1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara’dan iyi haberler var
Ankara’dan iyi haberler var

Ankara’dan iyi haberler var

Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve oda başkanları dün Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

Ziyaretlerde Gaziantep'in devam eden ve yeni yapılması planlanan projeleri ile sorunlar da görüşüldü.

KOSGEB MASAYA YATIRILDI

Ziyaretlerde adeta yılan hikayesine dönen KOSGEB mağdurlarının konusu da gündeme getirildi. Milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin ve oda başkanları Bakan'a KOSGEB'den dolayı mağduriyet yaşayan, mahkemelik olmayan ve 6 yıldan beri hakettikleri paraları ödenmeyen 27 firmanın sorununu aktardı ve "çözüm bulun" dedi. Bakan Varank'da "27 firmanın isimlerini istedi ve “Getirin çözeyim" dedi.

ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTILAR

Bakanlara hayırlı olsun ziyaretine Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan,Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Meclis Başkanı Adil Konukoğlu, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ve GAİB Başkanı Fikret Kileci katıldı. 

İLK ZİYARET GÜL'E

Gaziantep heyeti ilk ziyaretini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e yaptı. Ziyarette Gaziantep'in projeleri ve sorunları dile getirildi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, bakanlardan randevu talep ettiklerini ve bu hafta ziyaretlerin devam edeceğini söyledi. Bakbak, "Seçim çalışmalarında önemli projelerimiz var. Bu projelerle ilgili mevcut durumumuzun hangi aşamada olduğunu ne şekilde takip edeceğiz, nasıl yönlendireceğiz bu konularda bilgi alışverişinde bulunduk. KOSGEB konusu da gündeme geldi. 27 firmayla ilgili gerekli çalışmalar hızla yapılıp tamamlanacak. Mahkeme yok birşey yok. Sıkıntı kalmayacak inşallah. Bakanımızda anlattığımızda çok olumlu ve çok iyi yaklaştı, çözüm ve cevap yönünde çok destekleyici davrandı" diye konuştu.

YILDIRIM:KOSGEB'İ HEPİMİZ DİLE GETİRDİK

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, sürekli olarak Ökkeş Özekşi’nin gündeme getirdiği KOSGEB konusunun bu ziyaretin ardından çözüme kavuşturulacağını söyledi. Yıldırım, "İlk olarak Adalet Bakanımız Abdulhamit Bey'i ziyaret ettik. Gaziantep'in projeleriyle ilgili konuştuk. KOSGEB konusunu gündeme getirdik. “Getirin çözelim” dedi. Ardından Sanayi Bakanımıza gittik. Orada da KOSGEB konusunda Bakan hanım Sayın Fatma Şahin birebir konuştu. Bakan Hanım, 'ne yapın yapın bunu çözün' dedi. Konuyu hepimiz dile getirdik. Bakanımız da liste istedi. Birebir listeyi hazırlayıp sunacağız. 27 firma mahkemelik değil, paraları arafta kaldı bir an önce ödenmeli. Bakanımız da sağolsun olumlu yaklaştı. Ziyaretlerde ayrıca Gaziantep'e yatırım noktasında, krediye ulaşılması noktasında, endüstri bölgesi, lojistik köy noktasında görüşmeler yapıldı. Bakan beyden söz aldık tamamen Gaziantep'in arkasındayız dedi. Verimli bir toplantı geçti" diye konuştu. 

TEYMUR:GEREKLİ DESTEĞİ ALDIK

Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Teymur da, ziyaretlerden memnun ayrıldıklarını çok verimli geçtiğini söyledi. Teymur, "KOSGEB konusunda inşallah mağduriyetler giderilecek. Bakanlarımız bu konuya olumlu yaklaştı.Artık bu mağduriyetlerin giderilmesi gerekiyor. Bu konudada gerekli desteği aldık" dedi.

ERDOĞAN:BÜTÜN TALEPLERİMİZE SICAK BAKILDI

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da ziyaretlerin olumlu geçtiğini anlattı. Erdoğan, "Şehrin sanayisi, ekonomisiyle ticaretiyle ilgili görüşmeler yaptık. Odalarımızda hazırlıklı geldiler. Raporlarını sundular. KOSGEB konusu da görüşüldü. Mağduriyetlerin giderilmesi talep edildi. Bakanlarımız olumlu baktı. Bütün talep ve raporlarımıza sıcak bakıldı" dedi. Meral KINACILAR
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.