Öte yandan mevcut yönetimin Düztepe bulunan alevi kültür derneğinin levhalarını söktüğü ve dernek binasını Pancarlı ’ya taşıdıkları öne sürüldü. Atanan kayyumun ise üç ay görev yapıp, derneği seçime götüreceği belirtildi. 

DEMİRDELEN DEVRETMEDİ

Ancak Demirdelen, görevden alma usulsüz diyerek görevi kayyuma devir etmedi. Demirdelen, “Bizi usulsüzlük var diyerek suçlamalarında yeni Cemevi Açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması, Valimizi ve Fatma Şahin’i Muharrem Ayı’nda yemekte ağırlamamız olduğunu düşünüyorum. Tabi bunları kararda yazamayacakları için farklı nedenler sundular” dedi.

 NELER OLUYOR?

Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şubesi’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Usulsüzlük iddiaları nedeniyle Alevi Kültür Derneği Genel Başkanlığı, Gaziantep Şube yönetimini görevden alarak yerine kayyum olarak Hasan Çolak’ı atadı. Hatta Alevi Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep’e gelerek yönetimi yeni başkana teslim etmek istedi.

SEBEP BUNLAR MI?

Demirdelen, süreci Olağanüstü Kongre Sürecine bağladı. Demirdeler, “Süreçte tüzük değişikliği önergesi verildi. Önergenin kabul edilmemesi için oy kullandık, bunun sonrasında başlayan bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bizi suçlamalarında yeni Cemevi Açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması, GBB Daire Başkanlığı ziyaretimiz ve Valimizi ve Fatma Şahin’i Muharrem Ayı’nda yemekte ağırlamamız olduğunu düşünüyorum. Tabi bunları kararda yazamayacakları için farklı nedenler sundular” dedi. Demirdelen, “Herhangi bir usulsüzlük varsa önce buraya bir denetçi gelir, bizim savunmamızı alır, ardından varsa bir usulsüzlük disiplin kuruluna  sevk olunur. Ancak bize kimse bir şey sormadı. Bu görevden alma usulsüz. O nedenle görevi teslim etmiyorum” dedi.

HASAN ÇOLAK, KARAR UYGULANSIN DEDİ

Yemeklerimizi dünya konuşuyor Yemeklerimizi dünya konuşuyor

Yılmaz Demirdelen görevi teslim etmemekte, genel merkez ise görevden almada ısrarcı olunca herhangi bir uzlaşma sağlanamadığı öğrenildi.  CHP Gaziantep Milletvekili Av. Hasan Öztürkmen de, tarafları uzlaştırmak için büyük çaba harcadı ancak iki tarafı da ikna edemedi.  Genel merkez kararı uygulatmakta ısrarcı olurken, mevcut yönetimde yönetimi teslim etmemekte ısrarcı oldu. Kayyum olarak atanan Hasan Çolak’ın, “Karar uygulansın yönetim bize teslim edilsin” dediği öğrenildi.