1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. ALİ GÜR KEŞKE ARAŞTIRSAYDI
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ALİ GÜR KEŞKE ARAŞTIRSAYDI

A+A-

Gaziantep Üniversitesi Rektörü olduğundan beri, seçim öncesinde farklı yönleriyle eleştiri alarak dikkatleri çektiği gibi, Rektörlükte de şaşırtıcı açıklamalarıyla gözlerimizi bu bilim yuvasından ayıramıyoruz.. Keşke diyorum, Sayın Ali Gür milletvekili olsaymış..

Biliyorsunuz Cemaat yaftasıyla özellikle AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ve onun gibi düşünenlerin hedefinde olan, ama Cumhurbaşkanının atamasıyla birlikte biraz da gücünü arttırıp karşı çıkanların susmasını sağlayan, ama galiba kendini bile kontrol edemeyecek duruma gelen Sayın Ali Gür’ün, bilim odaklı Üniversiteyi ilgilendiren sosyal medya paylaşımlarından çok, özellikle sosyal medyada popülist mesajları dikkatimizi çekiyor.. Biraz da, sempatizanlarıyla etkilediklerini bilmem ama, bizim gibileri enayi yerine koyuyor gibime geliyor.. Sanki Cemaatçi olmadığını kanıtlamak için birşeyler yapmaya çalışıyor. Ama bana sorarsanız yüzüne gözüne bulaştırıyor..

BU GİDİŞLE BİZLERE YAVUZ COŞKUN’U ARATACAK

Doğrusu şu ana kadar Gaziantep Üniversitesiyle ilgili önemli mesajlarına rastlamadığımız ve daha şimdiden bize Yavuz Coşkun’u aratacağı yönünde görüntüler sergileyen Sayın Gür’ün, kozmik oda komedisinden sonra Poligonlu son basın açıklaması dikkatimizi çekti.. Özellikle poligon işinde.. Kentte olduğu gibi, Üniversitede de geçmişe yönelik hafıza zayıflığı ile araştırmacılık tembelliği ağır basınca bu hatalar elbette yapılacaktı.. Oysa Zirve Üniversitesinin 2009-2010 yılındaki Atış Poligonunun resmen hizmete girdiği tüm yerel ve ulusal basında haber olmuştu. Hatta Basın Yayın Enformasyon (BYEM) sitesinde başarılı sporcuların haberi yapılmıştı. Hadi buradan Sayın Ali Gür’e bir kıyak yapayım ve haberin linkini vereyim..  (http://www.byegm.gov.tr/turkce/haber/zrve-dnya-ampyonasinda/42057)

POLİGON VE KİTAP KOMEDİSİ

Hemen belirteyim, mesleğim gereği bir duyum veya haberde ilk işim mutlaka araştırmak olur.. Eğer Sayın Gür’de benim gibi araştırsaydı, o tarihlerde Havalı tabancada atış sporcusu Mehmet Abiş ve Özge Özinan adlı iki öğrencinin Zirve’yi kazanmasıyla birlikte bu Poligon işinin gündeme getirildiğini öğrenecekti.. Dahası İki sporcu önderliğinde bu sporu aktif hale getirmek için Gençlik Spor il müdürlüğünden destek alınarak Zirvede poligon yaptırıldığını, hatta bu sporcular sayesinde şehrimiz ve ülkemizin uluslararası başarılar elde ettiğini de öğrenmiş olacaktı.. Birazda sporculuğumdan ve hafıza konusunda  iyi olduğumu düşündüğümden dolayı, o Poligon’un havalı tabanca atışları için yapıldığını hatırlarım. Çünkü çok sayıda haberlerini yaptık sportif yönlü.. Bir bilgi daha vereyim Sayın Rektöre, Havalı tüfek dalında Zirve Üniversitesi öğrencisi Mehmet Abiş Türkiye ikincisi, Havalı Tabanca dalında ise Özge Özinan Türkiye rekoru kırmıştı. Ayrıca Abiş, ülkemizi Danimarka’da temsil etme hakkını elde etmişti..

Bu poligon işinde gazetecileri toplayıp görüntü veren Sayın Ali Gür’ün, masaya 3-4 kitap yerleştirmesi de çok tuhaf.. Yani orada sporcular kitap okuyor öyle mi atış yapıyorlarmış.. Anlamak gerçekten zor.. Yine de bu konuda Sayın Rektöre bilgi amaçlı yardımcı olabildiysem kendimi mutlu addederim..Yok eğer Ali Gür bu söylediklerimin hepsini biliyor, yani Tecahül-i arifane yapıyorsa, o zaman yandı Üniversitem demektir..  

Son sözüm; Tüm bunlara karşın eğer Zirve Üniversitesindeki poligon sportif kimliği dışında başka amaçlar için kullanıldıysa, bunun da kanıtı varsa, Sayın Ali Gür ile birlikte mücadele edeceğimizin de bilinmesini isterim tabii..

