1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ASIRLIK ÇINARI EMİN ELLERDE
ASIRLIK ÇINARI EMİN ELLERDE

ASIRLIK ÇINARI EMİN ELLERDE

Sadece Gaziantep'in değil, Türkiye'nin ilk özel hastanesi olan tarihi Amerikan Hastanesi artık emin ellerde.

A+A-

Adı Sev yerine MMT Amerikan Hastanesi olarak değiştirilen hastanenin adına yaraşır hale dönüşeceği ve Gazianteplilere butik, nezih güzel bir hizmet sunacakları ifade edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, Genel müdür Muhittin Taşdoğan ve önetim kurulu üyesi Ali Taşdelen, daha güçlü bir hekim kadrosuyla Gaziantep'in hizmetinde olduklarını söyledi. Gazianteplilere butik, nezih güzel bir hizmet sunmaya başladıklarını belirten hastane yönetimi kaliteli hizmet için kolları sıvadı.

a-001.jpg

Tekrar şehrimize yakışır hizmet verir hale getirmek için harekete geçen yeni sahipleri ilk olarak işe isim değişikliği ile başladı. Sev yerine MMT Amerikan Hastanesi adı verilen özel sağlık kuruluşunda, ilk olarak personel ve hekim takviyesi yapılırken, bir taraftan da yenileme çalışmalarına geçildi. Hastanenin içi yeniden dizayn edilirken, bahçesinde ise peyzaj düzenlemelerine başlandı. MMT Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Muhittin Taşdoğan, "Asırlık çınarı yaşatacağız" dedi.

a1-001.jpg

DAHA GÜÇLÜ HEKİM KADROSU

MMT Amerikan Hastanesi'ni kısa bir zaman önce devralan MMT Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, Yönetim kurulu üyesi Ali Taşdelen ve Yönetim Kurulu üyesi ve Genel müdür Muhittin Taşdoğan, daha güçlü bir hekim kadrosuyla Gaziantep'in hizmetinde olduklarını söyledi. Gazianteplilere butik, nezih güzel bir hizmet sunmaya başladıklarını belirten hastane yönetimi kaliteli hizmet için kolları sıvadı.

ASIRLIK ÇINARI YAŞATACAĞIZ

Muhittin Taşdoğan, Gaziantepe yakışır böyle köklü bir hastaneyi tekrar Gaziantep'e yakışır hale getirmek istediklerini ve bu yönde çalışmalara başladıklarını belirtti. Amerikan hastanesinin sadece Gaziantep'in değil Türkiye'nin ilk özel hastenesi olduğunu dile getiren Taşdoğan, "Gaziantep'e layık bir anlayışla iyi bir hizmet vereceğiz inşallah. Asırlık çınar yenileniyor. Asırlık çınar yaşamalı ve asırlık çınarı yaşatacağız" dedi.

a4.jpg

VAKIF HASTANECİLİK SEKTÖRÜNDEN ÇIKTI

Hastaneyi satın alma süreciyle ilgili bilgi veren Taşdoğan, "Amerikan Hastanesi SEV vakfınındı. SEV vakfı bir birçok yerde başka kurumları olan köklü ve eski bir vakıf. Vakıf hastanecilik sektöründen çıkmaya karar verdi. Hastanesi de tek Gaziantep'teki hastaneydi. Görüşmeler neticesinde bizde uzun yıllardır orada çalıştığımız için devralmaya karar verdik ve aldık" dedi. 

YENİDEN YAPILANDI

Hastanenin ismini üç ortağın isminden esinlenerek MMT Amerikan Hastanesi koyduklarını anlatan Taşdoğan, "Ad ve soyadlarımızın baş harflerini birleştirerek hastanenin adını MMT Amerikan Hastanesi haline getirdik. Mehmet Taşdelen, Ali Taşdelen ve benim üçümüzün ortak olduğu bir şirketimiz var. Yeni bir yapılanma ile yeniden Gaziantep'e ilk günkü heyecanıyla hizmet etmek için çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

a25.jpg

ZOR GÜNLER GERİDE KALDI

Böylesine köklü bir kurumun satılacak duruma gelmesinde idaresinin İstanbul'dan yapılmasının büyük etkisi olduğunu söyleyen Taşdoğan, "Sağlık sektörü dinamik bir sektör. Hızlı karar almak gerekir ve sürekli işin başında olmak gerekir. Bu nedenle hastane zor günler yaşıyordu. Ancak zor günleri geride bıraktık ve toparlandık Tecrübeli personelimizle, birkaç hekim takviyesi yaparak daha güçlü bir hekim kadrosuyla Gaziantep'in hizmetindeyiz" diye konuştu. 

