1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Atıksu tesisi 2008'de hizmette
Atıksu tesisi 2008'de hizmette

Atıksu tesisi 2008'de hizmette

Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü Karataş, Kızılhisar ve Serince bölgelerinin ihtiyacını karşılayacak atıksu arıtma tesisi projesini...

A+A-

Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü Karataş, Kızılhisar ve Serince bölgelerinin ihtiyacını karşılayacak atıksu arıtma tesisi projesini hayata geçiriyor. 300 bin nüfusa hitap edebilecek kapasitede planlanan tesisin 2008 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, şehrin özellikle güney ve güney batı bölgesinin altyapı ihtiyaçlarını karşılayacak yeni projeler ürettiklerini söyledi. Bunlardan en önemlisinin 40 trilyon tutarındaki Karataş, Kızılhisar ve Serince bölgesinin altyapısının tamamlanması olduğunu kaydeden Uslusoy, "Bilindiği gibi Karataş'ta yirmi binin üzerinde konut, yapı bulunmaktadır. Ancak bu yapıların büyük bir bölümünün kanalizasyon hattını mevcut arıtma tesisimize ve kanalizasyon şebekemize verememekteyiz. Dolayısıyla Karataş, Kızılhisar ve Serince bölgelerinin tamamını kapsayacak şekilde 17 km uzunluğunda ana kolektör hattı ile 24 km uzunluğunda bağlantı hatları ve bunun yanında 300 bin nüfusa hitap edecek atık su arıtma tesisinin yapımına başladık. 17 km'lik ana kolektör hattının 14 km'sinin yapımı tamamlandı" dedi.

2008 YILINDA DEVREDE

"Önümüzdeki ay içinde atıksu artıma tesisinin inşaatına da başlayıp 2008 yılı içerisinde arıtma tesisi inşaatını devreye almış olacağı" diyen Uslusoy, "Dolayısıyla 1 milyonu aşkın nüfusa sahip şehrimizin atık sularının tamamının arıtılması sağlanmış olacak. Ayrıca Karataş, Kızılhisar ve Serince bölgesindeki nüfusun önümüzdeki 15-20 yıl boyunca artacak ihtiyacına cevap verecek kanalizasyon şebekesini de tamamlamış olacağız. Bu yapmış olduğumuz çalışma çok ciddi bir çevre projesidir. Tamamen GASKİ Genel Müdürlüğü ile İller Bankası arasında yapmış olduğumuz sözleşme gereği GASKİ tarafından yürütülen bir projedir. Şehrimizin bütün altyapısını tamamlayıp bütün atık suyumuzun arıtılacak ve ondan sonra deşarj edilmesi için elimizden gelen tüm gayret ve çabayı göstermekteyiz" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.