Alevi Kültür Deneği Gaziantep Şubesi’ne kayyum atanmasının ardından yaşanan tartışmalar, genel başkan Seher Şengünlü Yılmaz’ın Gaziantep’e gelmesiyle son buldu. Alevi Kültür Deneği Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen’in usulsüz şekilde görevden alındığını öne sürerek görevi devretmek istemediği dernekte, anlaşma sağlandı. Demirdelen, görevi yeni atanan Hasan Çolak’a devretti. Genel Başkan Yılmaz, “Hırsızlık, yolsuzluk, usulsüzlük yok. Kendi iç işleyişimizinden kaynaklı sorunlar vardı. Bu nedenle yönetim görevden alındı” dedi.

DEMİRDELEN, GÖREVİ DEVİR ETMEM DEMİŞTİ

Yönetimiyle birlikte görevden alınan Demirdelen, “Bizi usuzlüklük var diyerek suçlamalarında yeni Cemevi Açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması, Valimizi ve Fatma Şahin’i Muharrem Ayı’nda yemekte ağırlamamız olduğunu düşünüyorum. Tabi bunları kararda yazamayacakları için farklı nedenler sundular. Herhangi bir usulsüzlük varsa önce buraya bir denetçi gelir, bizim savunmamızı alır, ardından varsa bir usulsüzlük disiplin kuruluna  sevk olunur. Ancak bize kimse bir şey sormadı. Bu görevden alma usulsüz. O nedenle görevi teslim etmiyorum” demişti..

SORUN KALMADI

BİK’ten reform niteliğinde kararlar BİK’ten reform niteliğinde kararlar

Yaşanan gelişmeler üzerine Genel Başkan yardımcısının ardından Genel Başkan Seher Şengünlü Yılmaz da Gaziantep’e geldi. Yılmaz taraflarla konuşarak sorunu çözüme bağladı. Yılmaz, “Devir teslim yapıldı. Yolsuzluk, hırsızlık, usulsüzlük yok. Görevden alma tamamen kendi iş işleyişimizden kaynaklı. Görüştük anlaştık. Bir problem yok. Daha sonra genel kurulumuz olacaktır” dedi.

TABELA YERİNE ASILDI
Öte yandan Düztepe’te Demirdelen yönetimi tarafından söküldüğü iddia edilen derneğin levhanın yerine bezden hazırlanan dernek logosu yerine takıldı.