1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ateş'e cevap geldi ama...
Ateş'e cevap geldi ama...

Ateş'e cevap geldi ama...

CHP Milletvekili Abdulkadir Ateş, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e Araban ilçesinde 1966 yılında yapılan ve 600 öğrenci kapasitesine sahip olan Araban...

A+A-

CHP Milletvekili Abdulkadir Ateş, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e Araban ilçesinde 1966 yılında yapılan ve 600 öğrenci kapasitesine sahip olan Araban Lisesi'nin durumu ile ilgili soru önergesine cevap geldiğini ancak böylesi önemli bir konuda bakanın 1.5 ay sonra somut çözümlerden yoksun, olayı hafife alır tarzda bir yanıt gönderildiğini söyledi.

İlin en büyük ilçelerinden birisinin Araban olduğunu ve buradaki Lise'nin duvarlarındaki çatlaklar nedeniyle çökme tehlikesiyle karışı karşıya olduğu Mart ayında Bakan Çelik'e soru önergesiyle ilettiklerini belirten Ateş, "İlçe gençlerimizin eğitimi ve aynı zamanda hayati tehlikeleri söz konusu iken, maalesef bu konuyu da hükümet yetkilileri diğer konularda sergilediği politikalara benzer bir şekilde önemsememiş ve görmezden gelir bir tavır sergilemiştir" dedi.

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

"Burada asıl önemli konu 1. ya da 2. derece deprem bölgesinde bulunulması değil, söz konusu okulumuzun zaten bu güne kadar yeterince hasar görmüş olması ve acilen önlem alınması gereken bir durumda bulunmasıdır" diyen Ateş, "Yani ihale edilen müşavir firma kendi rutin programı ya da ticari kazanç kaygıları çerçevesinde hareket ederken belki de burada hiçbirimizin arzu etmediği şekilde bir facia yaşanabilecektir. Velilerimizin duyarlılığı ve girişimleri sonucunda bilgi sahibi olduğum bu durumun farkına varılması ve acilen bir önlem alınması amacıyla yetkililere iletmiş olduğum konuya ilişkin böylesi bir kayıtsızlık gösterilmesi ve geçiştirilmesi sizler gibi bizleri de fazlasıyla üzmüş ve rahatsız etmiştir. Bu önemli konunun peşini bırakmayacağını biliyor ve benim de her aşamada durumun takipçisi olmaya devam edeceğimin herkeste bilinmesini rica ediyorum" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.