atmaca'dan baristalık eğitimleri aldık. Bu eğitimle kaliteli kahvenin önemini benimseyerek, Gazianteplilere ayın belirli günlerinde kahve tadım günleri düzenleyerek özel kahve çekirdekleri ve farklı demleme teknikleri ile kahve severlerle buluşturuyoruz. Glen Kafe, sadece pastalar ve kahvelerle değil, aynı zamanda Amsterdam patatesini 25 çeşit ithal sos seçeneğiyle birleştirerek farklı bir lezzet deneyimi sunuyoruz. Bu patatesler, farklı pişirme teknikleri kullanılarak hazırlanıp, içi yumuşak dışı çıtır çıtır bir katman ile servis ediyoruz.  Ancak, Glen Kafe'nin kuruluşu ve başarısı bazı zorluklarla da karşılaştı. İstanbul gibi ticaretin merkezi bir şehirin Gaziantep'te olmaması ve ürün tedarikindeki zorluklar, kurucuların yaşadığı en büyük sorunlardan biriydi. Ürün çeşitliliğinin az ve fiyatların yüksek olması, çoğu ürünü başka şehirlerden tedarik etmelerine neden oldu.”