Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİNİN BAŞARISI

A+A-

Türkiye genelinde AK Parti’nin üstünlüğünü sürdürmesi şu gerçeği net şekilde ortaya çıkarmıştır.. Başbakan dahil Bakanlar ve yakın çevreleri ne yaparsa yapsın hiç önemli değil.. Seçimden çıkan tablo açık bir şekilde bunu göstermiştir.. Bu seçim sonuçlarıyla AK Parti’nin genel seçimlerde de önü açıktır.. Çünkü bunu çoğunluk istemiştir..

Türkiye’de durum neyse Gaziantep’te de aynıdır.. Her ne kadar son genel seçim sonuçlarıyla karşılaştırdığımızda, AK Parti’nin Gaziantep’te aldığı yüzde 65’lik oy, bu seçimde yüzde 53’lere düşse de, bunun milletvekili seçiminde sayısal yönden daha az milletvekili çıkartabileceği işareti sayılsa da, şimdi çok önemli gözükmüyor.. Çünkü bu kadar sıkıntı yaşandıktan sonra Gaziantep’te rakiplerine fark atması AK Parti’nin başarısı sayılmalıdır. Sadece Oğuzeli’nin fire verilmesi kayıp sayılmamalıdır..

GAZİANTEP’E YAKIŞMADI

 Bu resimler Gaziantep’in asla haketmediği görüntülerdir.. Ama ne yazık ki yaşanmıştır.. Evet ilk kez uzun süreli bir rüzgara şahit olduk.. Evet, rüzgar nedeniyle elektrik kesintileri olabilecektir.. Ama sandıkların kapanmasıyla birlikte oy sayımlarının olduğu saatlerde kesintilerin devam edebileceği ihtimali maalesef hesaba katılmamıştır.. Gaziantep gibi marka kentin, doğuda kaderine terkedilmiş köy veya kasaba görüntüsüne mahkum edilmesi, bu kentin yöneticileri ve özellikle iktidar partisi yetkililerinin ihmalinden başka şey değildir. Hiç B planı yapılmamıştır. Tedbir alınmamış, Gaziantep’in imajına ciddi darbe vurulmuştur.. Aklımıza kötü bir şey getirmek istemiyoruz elbette, ama bu tablo bir Gaziantepli olarak beni utandırmıştır.. Umarım bir art niyet yoktur, umarım sadece ihmallik yüzünden olmuştur..Her ne kadar Türkiye’de İstanbul, Eskişehir, ve Hatay dahil bazı illerde özellikle sayım sırasında kesintilerinin olması kafaları karıştırsa da, biz özellikle Gaziantep’teki kesintinin art niyetle yapılmış olacağına inanmak istemiyoruz..

 KAZANAN MHP KAYBEDEN CHP

Geçen yerel seçimde CHP yüzde 30 oy almıştı.. MHP ise yüzde 6 oy toplayabilmişti.. Bu seçim gösterdi ki, kaybeden CHP, kazanan MHP olmuştur.. Kesin sonuçlar henüz netleşmedi.. Ama MHP müthiş çıkış yapmış, Oğuzeli’ni kazanmış, Karkamış’ı 100 farkla kaybetmiştir. CHP ise bırakın oy oranını korumayı, bir ilçeyi bile kazanamamıştır.. Bu sonuçlardan sonra CHP’nin değerli yöneticileri bugün sabah erken saatlerde istifalarını vermeli ve partiye yeni heyecan katacak insanların önünü açmalıdır.. MHP ise bu başarısını genel seçimde şimdiden 2 milletvekilini sağlama almakla yetinmeyip, belediye meclislerinde halkın sorunlarına sahip çıkma misyonunu üstlenmelidir..

 Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.