1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Alkışlanan sergi
Alkışlanan sergi

Alkışlanan sergi

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi yaptığı projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

A+A-

Geleneksel El Nakışları kursu sergisi engel durumları %40 olan 12 kadın ortopedik-Kas iskelet sistemi, hafif mental ve zihinsel  engelli bireylerden oluşan engelli bireylere meslek kazandırmakla yetinmeyip  istihdam sağlamaya devam ediyor.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi bünyesinde kurulan Tekstil Atölyesinde ; engelli kadınlarımız için açılan Geleneksel El nakışları kursu ilk dönem sergisinin açılışı büyük bir coşkuyla açıldı.

whatsapp-image-2022-06-30-at-16.28.42-(1).jpeg
Zeugma Rotary Kulübü'nün finanse ettiği, Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi' nin desteklediği, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi'nin yürüttüğü, "Geleneksel El Nakışları" Kursunun ilk dönem sergi açılışına Şube Başkanı Hulusi Kalender, Zeugma Rotary Kulübünün yeni dönem başkanı Cevdet Güllüoğlu,Arzum Öğücü  ve beraberindeki heyet ,Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Halil Berk, Müdür Yardımcısı Necip Nalçacı’nın  katılımıyla gerçekleşti.

whatsapp-image-2022-06-30-at-16.28.43-(1).jpeg

KALENDER: Engelli bireyleri ,hayata ve topluma kazandırmak; özgüvenlerini arttırmak hedefimiz.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı  Hulusi Kalender:  Gazişehrimizde yaptığımız eğitim ve istihdam projeleriyle engelli bireylerin hem meslek öğrendiklerini, hem rehabilite edilebilir ortamda olduklarını  ve el becerilerilerini kullanarak kazandıklarıyla ülke ekonomisine katkı sağladıklarını dile getirdi.

whatsapp-image-2022-06-30-at-16.28.41.jpeg

ÜSTÜNBOSTANCI : Bir insana dokunmak onu renklendirmek demektir.

Proje Koordinatörü/Uzman Erengül Üstünbostancı: Hazırladığım her projeyi realite boyutundan tutun; mantığa uyumu, riskleri, insanlara ne kadar fayda sağlayacağı,faydadan ziyade ne ölçekte dokunacağı önemli benim için;çünkü “Bir insana dokunmak onu renklendirmek demek”. Geleneksel El Nakışları projemde  çok keyifle hazırladığım bir projedir.  Proje sonunda birden fazla kızımızın hayatının değiştiğini görmek projenin amacına ulaştığını gösterir.Bu durum beni ve kurumumu ziyadesiyle gururlandırıyor.

YEŞİLYURT: Her emek özeldir ama bu ürünlere verilen emeğin karşılığı asla kıyaslanamaz

Gamze Yeşilyurt : Geleneksel El nakışları kursunun Ustaöğreticisi olan Gamze Yeşilyurt “ Kursun ilk günü o kadar umutsuzca ayrıldım ki daha önce iğne tutmamış insanlara üstelik engelli bireylere nakış öğretmek bir hayli zor olacak diye düşünmüştüm.Çok geçmeden aramızda harika bir bağ kurduk.Her gün benim için özel olmaya başladı.Onlarla zaman geçirmek bana çok şey kattı.

Bu özel sınıfta yapılan işler azmin,kendine güvenmenin,yardımlaşmanın ürünüdür.Her emek özeldir ama bu ürünlere verilen emeğin karşılığı asla kıyaslanamaz.Aslında bizim onlardan öğrenmemiz gereken çok şey var”dedi.
İlk önce Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezinde bulunan Sn.Müdürüm İbrahim Halil Berk’e Sn.Müdür Yardımcım Necip Nalçacı’ya Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Yönetiminde bulunan Sn.Hulisi Kalender’e hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Rotary Kulübün’e ve Sn.Dernek yöneticim Erengül Üstünbostancı’ya bana bu fırsatı tanıdıkları için minnettarım..Yolumuz hep güzel insanlara çıkması ümidi ile…

GÜLLÜOĞLU: Desteğimiz maddi ve manevi devam edecektir.

Cevdet Güllüoğlu: Zeugma Rotary Kulübü yeni dönem başkanı Cevdet Güllüoğlu “Günümüz toplumunda engelli vatandaşlarımızın çalışarak, topluma ve kendilerine yararlı olabilmeleri bir ihtiyaçtır.

Bizde Zeugma Rotary Kulübü olarak kendinden önce insanlığa ve topluma hizmet ilkesinden yola çıkarak "Dezavantajlı genç kızlarımız  için Geleneksel El Nakışları Kursuna" maddi ve manevi destek olarak bu projeyi devam ettirmeyi arzu ediyoruz.”dedi.

whatsapp-image-2022-06-30-at-16.28.43.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.