1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. ARTIK HERŞEY DOSTÇA KARDEŞCE OLMALI
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ARTIK HERŞEY DOSTÇA KARDEŞCE OLMALI

A+A-

Durum öyle bir hal almıştı ki, geçen haftaki yazımın başlığında söylediğim gibi, BİR ZAMANLARIN MAĞDUR AK PARTİSİ, MAĞDUR İMAMOĞLU’NU YARATMIŞTI.. Bir zamanların mağduru Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye halkının kendisine verdiği yetkiyi, son dönemlerde izledikleri politika sonucu kendi elleriyle İmamoğlu’na vermişti ..31 Mart’ta bitmişti bu iş aslında..

Ama nedense kabul etmediler.. Akıl almaz işler yaparak seçimin iptaline kadar gidilmiş ve bilerek veya bilmeyerek, biraz da halktan toplumdan, ülkenin gerçeklerinden uzaklaşıldığı için seçimi 23 Haziran’a götürdüler.. Geçen haftaki yazım aslında bu seçimin sonucu gibiydi.. Bakın tekrar okuyalım lütfen: “Türkiye İstanbul’a odaklandı… Varsa yoksa İstanbul seçimi.. Ekrem İmamoğlu’nun tekrar kazanmaması için gerçekten büyük mücadele veriliyor.. AK Parti tüm ülkede teşkilatları, belediye başkanları ve milletvekilleriyle top yekün İstanbul’a yerleşti.. Tabii Gaziantep’te bu güce dahil oldu.. Bizimkilerin hepsi orada, kırk yıllık hasret gideriyorlar Anteplilerle..  MHP’de gitti tabii.. Meyda zaten büyük bir güç.. Televizyonları, gazeteleri, radyolarıyla Ekrem İmamoğlu karşısında mücadele veriyorlar.. Bir de sosyal medya ve trolleri hesaba katarsanız, görüntü itibarıyla seçimi kesinlikle Binali Yıldırım kazanır dersiniz. Elbette CHP’liler de gitti İstanbul’a.. Ama AK Parti’nin yüzde 5’ine bile ulaşmaz sayıları.. Tüm bunlara karşın özellikle AK Partililer ile MHP’liler tedirgin.. Çünkü Ekrem İmamoğlu’nun inanılmaz bir tabanı oluştu.. Genciyle, yaşlısıyla, çoluğu çocuğuyla müthiş bir sinerjj yarattı.. Eee tabi mağduriyet de olunca, tahminleri alt üst ediyor durumu farkında değiller ama mağduru kendileri yarattılar ve Ekrem İmamoğlu’nu tahminlerin ötesine taşıdılar..” İşte o yazımda verdiğim mesaj aynen gerçekleşti.. Türkiye mağdur Erdoğan’dan, mağdur İmamoğlu’na geçti..

ekrem.jpg

HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ

Seçim bitti, Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun.. Şimdi Türkiye huzur istiyor, barış içinde yaşamak istiyor. Ötekileştirmeden uzaklaşmak istiyor.. İstanbul seçimi bunun miladı olmalıdır.. Sadece İstanbul için değil söyleyeceklerim.. Türkiye ve de özellikle Gaziantep için de geçerlidir.. Belediye başkanlarımız daha kucaklayıcı olmalı, AK Parti kendi içinde hain aramaktan vazgeçmeli, aklını başına toplamalı ve halkla kucaklaşmanın yollarını aramalıdır.. Biz huzur istiyoruz arkadaş.. Hep birlikte yaşamaya resmen hasret bırakıldık.. İktidarın gücünü kullanarak iyice şımaran, burunlarından kıl aldırmayanların kendilerine çeki düzen vermelerini istiyoruz..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum