Gaziantep'te önce CHP'den İslahiye Belediye başkanlığına aday adaylığı için başvuran Hacer Bülbül aday gösterilmeyince tepki gösterdi ve doğruca İYİ Partiye giderek Meral Akşener ile görüştü. Akşener de mecliste grup konuşmasında Hacer Bülbül'ü kürsüye çağırarak, "Hacer Bülbül bizim İslahiye belediye başkan adayımızdır" dedi ve "Seni gençliğime benzetiyorum. Senin karşında duranlar yandı” diye konuştu. Hacer Bülbül de, “Kesinlikle herkes aynı şeyi söylüyor” diyerek karşılık verdi.

Kişisel gelişim uzmanlığı yapan ve İstanbul’da başarılı bir kadın girişimci olarak bilinen Hacer Bülbül, Türkiye’yi sarsan 6 Şubat depreminin ardından hemen doğduğu yer olan İslahiye’ye gelerek kollarını sıvadı. Önce CHP İslahiye'den Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Yoğun bir çalışma temposuna girdi ve genel merkezin kendisini aday göstermeyeceğini öğrenince soluğu İYİ Parti'de aldı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, genel kurul hitabından önce birçok ilin belediye başkan adayını tanıttı. İslahiye Belediye başkan adayı Hacer Bülbül’ü kürsüye çağıran Akşener, “Seni gençliğime benzetiyorum. Senin karşında duranlar yandı” dedi. Hacer Bülbül de, “Kesinlikle herkes aynı şeyi söylüyor” dedi.

GÜRBAN'I DA ÇAĞIRDI

CHP bir an önce toparlanmalı CHP bir an önce toparlanmalı

Akşener, İyi Parti İslahiye Belediye Başkan adayı Hacer Bülbül’ü tanıtmak için kürsüye davet etti. Alkışlar arasında kürsüye giden Hacer Bülbül, ‘Vekilimizde gelecekti’ dedi. Bunun üzerine Akşener Gürban’a seslenerek, “Şurada oturuyor, kalk ayağa, beraber el tutalım” dedi. Hacer Bülbül, Akşener’e, “Şahsınızı seviyorum” dedi. Akşener’de, “Seni gençliğime benzetiyorum^dedi. Hacer Bülbülde, “Kesinlikle herkes aynı şeyi söylüyor” dedi. Akşener de bunun üzerine, “Senin karşında duranlar yandı” dedi.