1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Atay öfkelendi
Atay öfkelendi

Atay öfkelendi

*HDP’ye niye gittiğini açıkla, bekliyorum

A+A-

*Sizin belediye meclisiniz yok, Gaziantep’i nasıl yöneteceksiniz?

*Mebus olunca ne ahlakım ne de karakterim değişmiştir

*Sanko Parkın futbol sahabı olan yerini Sanko Holding’e kim sattı?

DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan ile MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay arasında Gaziantepspor’la başlayan polemik büyüyor. Atay düzenlediği basın toplantısında Celal Doğan ile ilgili sert konuştu. Atay, kendisi için ‘Murat mıydı, Sermet miydi, kimdi?’ diyerek tanımamazlığa gelen Celal Doğan’ın üslubuna aynı şekilde yanıt verdi. Atay konuşmasına, “Eski milletvekili kimdi o, Celal Doğan mıydı, bir açıklama yapmış’ diyerek başladı. Atay, Doğan’dan şu sorularına da cevap istedi: “Sen niye HDP’ye gittin diyenlere beni oraya devlet gönderdi diyorsun. Sana açık çağrım, devletin hangi görevlisi seni gönderdi, çık bunu açıkla. PKK bir terör örgütü müdür? Dağda polisimizle, askerimizle çatışan PKK’lılar terörist midir? Yoksa sizin bir zamanlardaki beyanınız gibi gerilla mıdır? PKK elebaşı çocuk katili Apo bir terörist midir? Yoksa size göre barış elçisi midir?”

NE AHLAKIM NE KARAKTERİM DEĞİŞTİ

Gaziantepspor ile siyasetin birbirine karıştırılmaması gerektiğine vurgu yapan Atay, ”Bu anlamda bu zamana kadar benim hiçbir siyasi açıklamam mevcut değildir. Ancak Gaziantepsporla ilgili ilk siyasi açıklama sayın Celal Doğan’dan gelmiştir. Sayın Celal Doğan benim Cumhur ittifakı Milletvekili olduğum bu sebeple siyasi tetikçilik yaptığımı ve mebus olmamla birlikte ahlakımın ve karakterimin değiştiğini ve birilerine yaranmak için böyle beyanda bulunduğumu söylemiştir. Sayın Celal Doğan benim birine yaranmak gibi bir derdim yoktur. Ne ahlakım ne de karakterim değişmiştir. MHP’nin milletvekili olduğum doğrudur ve bununla gurur duymaktayım. Partimin almış olduğu karar gereği ülkemizin birliği, dirliği ve bekası için Cumhur ittifakının başarısı için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” dedi.

BU BİR GİZLİ İTTİFAK DEĞİL Mİ?

‘Siz Gaziantepspor Başkanı iken efsaneydiniz, keşke İstanbul’da emekiliğin tadını çıkarsaydınız’ diyen Atay, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı iken büyük başkandınız ancak PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP Milletveki olunca Gaziantep şehri nazarında bu unvalarınızı kaybettiniz. Keşke itibarlı olan isminiz aynı şekilde kalsaydı. PKK’nın siyasi uzantısı olan bir HDP Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı ve İl Başkanı açıklamalarında açıkça Gaziantep’te sizi destekleyeceklerini ve HDP’lilerin size oy vermeleri gerektiğini söylemişlerdir. Bu bir gizli ittfakı değil midir? İttifaksa adı nedir? Ayrıca Gaziantep ilçelerinde aday olduğumuz parti tarafından ilçe başkan adayı çıkarmayacağınızı ve CHP’yi destekleyeceğinizi beyan ettiniz. Bu durumda sizi aday göstermeyen millet ittifakının CHP kanadına oy değiş tokuşu yapmak suretiyle siyasi bir manevra mı amaçlamaktasınız. Her platformda halk ittifakından bahsetmektesiniz. Eğer CHP ile İyi Parti anlaşsaydı millet ittifakının adayı olmayacak mıydınız?” dedi.

APO TERÖRİST Mİ, BARIŞ ELÇİSİ Mİ?

