1. YAZARLAR

  2. Ebru Kont

  3. AŞK MI YOKSA NEFRET Mİ?
Ebru Kont

Ebru Kont

Yazarın Tüm Yazıları >

AŞK MI YOKSA NEFRET Mİ?

A+A-

 

Yaşadığın hayatın nasıl olmasını ve sana ne sunmasını bekliyorsun? Dün gece yatağında hayalini kurduğun düşlerin güneş doğunca gerçekleşeceğini mi umuyorsun? Ama sistem böyle işlemiyor ki hayatta.!! Aklın, mantığın, yüreğin neye inanıyor ve peşinden gidiyorsa hepsi bir yerde tıkanıp kalacaktır. Beklemekle, dilemekle olmuyor bu işler, titreyip kendine gelip sonra dimdik ayağa kalkacaksın. Hepsinden önemlisi yaşadığın hayatın farkına varacaksın. Gücünün farkında olacaksın.. Bildiğin bir bilgiyi hayatında uygulamıyorsan eğer, o bilgiye sahip olduğun düşüncesine kapılmışsın demektir. Ki bu kendini kandırmaktır, asla kendini kandırmayacaksın. Bazen bildiklerin, hiç beklemediğin anda öğrendiklerin sana derin acılar verir..

O acıları da yaşayacaksın ama önce nelere sahip olduğunun, gücünün, bu hayata neden geldiğinin farkına varacaksın.. Hayatını gereksiz şeyler uğruna harcamayacaksın. Kalbinde yaşadığın her duyguyu aşk sanıp o şahsın peşinden sürüklenip çöllere düşmeyeceksin. Aşkın adını ağzına almadan önce uzun uzun düşüneceksin. Sonra yüreğinle yüzleşeceksin. Ancak ondan sonra sevgiyi, tutkuyu, alışkanlığı ve aşkı birbirinden ayırt edebileceksin.
Hiç kimsenin ve hiçbir şeyin senden daha önemli olduğunu düşünmeyeceksin. Bedenine ruhuna aklına sahip çıkacaksın. Hak etmeyenin ardından yas tutup bunu da aşka bağlayıp aşkın şanını kirletmeyeceksin. Kendini tanıyacaksın hem de çok iyi tanıyacaksın!
Kimleri neden ve niçin seçtiğini bileceksin. İnsanız hepimiz elbette zayıflıklarımız düşkünlüklerimiz saflıklarımız var ancak kendi huylarını eksiklerini iyi tahlil edeceksin. Ardından gözyaşı döktüğünün adını doğru koyacaksın! Aşksa aşk, nefretse nefret.. Yıllar süren yaslar yaşayıp unutamadığını iddia etmenin yerine neden hayatına kaldığın yerden devam etmediğini çözeceksin. Çünkü, her ne olursa olsun herşeye rağmen hayatın devam ettiğini göreceksin.

Korkularınla yüzleşeceksin..

Yattığın yerden kurduğun hayale uygun bir beyaz atlı prens beklemeyeceksin. Aklın çalışacak elin ekmek tutacak kimseye boyun eğmeden yaşamanın lezzetini bileceksin. İster kocan olsun ister oğlun ister anan ister baban kimsenin sevgisiyle hükmünü birbirine karıştırmayacaksın. Başkalarına değil kendi gücüne inanacaksın. Birinin boynuna asılarak durursan karşındakini yormakla kalmazsın bir gün kendi kolların bile çekemez ağırlığını düşersin; kimseye dayanmayacaksın! Dünya da sensin evren de! Kendini geliştireceksin.

Büyüyeceksin olgunlaşacaksın. Ruhunu da aklını da bedenin gibi besleyeceksin. Önce sen büyük olacaksın farkında olacaksın sonra dünyanın zevklerinin, aşkın, hayatın tadını çıkaracaksın. Emanet hayatlara tutunup ömrünü harcamayacaksın. Ne olmasını bekliyorsan sen öyle oturdukça olmayacak. Boşuna hayal kurmayacaksın!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.