Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ANDIMIZ

A+A-

Her toplumun kendini ait hissettiği bir kimliği bir de mensubiyeti var. Allah bizi "TÜRK" olarak yaratmış. Ne mutlu bize. "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

TÜRKÜM demenin ya da TÜRKLERİN ait olduğu kimliği haykırmasının neresindedir hata ?

Ya DOĞRUYUM demenin neresinde şaşlık. Sırat-el müstakim'den ayrılıp, eğriye mi sapalım… Kendimize kemlik'te macera mı arayalım ?

Ya ÇALIŞKANIM demenin neresindedir beis. Yan gelip, yatalım. Atalete dalalım. İlmi ve fenni terk mi edelim ?

ÜLKÜSÜ, ideali, hedefi olmayan toplumlar ne olur bilirmisiniz ?

YÜKSELMEYİ, İLERİ GİTMEYİ gaye edinmenin kime ne zararı var ?

KÜÇÜKLERİ SEVMEK, BÜYÜKLERİ SAYMAK, insan olmanın, adam olmanın bir gereğidir. Meşrebimiz, töremiz, kollektif yaşam düsturumuzdur.

YURDUMUZU VE MİLLETİMİZİ SEVMEK bizi birliğe, birlik bizi dirliğe, dirlik ise bizi devlete götürecektir. Bunu kim istemez ? Ya aklından zoru olan ya da kanında bozukluk olan. Var mı başkaca izahı ?

Bu antla, bize muassır medeniyet yolunu vasiyet eden, en hakiki murşidi ilim olarak tarif eden BÜYÜK HALASKAR'ın izinde olma sözü mü yoksa sizi rahatsız eden ?

Bu antın iki temel dayanağı var. Biri ATATÜRK, bir diğeri ise TÜRKLÜK. Sözü dolaştırmaya, evelip, gevelemeye lüzum yok. Gericileri ve bölücüleri rahatsız eden iki realite: ATATÜRK VE TÜRKLÜK.

Tarih şuurundan yoksun, sosyo-kültürel değerler tahtında cehaletinden başkaca sermayesi olmayan, gerici hezeyanlarla, ırkçı bölücülüğü aynı yolun sapağında birleştiren de işte bu iki gerçek.

TÜRK DÜŞMANLIĞI ve ATATÜRK karşıtlığı.

Öğrenci AND'ına karşı olmanın özcesi, bizcesi, Türkçesi budur.

Aklını peynir ekmekle yemiş, katıksız entellektüel pozunda terennüm eden ve aykırılığı ilericilik zanneden bir takım zevat şöyle düşünüyor.

"Ülke topraklarında yaşayan fakat Türk olmayan ya da kendini TÜRK Saymayan yurttaşlara karşı dayatılan metin"

TÜRKLER'in dışında her tali unsurun kimlik arayışında olduğu, laboratuvar ortamında yeni milletlerin yaratıldığı, emperyalizmin kimlik inşa sürecinde her kesimin mikro milliyetçilik yapma hakkı var.

Bir tek TÜRKLER'in TÜRK'üm deme hakkı yok. Kaldı ki, TÜRKLÜK bir üst kimliktir. Aynı zamanda diğer mensubiyet ve kimliklerinde teminatıdır.

Anadolu topraklarının ve TÜRKİYE adıyla kurulmuş olan devletin kurucu ve asli unsuru olan TÜRKLER'in asaletinden kaynaklı iyi niyetini suistimal etmenin kimseye beladan başka bir getirisi olmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.