Celal Doğan’ın eski Celal Doğan olmadığını belirten Atay, şu sorulara cevap istedi:” Başka bir siyasi partiden aday olmak suretiyle geçmişte vekili olduğunuz PKK’nın siyasi kanadı olan HDP’yi perdeleyerek halkı aldatma ve taşeronluk girişiminiz başarılı olmayacaktır. Bu girişim sandıkta hüsranla son bulacaktır. Siz adına ne derseniz deyin Gaziantep halkı bilmektedir ki siz eski Celal Doğan değilsiniz. Barış süreci altında yollara hendek kazan çukur açan, askere, polise kurşun sıkan PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile beraberliğiniz sizi siyasi anlamda seçim sonucunda yok hükmünde bırakacaktır. Gaziantep halkının sizi daha iyi anlaması için şu soruların cevabını tüm Gaziantep halkı gibi bende beklemekteyim.

Sayın Celal Doğan PKK bir terör örgütü müdür? Dağda polisimizle, askerimizle çatışan PKK’lılar terörist midir? Yoksa sizin bir zamanlardaki beyanınız gibi gerilla mıdır? PKK elebaşı çocuk katili Apo bir terörist midir? Yoksa size göre barış elçisi midir?”

SEN HDP’YE NİYE GİTTİN?

Atay, Celal Doğan’dan HDP’ye niye gittiğini açıklamasını istedi. Atay, “Habertürk televizyonunda spikere, ‘Suriye’de askerlerimizle, polisimizle savaşan PYD’liler haklı bir davayı savunuyor, kendi topraklarını savunuyor’ diyorsun. Kurtuluş savaşında Türkiye Cumhuriyeti topraklarını savunan askerlerimizle aynı konumdadır’’ diyorsunuz ve gelip Gaziantep’te siyaset yapıyorsunuz. Sen niye oraya gittin diyenlere de diyorsunki beni oraya devlet gönderdi. Sana açık çağrım, devletin hangi birimi, hangi kolu, hangi görevlisi seni gönderdi, çık bunu açık yüreklilikle açıkla, bekliyorum. Her fırsatta barıştan bahsediyorsun. Senin barış dediğin barış sürecinde açılan çukurları mı bahsediyorsun, açılan hendeklerimi, ölen yüzlerce polis, askeri mi kastediyorsun. Bunun neresi barış? Sen dağda ölen teröriste terörist diyemeyen birisin. Dağda ölen birine gerilla diyen birinin Türkiye’de siyasi yaşamda yeri yoktur, Gaziantep’te de yeri yoktur. Bunu Gaziantep halkı iyi bilsin. Kendi adınızı meşrulaştırmak için DSP’den aday olduğunuzu söylüyorsunuz ama en büyük destekçiniz PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP, CHP seçmenine göz kırpıyorsunuz, halk ittifakından bahsediyorsunuz. Sizin aday olmanızı biz net bir şekilde biliyoruz. HDP PKK’yla kirlenen isminizi temize çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bunda başarılı olamayacaksınız. Sizinle 31 Mart’a kadar sonuna kadar mücadele edeceğim.”

O CEVABI EJDER DEMİR VERSİN

Ejder Demir’in neden İyi Parti’de olduğuyla ilgili bir soruya da Atay şöyle cevap verdi:“Ejder Bey, partimizden aday adayı olan başvuran aday adaylarından bir tanesiydi. Kendisiyle ilgilipartimizin adaylığını ilan etmesi sözkonusu değildir. Biz Cumhur ittfakında büyükşehirde aday çıkarmayınca arkadaşımız tercihini İyi Parti’den yana yaptı. O kendisinin siyasi tercihidir. 6-8 ay önce bizimle meydandadır. O soruların cevabını Ejder Demir versin.”

SANKO HOLDİNG’E KİM SATTI?

Celal Doğan’ın imarla ilgili eleştirilerine de değinen Atay şunlara değindi:”Allah etmesin kazandınız, sizin belediye meclisiniz yok, Gaziantep’i nasıl yöneteceksiniz? Meclis üyesi olmayan birinin belediyeyi yönetmesi nasıl olur? Encümen listesine HDP’lileri koyduğunuz söyleniyor. Ancak projeniz yok. Bir Gaziantepspor’u kullandınız. Gaziantep’le ilgili ne yapacaksınız? İmar yolsuzluğu rant diyorlar. Sanko Parkın futbol sahabı olan yerini Sanko Holding’e kim sattı? Turizm parkı, yeşil suyun arkası, burası da parktı kim imar değişikliği yaptı ve orası AVM oldu? Abdulkadir Konukoğlu stadı, açık sahası vardı, burasıda futol sahasıydı kim imar değişikliği yaptı, bir holdinge sattı. Bunun da cevabını versin. Yeşil alanları ticari ranta açan, bu işi başlatan kendisi olmuştur.” Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum