1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Peri, Şimşek'e peşin konuştu
Ali Peri, Şimşek'e  peşin konuştu

Ali Peri, Şimşek'e peşin konuştu

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri, 22 Temmuz seçimlerini değerlendirdiği ve ekonomiden sorumlu bakan olması beklenen Adalet ve Kalkınma Partisi...

A+A-

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri, 22 Temmuz seçimlerini değerlendirdiği ve ekonomiden sorumlu bakan olması beklenen Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek'ten ve yeni kabineden makine imalat teknolojisinde atılım beklediklerini söyledi. Peri, "Makine Mühendisleri Odası olarak bilgi birikimlerimizle her türlü desteğe hazırız" dedi.

HALKI ANLAYABİLEN KAZANDI

Peri, seçimlerde artık kavgacı politikalarla bir yere varılamayacağının görüldüğünü belirterek, seçimlerde halka kendini anlatabilen ve halkı anlayabilenlerin kazandığını söyledi. Peri, tüm mesleki bilgileriyle kazanan adaylara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını açıkladı. 22 Temmuz seçimlerini değerlendiren Peri, "Ortaya çıkan sonuç göstermiştir ki hırçınlaşmak, kavgacı bir politika izlemek ve eleştirmekle bir yere varılmıyor. Halk politikacılardan projelerini, sorunlara ürettikleri çözüm önerilerini kendilerinin anlayabileceği dilde duymak istiyor" dedi.

İSTİKRARDAN YANA OY KULLANDILAR

Halkın seçimlerde huzur ve istikrardan yana oy kullandığını söyleyen Peri, "Politikacıların kendilerini halka kabul ettirmelerinin ve kendilerini doğru bir şekilde anlatmalarının önemi bu seçimlerde bir kez daha anlaşılmıştır. Seçimlerde yüzde 85 oranında bir katılım olmasının halkın bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi" diye konuştu. Mehmet Şimşek'in Gaziantep'e gelmesi ve Gaziantep'ten milletvekili olmasıyla ilgili verilen vaatlerin gerçekleşmesi halinde bölge için yeni bir atılım olacağını kaydeden Ali Peri, "Sanayicimizin artık makine ithal etmekten vazgeçip kendi makine imalat teknolojisini geliştirmesi gerekir" dedi.

KAVGA ETMEDEN ÇÖZÜMLER

Yeni parlamentodan beklentilerinin ülkenin içinde bulunduğu sorunları kavga etmeden, uzlaşmaya vararak çözmek olduğunu bildiren Peri, "Türkiye'nin öncelikli sorunlarının Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve terör olaylarıdır. Hükümetin terörle mücadele konusunda acil çözüm önerileri geliştirmesi gerekir. Tabii bunun yanında işsizlik, yoksulluk sorunlarının çözümü beklenmektedir. Hayvancılık ve tarım politikalarının artık bir raya oturtulması gereklidir. Eğitim Türkiye'nin en önemli sorunlarından biridir ve köklü bir çözüm beklenmektedir. Daha önceden söz verildiği gibi 'Kürsü hariç dokunulmazlıkların kaldırılması, yolsuzlukların üzerine gidilmesi, siyasi partiler ve seçim kanununun acilen değiştirilmesi' hükümetten öncelikli beklentilerimiz arasındadır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.