Belediye Başkan Adaylarının belirlemesinin ardından Belediye Meclis Üyeliklerinin belirlenmesi içinde kolları sıvayan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, İlçe  Başkanları, İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Başkanlarının da katılımıyla Belediye Meclis Üyelikleri taslak listesini hazırladı. 

HERKES MUTABIK

Belediye Meclis Üyelikleri listesi için AK Parti Genel Merkezinin kriterlerini göz önünde bulundurduklarını vurgulayan İl Başkanı Çetin, bu doğrultuda herkesin üzerinde mutabık kaldığı bir liste oluşturdukları söyledi. Çetin, taslak listede Genel Merkezin belirlediği kriterler doğrultusunda kadın ve genç kontenjanına da özellikle önem verdiklerinin altını çizdi.

 TASLAK LİSTE OLUŞTURULDU

YSK'dan 20 yeni karar! Nurdağı itirazı reddedildi YSK'dan 20 yeni karar! Nurdağı itirazı reddedildi

Meclis Üyelikleri listesinde Belediye Başkan Adaylarının birlikte çalışmak istedikleri isimler üzerinde hassasiyetle durduklarını vurgulayan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, şu açıklamalarda bulundu; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde seçim çalışmalarımıza tam hız devam ediyoruz. Her zaman sahada olan bir teşkilat olarak çalışmalarımızı daha da hız verdik. Belediye Başkan Adaylarımızın belirlenmesinin ardından tüm teşkilatımızla SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) çalışmalarına başladık. Geçtiğimiz günlerde de Belediye Meclis Üyelikleri için Belediye Başkanlarımızın, Milletvekillerimizin ve İlçe Teşkilat Başkanlarımızın katılımları ile taslak listemizi oluşturduk. Oluşturduğumuz listelerde Belediye Başkan Adaylarımızın birlikte çalışmak istedikleri isimlere önem verdik. Meclis Üyelikleri için başvuran tüm aday adayı dava arkadaşlarımız bizim için birbirinden değerlidir. Bu doğrultuda Belediye Başkan Adaylarımızın birlikte çalışmak istedikleri isimler üzerinden bir liste oluşturduk. Taslak listemizi Genel Merkezimizin onayı sunduk ve oluşturulan listemizi Genel Merkezimizin onayının ardından 20 Şubat’ta İl Seçim Kuruluna teslim edeceğiz. Listemizin hem şehrimiz için hem de teşkilatımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum”