1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aldıkları para haram olsun !
Aldıkları para haram olsun !

Aldıkları para haram olsun !

-Enerjisa Gaziantep’e resmen hainlik yapıyor

A+A-

-Şehir büyüyor, trafoların yer altına alınması lazım

-Fakir fukara faturayı ödeyemeyince hemen elektriğini kesiyor

-Zorlu ve Sabancı Gaziantep’e yapılan en büyük kötülük. 

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay beraberinde İl Başkanı Cahit Çıkmaz ile geldiği gazetemizde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Atay, şehrin en önemli problemlerinin başında gelen elektrik kesintisi ve GAZDAŞ’a ilgili ağır konuştu. Atay, “Enerjisa ile Zorlu Gaziantep’e yapılmış en büyük kötülük. Bunların Gaziantep’ten aldıkları para haram. Bunlar insanın sağlığını refahını değil tamamen ceplerini düşüyorlar. Hepsine haram ediyoruz” dedi. 

Kentin sorunlarını bildiklerini ve çözüm için de çalıştıklarını belirten Atay, ortak akıl vurgusu da yaptı. Sorunları ortak akılla çözmek gerektiğini ve milletvekilleri ile belediye başkanlarının hep bir ağızdan konuşulmasını ifade eden Atay, “Enerjisa ve Zorlu Gaziantep’i sağmalık inek olarak görüyor. Bunlar özel firmalar olsa da devletin yaptırım hakkı var. Gaziantep olarak baskı yapmamız lazım. Eğer bunlara buğday vermezsen sağılmaz. Senin soğukta kalman, üşümen bunlar için ikinci planda. Bunlar insan olarak değil para olarak bakıyorlar. Bunun önüne geçmemiz lazım” diye konuştu. 

ENERJİSA HAİNLİK YAPYOR

“Enerjisa Gaziantep’e resmen hainlik yapıyor” diyen Atay, “Maalesef aldığı paranın hakkını vermiyor. Fakir fukara faturayı ödemeyince hemen durumlarına bakmadan elektriğini kesiyor. Mühürlüyor. Ama yatırıma gelince yok.. Almaya Yavuz, vermeye yavuz değil. Hukuki şartları yerine getirmek zorunda. Devletin de elinden ne geliyorsa yapması lazım. Yoksa da bizi bu Enerjisa’dan kurtarsınlar. Biz Gaziantep olarak  enerjisa’dan razı değiliz. Verilen paranın tamamını haram ediyoruz. Enerjisa Gaziantep’e yatırım yapmayacaksa elini çeksin” dedi.

SABIRLAR ZORLANIYOR

Gaziantep halkının sabır sınırlarının zorlanmaya başladığını vurgulayan Atay, “Enerjisa Gaziantep’e yatırım yapmak zorunda. Ancak bunlar yatırım yapmak istemiyor. Biz parayı alalım ama yatırım yapmayalım düşüncesinde. Görevlerini bile yerine getirmiyor. Her şeyden önce yeni kurulan mahallelere enerji vereceksiniz, enerji hatlarını yerin altına alacaksın. Evet bu belki çok büyük bir maliyet olduğu için işin içine girmek istemiyorlar. Biz kendilerine 2,5 milyonluk şehrin tamamını yap demiyoruz. Şehrin can damarları var. Merkezden başla. Suburcu, Gaziler, Emniyet, valilik, Ali Fuat Cebesoy, Fevzi Çakmak. Yani ana Anterleri yerin altına al, sonra da diğer taraftara geç. Ama maalesef burunlarından kıl aldırıyorlar” şeklinde konuştu. 

TELEFONA BİLE CEVAP VEREMİYORLAR

MHP Milletvekili Sermet Atay, arazı için arandığında bir kişinin bile telefonlara cevap vermediğini söyledi. Atay, “Bir robot çıkıyor. Ama muhatap yok. Çünkü bunların belli bir zaman içerisinde arızay giderme zorunlulukları var. Eğer belirtilen saatlerde giderilmezse ceza yiyorlar. O yüzden de cevap veremiyorlar”

ENERJİSA HAİNLİK YAPIYOR

“Enerjisa Gaziantep’e resmen hainlik yapıyor” diyen Atay, “Maalesef aldığı paranın hakkını vermiyor. Fakir fukara faturayı ödemeyince hemen durumlarına bakmadan elektriğini kesiyor. Mühürlüyor. Ama yatırıma gelince yok.. Almaya Yavuz, vermeye yavuz değil. Hukuki şartları yerine getirmek zorunda. Devletin de elinden ne geliyorsa yapması lazım. Yoksa da bizi bu Enerjisa’dan kurtarsınlar. Biz Gaziantep olarak  enerjisa’dan razı değiliz. Verilen paranın tamamı haram. Enerjisa Gaziantep’e yatırım yapmayacaksa elini çeksin” şeklinde konuştu. 

ELEKTRİK PROBLEMİ ÇÖZÜLMELİ

Atay devamla şunları söyledi: “Biz Gaziantep’te ortak akıl diyoruz ve her konuda Ankara’ya gidip çöküyoruz. Başta Abdulhamit Gül olmak üzere Fatma Hanım ve milletvekilleriyle Enerji ve Tabi kaynaklar bakanlığına gidip bu konuda görüşmemiz lazım. Başka şansınız yok” 

ŞEHİR ARTIK KALDIRMIYOR

“Enerji hatlarındaki arızaların giderilmesi için trafo diyoruz. Şehir büyüyor, trafoların yer altına alınması lazım. 10 bin insanın yaşadığı yer de aynı trafo, 15 bin insanın yaşadığı yere de aynı trafo. Artık kaldırmıyor. Yazın klimalar çalışıyor, kışın kar yağmur yağıyor. Pat elektrik kesiliyor. Ne yapman lazım ? Bu şehri 300’e böldü ise, 400”e bölmen lazım. Trafo yatırımını öyle yapman gerek. İnsanları bir trafoya mahkûm ediyorlar, şalterler atıyor, arıza oluyor pat kesinti. Gaziantep sanayide öyle, şehir merkezi de öyle… Elektrik kesintisi kent büyük bir problem… 

KAZIK YEDİK

Hava alanı konusuna da değinen Atay, “Bir diğer konumuzda devlet hava meydanları. Mütemadiyen kazık yedik. Biz hep geri kalıyoruz.  Pist yapılıyor 35 metre kot farkını göremiyorlar. Pistin başıyla sonu arasında 35 metre kot farkı var. Ya bunu nasıl göremiyorsun ? Şimdi sen bunu yaptın, ama hakkedişini aldık. O zamanki müdürün sorumluluğu yok mu ? Gelip, kanunlar önünde attıkları kazığın hesabını neden vermiyorlar. Onlar devlet memuru değil mi ? Apronun bitmesi lazımdı, pandemi nedeniyle bitmedi. Gaziantep’e yakışmayan bir havalimanı ile karşı karşıyayız”

ANKARA UÇAĞI SAATLERİ BÜYÜK SIKINTI

Türkiye’de en kötü uçuş saatlerinin Gaziantep’e verildiğini vurgulayan Atay, “Ankara’ya 06’da uçuyorsunuz, Ankara’dan Gaziantep’e 23.55’te. 6’ya uçak konulur mu ? Genel müdürlüğü arıyoruz planlama yaptık bunu değiştiremeyiz diyorlar. İlk uçağı Antep, son uçağı Antep’e vererek büyük kazık yedik. Bunu dengeli yapman lazım. 

ZORLU CEBİNİ DÜŞÜNÜYOR

“Doğalgaz konusuna gelince” diye devam eden Atay, “Zorlu ve Sabancı Gaziantep’e yapılan en büyük kötülük. İnsanların refahını sağlığını unutup, tamamen ceplerini düşünüyorlar. En büyük kazığı bize atıyorlar. Gaziantep’i yolunacak kaz gibi görüyorlar. Gaziantep’ten para alırken alıyorsun da hizmeti niye yerine getirmiyorsun? Tek mantığı para, insanlar soğukta kalkış psikolojileri bozulmuş hiç umurlarında değil. Seni meta olarak görüyor. Kendi içinde maliyetleri indirmek için mühendislerin sayısını düşünüyorsun ama insanların soğukta kalmasına aldırış etmiyorsun. Ekonomi yapıyorum diye fazla adam çalıştırmadan işi götürüyorsun ama insanları soğuğa mahkûm ediyorsun. Senin aldığın para haram” dedi. 

ÇIKMAZ: ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz ise, pandemi nedeniyle ciddi çalışmalara imza atamadıklarını söyledi. Çıkmaz, “kentin sorunları biliyoruz ve elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum