“Belediye Başkan adayımızla birlikte, ilgili kurullarda hazırlanan listeyi İlçe Seçim Kurulu’na teslim etmek, belgelerin alındısı almak ve eksik evrak var ise onları teslim etmekten ibaret görevimizi yerine getirdik” diyen Atar yaşanan gelişmelerini anlatırken dedikodulara da değindi ve "Şimdi o adaylardan bir kısmı, önseçim sonucuna uymayı daha ahlaki bulduklarını dile getirerek, türlü dedikoduları üretmektedirler. Önce ahlaki değerlerini bir yana bırakarak haksız talepte bulunanlar, haksız talepleri reddedilince demokrasi kahramanı elbisesini giydiler"dedi.

Yapamayacağım sözü vermem Yapamayacağım sözü vermem

‘Herkes sustu ise iki kelam da biz edelim’ diyen Atar, “CHP Genel Merkezi tarafından CHP Şehitkamil Belediye Meclis aday listesini sunmak üzere, 22.02.2024 tarihinde yetkilendirildim. İlgili yazı gereğince Belediye Başkan adayımız Umut Yılmaz ile birlikte yetkimizin kapsamı, ilgili kurullarda hazırlanan listeyi İlçe Seçim Kurulu’na teslim etmek, belgelerin alındısı almak ve eksik evrak var ise onları teslim etmekten ibarettir” şeklinde konuştu. 

ÖRGÜT İRADESİ ESASIMDIR

Atar, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Siyasi hayatım boyunca (yaşım 34 fakat 20 senedir aktif siyasetin içerisindeyim) her daim örgüt iradesini kendime esas aldım. 22.02.2024 tarihinde de onlarca adayın olduğu ortamda yetki sınırlarını aşmamın, ilgili kurullarca sunulması istenilen listeye müdahale etmemin mümkün olmadığını, “İlgili kurullardan gelen listede önseçim sonucuna uyulmamış ise, adayın ve ilgili kurulların elini rahatlatmak bakımından, arka sıralardan ön sıralara yerleşen adayların ilgili sıraları kabul etmemesi” gerektiğini defaatle dile getirdim.”

TÜRLÜ DEDİKODULAR ÜRETİLİYOR

“Listede x sırasında yer alan bir kısım adaylar kendilerini ön sıralara almamız için talepte bulunmuş ise de, yetki sınırlarını aşmamızın mümkün olmadığı açıkça dile getirilmiştir. Şimdi o adaylardan bir kısmı, önseçim sonucuna uymayı daha ahlaki bulduklarını dile getirerek, türlü dedikoduları üretmektedirler. Önce ahlaki değerlerini bir yana bırakarak haksız talepte bulunanlar, haksız talepleri reddedilince demokrasi kahramanı elbisesini giydiler. Yine aynı kişiler, milletvekilliği aday listesinin hazırlanma sürecinde ve kurultay sürecinde Gaziantep’in temsili noktasında yapılan her türlü haksızlığa da sessiz kaldılar, çanak tuttular yahut alkışladılar. Ezcümle, Belediye Başkan adayımızla birlikte, ilgili kurullarda hazırlanan listeyi İlçe Seçim Kurulu’na teslim etmek, belgelerin alındısı almak ve eksik evrak var ise onları teslim etmekten ibaret görevimizi yerine getirdiğimizi parti kamuoyuna bildiririm”