1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Anjio fakiriyiz
Anjio fakiriyiz

Anjio fakiriyiz

Göçlerle birlikte nüfusu 2,5 milyonu geçen Gaziantep'te devlet hastanelerinde toplam 3 Anio cihazının bulunduğu, bunların da birisininbozuk olduğu netleşti.

A+A-

 Bir süre önce gazetemizin gündeme getirdiği bu olumsuzluğu, bu kez CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan Valiliğe valiliğe konuyla ilgili sorularında netleştirdi.

"Gaziantep’te devlete ait hastanelerde kaç anjiyo cihazı var, bunlardan kaçı çalışıyor, yeni anjiyo cihazı alımı yapılacak mı" şeklinde soru yönelten Kalkan'a İlimizde devlete ait hastanelerde toplamda 3 adet anjiyo cihazının bulunduğu, bunlardan birinin bozuk olduğu cevabı verildi. Bu arada 2020 yılında açılması planlanan Şehir Hastanesi için ise anjio cihazı alımı planlandığı öğrenildi. 

KAÇ ADET ANJİYO CİHAZI VAR?

Gazetemizin gündeme getirdiği Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki anjiyo cihazlarının bozuk olduğu yönündeki haberimizin ardından CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan Valiliğe valiliğe konuyla ilgili çeşitli sorular yöneltti. Kalkan, Gaziantep'te devlete ait hastanelerde toplamda kaç adet anjio cihazı bulunduğunu, 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde ve Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde anjio cihazı olup olmadığını sordu.

YENİ ANJİYO CİHAZI ALINACAK MI?

Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ndeki cihazların çalışmadığının doğru olup olmadığını soran Kalkan ayrıca 2018 Yılının başından bu yana Gaziantep'teki devlet hastanelerinde toplamda kaç anjio yapıldığını, Devlet Hastaneleri için yeni anjio cihazı almak için bir çalışmanın olup olmadığını ve anjio cihazı olmadığı için veya bozuk olduğu için müdahale edilemediğinden dolayı kurtarılamayan vatandaşımız olup olmadığını sordu. 

CHAZLARIN 3'Ü DE ERSİN ARSLAN’DA

Kalkan’a verilen cevapta, Gaziantep’te devlete ait hastanelerde toplamda 3 (üç) adet anjio cihazı bulunduğu, cihazların 3’ünün de Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde olduğu ve anjio cihazlarından 2’sinin aktif olarak çalıştığı, 1 tanesinin ise kullanılamaz durumda olduğu belirtildi. Öte yandan 25 Aralık ve Şehitkamil Devlet Hastanelerinde anjio cihazı bulunmadığı da ifade edildi. Gaziantep’te 2018 yılının Ocak ayından itibaren bugüne kadar anjio işlemi uygulanan hasta sayısının 9 bin 570 olduğu belirtildi.

İHMAL YOK

2020 yılında açılması planlanan Şehir Hastanesi için anjio cihazı alımı planlandığı belirtilen cevapta, Devlete ait Hastanelerde anjio işlemi yapılamadığı için hayatını kaybeden vatandaşın bulunmadığı, anjio cihazlarının arızalı olduğu günlerde hastaların Gaziantep Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne ilgili işlem için yönlendirildiği ve yetkililerin herhangi bir ihmalinin söz konusu olmadığı dile getirildi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.