HASTANENİN GÜVEN ENDEKSİ ÇOK YÜKSEK

Butik hastane olarak Gaziantep'e, nezih güzel bir hizmet sunacaklarını, sunmaya da başladıklarını ifade eden Taşdoğan, hastanenin güven endeksiyle avantajlı bir noktada olduğunun da altını çizdi. Taşdoğan şöyle konuştu:"Amerikan Hastanesi güven endeksi çok yüksek bir hastane. Şöyle ki, insanlar özel hastanenin birinde ameliyat kararı verildiği zaman bir de Amerikan hastanesine sorayım diyor. Yani Üniversite ile özel hastane arasında bir yerdeydi ve bu güven endeksini daha da yükseltmek niyetindeyiz."

İLK HEDEFİMİZİ TUTTURDUK

Amerikan Hastanesi'nin Gaziantep'in en eski kurumu ve Türkiye'nin ilk özel hastanesi olduğunun altını çizen Taşdoğan, "Böyle bir kurumu ve hastaneyi yaşatmak lazım. Niyetimiz bu yönde, yaşatmak yönünde. Çünkü kurumlar kolay kurulmuyor, kurumlar zor kuruluor, zor yaşatılıyor, çünkü şartlar sürekli değişiyor. Sürekli yenilenmek gerekiyor. Fakat Amerikan hastanesi zor günleri geride bıraktı, hastaneyi toparladık. Hedefler koyduk, ilk aydaki hedefimizi tutturduk. Yeni bir heyecanla devam edeceğiz" dedi.

TÜM BRANŞLAR VAR

Taşdoğan, mevcut hekim kadrosuna takviyeler yaptıklarını ve kadroyu tamamladıklarını belirtirerek şunları dile getirdi:"Tüm branşlarda eksiksiz kadro ile devam ediyoruz. Kulak burun boğaz, üroloji gibi branşlar yoktu. Başka branşlardada yönetimsel körlük oluşmuştu. Tecrübeli personellerimizle devam ediyoruz, tecrübeli olmayan, yorgun olan, bizim mantalitemizden uzak olan personellerimizle değil de, hizmeti seven, bu işi bir hizmet aşkıyla gören personellerimizle yollarımıza devam edeceğiz. Çok deneyimli personellerimiz var. Hiç bir hastanede insanların emekli olduğunu görmek mümkün değil. Gelecek ay iki emeklimiz var. Yüzlerce emekli olan insan var."

aaaa-001.jpg

GAZİANTEP'İN EN GÜZEL PARKINI YAPACAĞIZ

Sadece hastaların değil, hasta yakınlarının da rahatı için yeni düzenlemeler yaptıklarını, butik hastane olarak hizmet verecek hastanenin bahçesine Gaziantep'in en güzel parkını yapacaklarını söyleyen Taşdoğan, "Gelen vatandaşların oturmasını, dinlenmesini güzel bir ortamda hastasını beklemesini sağlayacağız. Sit alanı olduğu için yeni yapılar yapamıyoruz. Sadece güzelleştiriyoruz, içinin dizaynını değiştiriyoruz. Bahçenin peyzaj düzenlemesini yapıyoruz. Hastanemiz tedavi ve huzur yeri olacak" dedi.

SERVİS HİZMETİ DEVAM EDECEK

Hastaneye ulaşımın zor olduğunu bildiklerini, hastaların kolay ulaşımını sağlamak içinde girişimlerde bulunduklarını söyleyen Taşdoğan, "Ulaşım zor ama bunun içinde birtakım tedbirler aldık. Servis olayı devam edecek. Şu anda İnönü caddesinde bir durağımız Amerikan hastanesi durağı ve Tuğcan Otel'in orada Atatürk bulvarındaki durağımızın ismi Amerikan Hastanesi durağı, iki durağımızdan da hastalarımızı alıyoruz. Gaziantep'in çeşitli noktalarından servislerimiz olacak, sayfamızda duyuracağız ve hastalarımıza mesaj yoluyla ileteceğiz. Ayrıca Oğuzeli'nden de yeni servisimiz başlayacak" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR, Narin DEMİRCİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.