1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’de rekor Nurdağı'nda
AK Parti’de rekor Nurdağı'nda

AK Parti’de rekor Nurdağı'nda

Ak Parti’de belediye başkanlıkları için aday adaylığı müracaatları sona erdi.

A+A-

Ak Parti’de en fazla başvuru 17 kişiyle Nurdağı’nda yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanlığına Menderes Karaduman ve Ahmet Batmaz başvururken, Şahinbey Belediye Başkanlığı için Muhittin Bay, Tamer Şentürk, Bilal Kara ve Ünsal Ören başvuruda bulundu. Şehitkamil’e ise aday adayı bolluğu yaşandı. Şehitkamil Belediye Başkanlığı için Yusuf Erdem Güzelbey, Ahmet Çelik,Hakan Topal, Mahmut Kalenderoğlu, Bekir Öztekin,Onur Ayaz,İbrahim Ağırman, Ertuğrul Kaya, Abdulkadir Ünal,Gazi Albayrak, Hüseyin Orhan,Mehmet Görmez,Ahmet Karaşahin ve Hayri Kamalı resmi müracaatını yaptı. 84 kişinin aday adaylığı için başvuruda bulunduğu Ak Parti’de sadece iki kadın var. Nizip belediye başkanlığı için Aysel Deniz, İslahiye belediye başkanlığı için Zeynep Öztürk aday adaylığına başvurdu.

EN FAZLA BAŞVURU NURDAĞI’NA

Ak Parti’de en fazla başvuru Nurdağı ilçesinde oldu. Nurdağı belediye başkanlığı için Mustafa Bahar, İbrahim Karaburç, Mehmet Şehmuz Kaya, Fehmi Uçar, Ökkeş Kavak, Hasan Bal, Hasan Dilek, İbrahim Halil Ceylan, Hacı Mehmet Coşkun, Musa Yıldırım, Veysi Tekin, İsrafil Bahar, Atilla Özdemir, Mustafa Gökkaya, Ali Çavuşoğlu, Mehmet Şentürk, Kemal Belpınar aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

ARABAN’A 7 BAŞVURU VAR

Araban Belediye Başkanlığı için Haci Karaman, Gökmen Gökçek, Mehmet Kaya, Mustafa Karademir, Murat İlik, Hüseyin Üstündağ, Nurettin Elmas aday adaylığı için başvuruda bulundu. 

NİZİP’E 7 ADAY ADAYI BAŞVURDU

Nizip Belediye Başkanlığı için Aysel Deniz,Ahmet Cengiz, İhsan Ağcan, Mustafa Doktoroğlu, Mehmet Kendirci, Mustafa Demirbaş, Abdullah Devrim Sever aday adaylığı için müracatta bulundu.

İSLAHİYE’DE 12 ADAY ADAYI VAR

İslahiye belediye başkanlığına Muzaffer Alçı, Ferhat Demir, Ömer Faruk Uyanık, Naif Vanlı, Veysel Korkmaz, Yusuf Yıldız, Malik Yahşi, Ökkeş Demir, Zeynep Öztürk,Şıh Mehmet Boy, Mehmet Uludağ ve Selahattin Akçan aday adayı oldu.

KARKAMIŞ’TA 4 BAŞVURU VAR

Karkamış belediye başkanlığı için Cuma Demir,Ahmet Bozkurrt, Hüseyin Özaslan, Ahmet İnal aday adaylığı için başvuruda bulundu.

YAVUZELİ’NE 3 KİŞİ BAŞVURDU

Yavuzeli belediye başkanlığı için Mithat Yıldız, Osman Aslan, Mehmet Özçelik aday adaylığı için başvuru yaptı.

OĞUZELİ’NDE 14 BAŞVURU OLDU

Oğuzeli belediye başkan aday adaylığı için 14 isim başvurdu.Oğuzeli Belediye Başkanlığı için Mustafa Akköz, Mustafa Gülsevgi, Mehmet Ermayası,Ali Salman, Uğur Kıyak, Mustafa Deniz, Memik Yılmaz, Emrullah Tabur, Mehmet Taşdemir, Mehmet Fatih Uğur, Kenan Seçkin, Şıh Mehmet Türk, Ufuk Maraş resmi müracaatta bulundu. 

 

TEMAYÜL HEYECANI

Anketlerin devam ettiği Ak Parti’de şimdi mevcut başkanlar ve aday adayları, Pazar günü yapılacak temayül yoklamasının heyecanını yaşıyor.

Gaziantep’te 1600 civarında il, ilçe yönetimi asil üyeleri, kadın ve gençlik kolları asil üyeleri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri Pazar günü yapılacak temayülde mevcut belediye başkanlarıyla ilgili fikirlerini beyan edecek. Şato Restaurant’ta yapılacak temayül yoklaması elektronik ortamda yapılacak. Kabinlere bilgisayar konulacak, herkese kredi kartı gibi kart verilecek. Partililer hem büyükşehir hem ilçe için oy kullanacak. Partililer, hem ilçe hem de büyükşehirde belediye başkanı olarak görmek istediği ikişer isim yazacak.

GENEL MERKEZE DEV EKRAN

Bu temayülde Ak Parti Genel Merkezi’ne dev ekran kurulacak. Temayül bittiği anda optik okuyucudan sistemden genel merkezin ekranına yansıyacak. Temayül bittiği anda genel merkezde görülecek. Cumhurbaşkanı il il, ilçe ilçe Gaziantep’te büyükşehirde kim ne kadar oy almış, ilçelerde kim çıkmış bunları görecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIKLARI İÇİN YAPILACAK TEMAYÜLE KATILACAKLAR

Parti Üyeliği devam eden Genel Merkez Parti Kurucu üyeleri (İkamet ettiği ilde), İl Yönetim Kurulu Başkan ve üyeler (Asil), İl Disiplin Kurulu Başkan ve Üyeleri (Asil), İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan ve Üyeleri (Asil), İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri (asil), Parti üyeliği devam eden eski il başkanları ‘En son görev yapmış oldukları ilde), İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri (Asil), İlçe Belediye Başkanları, Tüm İlçe Belediye meclis üyeleri, Parti üyeliği devam eden 22,23,24,25 ve 26. Dönem Milletvekilleri (En son seçilmiş oldukları ilde)

BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIKLARI İÇİN YAPILACAK TEMAYÜLE KATILACAKLAR

Parti Üyeliği devam eden Genel Merkez Parti Kurucu Üyeleri (İkamet ettiği ilçede), İlçede oturan İl Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil), İlçe Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri (Asil), İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil), İlçe Belediye Meclis üyeleri, Mahalle Başkanları (Ana kademe), Parti Üyeliği devam eden eski ilçe başkanları (En son görev yapmış oldukları ilçede)

Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.