ÖĞRENCİLERİN KALYONCU

ÜNİVERSİTESİNE GİDİŞ SIKINTISI

Bir öğrenci yazmış bana.. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde okuyor ama ulaşım konusunda sıkınlarını dile getirmiş. Kim ilgilenir bilmem ama ben bu öğrencimizin mesajını yetkililerin dikkatine sunuyorum..

Ökkeş Abi merhaba.. Ben Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencisiyim. Yıllardır düzelmeyen bir otobüs eksikliği sorunumuz var. Zirve Üniversitesi'nin de kapanmasıyla beraber oradaki pekçok öğrenci üniversitemize geldi ancak İbrahimli'den başlayıp Karataş'a kadar gelen ve ardından üniversiteye geçen B53 kodlu otobüs Karataş'a geldiğinde yer yok diyerek öğrenci almıyor ve mecburen başka durağa gidip hem 2 otobüs yapıyoruz hem de onu beklerken dersimize gecikiyoruz. Zirve Üniversitesi'nde 7 civarı otobüs hizmet veriyordu ve ulaşımda neredeyse hiç sıkıntı yaşamadılar ancak bizim üniversitemiz baya uzak ve otobüsümüz yetersiz, bir de kapanan üniversitenin öğrencileri gelince eldeki otobüs iyice yetmez oldu. En azından bu şekilde İbrahimli'den Kalyoncu'ya giden  2 otobüs daha verilse sıkıntı azalır, bu konuda bizlere yardımcı olabilir misin ? Serkan Atakan

KAVAKLIKTAKİ BASKET POTALARINA EL ATIN LÜTFEN

Vatandaştan gelenleri yok sayamam.. İşte bunlardan birisi daha..

Sayın Ökkeş Özekşi.. Kavaklık ta bulunan spor alanları ile ilgili size bilgiler ulaştırmak istedik. istedik dedim çünkü bu alanı kullanan cok sayıda basketbol sevdalısı var ve ben onların adına size yazıyorum.Gençlerin bu alanlara gelip potaların çemberlerin oynanamaz halde olduğunu  görüp geri dönen çok sayıda genç çocuk yaşlı  aile görüyoruz. Bahsi gecen basketbol sahası kavaklık ta bulunan halı sahanın hemen yanıbaşındaki alandır. 4 adet basket potasına benzer şeyler var ama bir tanesinde oynanmasi neredeyse imkansiz. Sizlerden ricamiz bunu sayın belediyemize ulaştırdığınızda sizi dikkate alacaklardır. Çünkü  bizler belediyemize bu durumu birkaç kez ulaştırdık ancak en ufak bir onarım yenileme bakım olmadı.

Şimdiden size spora vereceğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir grup basketbol sevdalısı babalar adına Eyüp Özbirecikli

YOLLARIMIZ GERÇEKTEN BERBAT

Bakın ben yazacaktım konuyu ama Rıdvan Yavuz adlı vatandaşımız bana yazınca, onunki daha değerli diye, yayınlıyorum.. Ayrıca bu vatandaşımızın söylediklerinin hepsine katıldığımı belirtiyorum..

Ökkeş abi merhaba.. Size yazmaktan başka çaremiz yok, çünkü bu şehrin sorunlarını gündeme getiren tek insansınız.. Bizim sesimizsiniz. Bu nedenle sizden başkasına söyleme şansımız olmadığından, yüzlerce hatta binlerce araç sahibi veya sürücüsünün yaşadığı sıkıntıyı duyurmanızı istiyoruz.. Abi aslında bu konuda Sayın Fatma Şahin’e ulaşma teşebbüslerim hep boşa çıktığını söylemeliyim. Onlarca Twet attım yine cevap verilmedi. En iyisi size yazıyorum.. Bakın kış geliyor ve yollarımız felaket. Her taraf çukur, engebe. Asfalt çökmüş, logar kapakları meydanda. 3 ayda bir amortisör değiştiriyorum abi inan.. Üniversitenin ordan Karataşa dönüş, yeni açılan Primemall AVM yolunda araçlar resmen sekiyor. Hangisini söyleyelim ki Ordu caddesi öylesine, araçlar dans edip duruyor, içimiz dışımıza çıkıyor. Deva hastanesinden ipek yoluna doğru çıkan yolda resmen araçlar tarlada gidiyor. Bunu belim kırıldıktan sonra daha iyi anladım,  şimdi belimde platinler var, buna yaşlıları, hamileleri ekleyebilirsiniz. Sağlıklı kişiler bu yol bozukluklarını pek umursamıyor sallanıp geçiyor, ama bu bir şehrin ayıbıdır. Bakın kış geliyor ve yol bakımları yapılmıyor. Yarın kar yağacak, yağmur yağacak, o zaman seyreyleyin rezaleti.. Lütfen dile getirin bunu Ökkeş abi.. RIDVAN YAVUZ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum