AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katıldığı tanıtım toplantısında AK Parti Nizip mevcut belediye başkanı Mehmet Sarı, İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Aslan, Nurdağı ilçe Başkanı Mehmet Bali yanıtım toplantısına katılmadı. AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz mazeret bildirdi. Araban ilçe Başkanı ise toplantıya katıldı ama adı anons edilmesine rağmen fotoğrafa girmedi.  Bu arada aday tanıtım toplantısında salonun yetersizliği nedeniyle zaman zaman gergin anlar yaşandı. 

* AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala Türkiye'yi Gaziantep gibi lokomotif şehirlerle dünyanın gelişmiş 10 ülkesi arasına sokma hedefine doğru ilerleyeceklerini ifade etti.  AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül ise 14-28 Mayıs'ta olduğu gibi yapılacak yerel seçimde de yeni bir zaferi yazacaklarını söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ustalık dönemini hep birlikte yaşayacaklarını dile getiren Gül, "Hizmetlerimiz daha da artarak devam edecek. İnşallah rekor bir oyla en güzel sonucu alacağız” dedi. 

* BİRİNCİ ÇIKACAĞIZ 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin,  Gaziantep' in deprem felaketine rağmen 12 milyar dolara yaklaşan ihracatıyla önemli bir şehir olduğunu söyledi.  Çetin, "31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak 10'da 10 yapacağız,  Sandıkları patlatacağız.  Gaziantep bu seçimlerden de birinci çıkacak" dedi. Çetin, “Partimizin kurulduğu ilk günden beri Gaziantep AK Parti’nin kalesi haline gelmiştir. Son genel seçimlerde de Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize en büyük desteği veren iller arasın yer alan bir şehirdir Gaziantep. Bu şehir 6 Şubat tarihinde asrın felaketini yaşadı. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde deprem bölgesinde çok önemli çalışmalar yapıldı ve her bir depremzedenin yanında yer alındı. Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız ve başkan adayımız Fatma Şahin ile 10 gündür sahadayız. Bugün açıklanacak olan ilçe adaylarımızla da gece gündüz sahada olacağız ve yerel seçimlere kadar hiç durmayacağız. Bu inanç ve kararlılıkla Cumhur İttifakı olarak el ele gönül gönüle vererek başarımıza başarı katarak yine Gaziantep’imizi Türkiye birincisi yapacağız. Bu düşüncelerle adaylarımızın şehrimize, ülkemize, ilçelerimize hayırlı uğurlu olmasını ve güzel hizmetler yapmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

* ŞAHİN’E SEVGİ SELİ

Partililerin sevgi seli arasında sahneye çıkan Başkan Fatma Şahin, seçim beyannamesini Sevgililer Günü olan 14 Şubat’ta açıklayacaklarını belirtti. Yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden Şahin, “Yerel seçimlere hazırız. 10’da 10 yapmaya hazırız. Türkiye derecesi yapacağız. 14 Şubat’ta seçim beyannamemizi açıklayacağız. Bu şehri her anlamda iyi bir şekilde yönetmeye hazır ve kararlıyız. Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti ile eser siyaseti, hizmet siyaseti yapmaya hazır ve kararlıyız. AK Parti hazır, Gaziantep hazır, sefer bizden, zafer Allah’tan diyoruz. Yerel seçimlere her anlamda hazırız” ifadelerine yer verdi.

* ERDOĞAN GELİYOR

Ala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep'e geleceği tarihi açıkladı. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki hafta Gaziantep'te olacağını söyledi.

ALA: BAŞARMAYA MECBURUZ

Sorunları yerinde dinliyor Sorunları yerinde dinliyor

AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Türkiye'nin güçlendikçe çevresinde yaşanan gelişmelere müdahil olduğunu ve sonuç aldığını söyledi. Ala, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Cumhur İttifakı Gaziantep İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda, Gaziantep'te olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Ala, Türkiye'yi Gaziantep gibi lokomotif şehirlerle dünyanın gelişmiş 10 ülkesi arasına sokma hedefine doğru ilerleyeceklerini ifade etti.   Ala, “Bugün burada yerel seçim belediye başkan adaylarımızı tanıtıyoruz. Ben tüm adaylarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Gaziantep geçtiğimiz yıl yaşanan büyük afete rağmen dünyanın önemli sanayi kentlerinden biri konumunda. Bu nedenle Gaziantep’i yönetecek isimlerin de Türkiye hedefleri ve Gaziantep hedeflerine uygun isimler olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

GÜL:REKOR KIRACAĞIZ 

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül ise 14-28 Mayıs'ta olduğu gibi yapılacak yerel seçimde de yeni bir zaferi yazacaklarını söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ustalık dönemini hep birlikte yaşayacaklarını dile getiren Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hizmetlerimiz daha da artarak devam edecek. İnşallah rekor bir oyla en güzel sonucu alacağız. Çünkü çok güzel çalışmalar yaptı, gece gündüz Gaziantep için çok güzel hizmetler yaptı. İnşallah en güzel hizmetleri yine yapacağız. Çünkü bizim siyasetimizde sorunları halının altına süpürmek yok. Biz daha önceki eski siyasetten ders aldığımız bütün sorunları çöze çöze yolumuza devam ediyoruz. Gaziantep'in, memleketin hangi sorunu varsa bizim sorunumuz diyerek sorunları çöze çöze yolumuza devam ediyoruz. Çünkü biz milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'dan millete hizmet ederek siyaset yapmayı öğrendik ve onunla yol yürümekten şeref duyduk. İnşallah Gaziantep olarak bu seçime kadar olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de en güzel zaferi milletimizle beraber yapacağız. Türkiye'nin meselelerini çözecek tek parti 21 yıl olduğu gibi bundan sonra da AK Parti'dir. Bütün dünyaya Türkiye'de AK Parti’nin Cumhur İttifakının milletimizle olan gönül gönüle olan birlikteliğini göstereceğiz."

ADAYLAR TANITILDI

Cumhur İttifakı’nın Gaziantep adayları ilçe ilçe sahneye çağrılarak tanıtıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkan adayı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkan adayı Sait Kılıç (MHP), Araban Belediye Başkanı adayı Mehmet Özdemir (MHP), Karkamış Belediye Başkan adayı Bülent Tiryaki (MHP), Yavuzeli Belediye Başkan adayı Mustafa Kemal Sakaroğlu, İslahiye Belediye Başkan adayı Kemal Vural, Nizip Belediye Başkan adayı Hacı Fevzi Akdoğan ve Nurdağı Belediye Başkan adayı Mehmet Yıldırır oldu.

EKSİKLER DİKKAT ÇEKTİ

Aday Tanıtım Toplantısında adaylardan çok eksikler gündem oldu. Edinilen bilgilere göre, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Aslan ve Nurdağı ilçe Başkanı Mehmet Bali Tanıtım toplantısına katılmadı. AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kansey’in ise fotoğrafa girmediği, görevden alınacağı iddia edildi. Aday Tanıtım Toplantısı çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.